İnsanı Helak Eden 76 Büyük Günah...

HAKAN

YalnıZ Kurt
44 ve 54. maddelerde gariplik var...

İSLAMDA KÖLE YOKTUR, KÖLELİK KAVRAMIDA YOKTUR, BİR İNSAN KÖLEYSE ONU KÖLE YAPAN MÜSLÜMAN OLAMAZ, EE BİR MÜSLÜMANINDA BİR GAYRİMÜSLÜMÜN KÖLESİ OLMASIDA OLAMAZ...

RESİM YAPMAK NEDEN GÜNAH? ÇOK GENİŞ Bİ KAVRAM DEĞİL Mİ?
YANİ MEYVE ÇİZMEKTE Mİ GÜNAH?
yok kardeşim senin bunları eleştirmen günah konuşmalarına dikkat et yoksa gayri müslüm olursun :durdurun

yallo

New member
böyle bir konuyu yayınladığınız için size çok teşekkür ediyorum eline sağlık

Arkadaşın Biri Köle Konusunu Eleştirmiş O Konuyu şöyle Düşünmek Lazım Patron Işçi Ilişkisi. Malik Hizmetci, Işci Işveren çok Geniş Bir Konudur Araştırılısa Sevinirim
Allah Resulü Doğa Resmi Yapılmasına Izin Vermiştir.yanlız Suretler Heykeller
Zaman Sonra Ilah Konumuna Dönüşebilmektedir Bu Yüzden Yasaklanmıştır
Saygılar

»»кαнιη¢σ¢υк««

...кє๓คlเรt &#
böyle bir konuyu yayınladığınız için size çok teşekkür ediyorum eline sağlık

Arkadaşın Biri Köle Konusunu Eleştirmiş O Konuyu şöyle Düşünmek Lazım Patron Işçi Ilişkisi. Malik Hizmetci, Işci Işveren çok Geniş Bir Konudur Araştırılısa Sevinirim
Allah Resulü Doğa Resmi Yapılmasına Izin Vermiştir.yanlız Suretler Heykeller
Zaman Sonra Ilah Konumuna Dönüşebilmektedir Bu Yüzden Yasaklanmıştır
Saygılar
çok haklısın ama o zamanlar putlara ve resimlere tapanlar vardı ondan dolayı onlara benzememek için yapılmıyordu...

Ama şu anda resime tapanlar yok, yani bi resim en azından fotoğraf çağımız için gereklidir diye düşünüyorum...

yenghec

New member
bu maddelerde yanlış birşeyler var bunların çoğunu daha önce duymadım bilen birileri açıklarsa iyi olur.

χ∂αηтє23χ

Schizophrene
44. Resim Yapmak
53. Erkeğin İpek Giymesi, Altın Kullanması
54. Kölenin Efendisinden Kaçması
64. Altın ve Gümüş Kaptan Yemek İçmek ve Kullanmak

44 saçmalıktan başka bi şey değil .. 53 ve 54 e anlam veremedim

64 ü de en çok yapanlar araplar değil mi :D

คђєηq

¢ιкℓє† & รєχ
»»кαнιη¢σ¢υк««;4584444' Alıntı:
44 ve 54. maddelerde gariplik var...

İSLAMDA KÖLE YOKTUR, KÖLELİK KAVRAMIDA YOKTUR, BİR İNSAN KÖLEYSE ONU KÖLE YAPAN MÜSLÜMAN OLAMAZ, EE BİR MÜSLÜMANINDA BİR GAYRİMÜSLÜMÜN KÖLESİ OLMASIDA OLAMAZ...

RESİM YAPMAK NEDEN GÜNAH? ÇOK GENİŞ Bİ KAVRAM DEĞİL Mİ?
YANİ MEYVE ÇİZMEKTE Mİ GÜNAH?
Resim hakkında cevabım yok ama uhud bedir hendek savaslarında Peygamberin esliqinde esirLer ( o qunun tabiriyLe koLeLer) 10 kisiye okuma yazma oqretmesi sartında bırakıLırmıs bu koLeLestirmek oLabiLir ... İsLamın qeLme amacı koLeLiqi kaLdırmak dqL Allahtan baskasına koLe oLunmayacaqını anLatmak die biLiorum bende sonucta hepimizde yaradanın koLesiyiz...

not: Resim yapmaya qunah denmesinin sebebide belki putlastırma kavramı olmasındandır eskiden insanlar cizdiklerine yaptıklarına tapıolardı belki ondan denmis olabilir...

aslan oguz

New member
53. Erkeğin İpek Giymesi, Altın Kullanması
54. Kölenin Efendisinden Kaçması
:saskin
islamda ne zaman dır kölelik var.Ki bazı soylediklerinde insanı helak etmz helak mahvolmaktır mekruh olabilir bazıları helak a girio tabi ama hepsi insanı helak etmez.küçük günahlardavar.

LaKe Of TeArS

New member
altın ve ipek kadınlık hormonu salgısını artırmaktan değil sperm hücrelerine zarar vermesinden dolayı günahtır...

resim yapmaya gelince arkadşlar lütfen kaynaklı ve imzalı bilgiler paylaşın..
resim yapmak şimdiye kadar kime zarar vermiştr ki günahı olsun..(putperestlik işin içinde değilse)
günah olmayan eylemleri günah olarak göstermekte Allah'a şirk koşmaya denktir....

HTML