İmralı Görüşmelerini Destekliyor musunuz ?

İmralı Görüşmelerini Destekliyor musunuz ?

• Sonuna kadar destekliyorum

Kullanılan: 10 16.1%
  • Destekliyorum

Kullanılan: 10 16.1%
  • Fikrim yok

Kullanılan: 2 3.2%
  • Desteklemiyorum

Kullanılan: 8 12.9%
  • Kesinlikle ve kesinlikle karşıyım

Kullanılan: 32 51.6%

• Kullanılan toplam oy
    62

AngeL Of Death

Wishmaster
Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi için bdp den destek almak,Önümüzdeki yaz terör olaylarını durdurma amaçlı atılmış bir adım.

bu adım terörü durdurmak yerine daha da azdıracaktır.Ben hiçbir zaman pkk nın silah bırakacağını zannetmiyorum.Çünkü yurtdışından çok büyük destek görüyor.

Maalesef olan yine bu ülkenin evlatlarına oluyor.Katillerle masaya oturuluyor,terörü durdurmaları bekleniyor.

italyano43

New member
bu yaptıkları gayet normal.
AKP milleti din iman diye kandırıp,oy alıyor.
forum bile bi acayip aoldu.
yeni konular başlıklarına baksanıza hep din konuları.
şuan dünya islam ülkelerinin haline bakın
uyuşturucu kullanan en çok buralarda artık.
dinimizide afyon gibi uyuşturdular.ilim fende geri kaldık.
tüketim topluluğu olduk.

l3adl3oy

New member
dış düçleri iç güçleri siyasi hataları hepsini bir kenara koyalım.. kürtlerin büyük bölümü artık pkk yı ya da apoyu bu işte taraf olarak görüyor.. onsuz çözüm olamaz gibi bir algı oluşturuldu.. bunuda akp yaptı.. pkkda silahla zaten istediğini alıyor.. akp zihniyeti açılım yaptıgını sanıyor ama kürtler bu açılım için verilen tavizlerin pkknın varlıgıyla gerçekleştiğini düşünüyor.. yani pkk bu saatten sonra siddin sene silah bırakmaz.. peki bu görüşmeler niye ?yukardada arkadşın bahsettiği gibi akpnin gelecekte cıkarları için.. seçim zamanlarıda terör olaylarının kesildiği gibi gelecekte anayasa, başkanlık ya da halka birşeyleri(apoya ev hapsi gibi) hazmettirmek için yapılan görüşmeler...

Terör örgütü ile görüşen şerefsiz ve namussuzdur. - YouTube şu videoda ne güzel her yere gidiyor... sonları doğru arınçta katılıyor..

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
Bugünleride gördükya artık sonumuz yakındır yakında yer yerinden oynayacak bakalım TÜRK milleti olarak bu rezalete nasıl cevap vereceğiz

Shawn Michaels

New member
Desteklemezsek eğer hainiz , darbeciyiz , dinsiziz.

Tövbe diyin de çarpılmayalım.

Neyimize lazım şimdi.

Hadi adresi veriyorum 5 torba makarna ve 10 çuval kömür getirin.Ben de artık sizdenim...

Uzunefe

Altın Üye
Vatanını seven insanları hain bellettiler, ergenekoncu dediler balyozcu dediler. Şimdi de görüşmelere ses çıkaran vatanseverleri de provakatör diye fişliyorlar. Bunları da destekleyenler gerçekten içi boş insanlar. Makam için "saygı" için, bir bok bile olmaya hakkı yokken "bey" olabilmek için yemedikleri pislik kalmıyor. Müslüman adam gösterişli olmaz diyorlardı paraları yokken. Televizyonsuz evde o zamanlar dua ediyorlardı zikir çekiyorlardı. Ellerini birleştirip başlarını her zaman yarım büküyorlardı ama şimdi LCD siz ev bulamazsınız. Artık başları dik yürüyorlar, çünkü paranın tadını ve kokusunu beğendiler. Harama el uzatmazlardı önce ama harama kılıf bulmayı öğrendiler, bunu da bir güzel din ile bağlayınca ortaya ticaret yapıyoruz dediler. Soranlara da "zekatımızı fitremizi veriyoruz" dediler. Para gözlerini öyle boyadı ki ahiret kavramını, hak kavramını unuttular. İftira etmeyi hak yolundan saydılar. Günahsız adamların günahına girerek ve onların onurunu kırarak hak yolunda yürüdüklerine inandılar. Günah diyenlere de karşı çıktılar çünkü artık bu saatten sonra kendi günahlarını ve sevaplarını hatta insanların kafir olup olmadıklarını kendileri belirlediler. Kendilerinin "Allah'ı " oldular.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
bir tane PİÇ ten imralı benzetmesi yapıp yumuşatıp,milletin beynini yıkamak budur işte,

birileri başlatır,

diğerleri getirir,

hatta bu piçin adını Türkçe'ye uygun olsun diye baş harfinide büyük yazarlar :)

sonra asıl millet sevdalılarını içeriye tıkıp,bu piçleride onlara karşı şahit yazarlar ve siz de bu makarna yiyen milletinizde seyreder durursunuz...

Bence saçma-sapan bir konu değil,tamamen yumuşakçıların ekmeğine yağ süren bir başlık...

mhmtbdr10

New member
Eğer akan kan duracaksa ben herşeyi desteklerim.Bir umut .Herkes sadece partizanlık yapıyor.Gelecek nesli düşünen yok

l3adl3oy

New member
herkes barış gelicek diyorda, neler tartışılıyor, kriterler ne, ortak buluştukları yer ne anlatan yok.. dinledik demirtaşı 100 yıldır cefa cekiyorlarmış kürdistan şehidiymiş onlar.. ağzından barış lafları düşmüyordu ama alanda tek Türk bayrağı yoktu. İndirilen Türk bayraklarıda cabası.. Hani barış gelicekti hani dostluk kardeşlik zırvaları. Noldu? Daha bayragımıza tahammülleri yok.. dertleri Türkiye Cumhuriyeti bunların..

KillaFlex

Altın Üye
bu yaptıkları gayet normal.
AKP milleti din iman diye kandırıp,oy alıyor.
forum bile bi acayip aoldu.
yeni konular başlıklarına baksanıza hep din konuları.
şuan dünya islam ülkelerinin haline bakın
uyuşturucu kullanan en çok buralarda artık.
dinimizide afyon gibi uyuşturdular.ilim fende geri kaldık.
tüketim topluluğu olduk.
Yaptığın yoruma bakarsak, sırf adı geçen konu ve AKP üzerinden (su altından) müslümanlığa yönelik gayet güzel atıp tutuyorsun.
Ezici bi oran da müslüman nüfusa sahip olan bir ülkenin forumunda din konularının açılması ne derece yanlış?
Ayrıca bi iddia atıyorsun ortaya. Doğruluk payı tabii ki var. Fakat bir iddia attığında kaale alınması için ispatlar isen daha güzel olacağını düşünüyorum.

Dipnot: Forumda sadece 12 postun bulunmakta yani sürekli forumu takip eden biri olduğunu da düşünmüyorum. Forumda açılan dini konuların artması hakkında bir görüşe nasıl sahip oluyorsun anlamış değilim.

Konu ile kendi görüşüme gelirsek; bebek katili olan bir kişiyle ne gibi bir görüşme yapılabilir? Akla mantığa sığan bir tarafını bulamıyorum.
İdam edilemiyor, dış ilişkilerden dolayı. İdam edilirse, içeride iç karışıklık ve ayrıca dışarıdan da baskı gelecek. Anladık, hepsi kabul. Ama bu insan-dışı varlıkla görüşüp, insani bir sıfat tanınması kabul edilemez. Bu yapılana şehitlerimizin ruhu sızlar.

l3adl3oy

New member
Akp Türkiyesinde yaşananlar

AKP Açılım İçin 34 PKK'lıyı KAHRAMAN Gibi Getirdi 2009

http://www.youtube.com/watch?v=GWf1J6_FMo4

Gazi Mete Kurt Kayseri Valiliğine Madalyasını İade İçin Gitti 2009 dan bir video

http://www.youtube.com/watch?v=3qy1owQP1gI

Gazi ve Şehit Ailelerinin AKP PROTESTOSU 2009 dan daha bu rezaletlerin yarısı olmamışken..

http://www.youtube.com/watch?v=LhiKPCAjK3A

Başbakanlık önünde protesto 2011 den bir video gaziler darp edilirken

http://www.youtube.com/watch?v=IkgeloXkk3I

Cumhuriyet Bayramını kutlayanlara saldırı! (29 Ekim 2012)

http://www.youtube.com/watch?v=hQ2PqGrH5F8

pkk cenaze gösterisi 2013

http://www.youtube.com/watch?v=JglCwrnyE-c&NR=1

1001Design

330i ///M3 Design
Müslüman Türk Milletine yakısmıyor !

Atatürk e küfür edenler, Vatan hainleri ile kol kola.
Sanki bir kabus.
İnanmak istemiyorum, görmek istemiyorum.

Allah a emanet olun.

litonline

New member
Bazı sorular sormak lazım ;

1- Bu kadar çok muhalif varsa, AKP nasıl %50 oy alıyor ?
2- Buraya menfi veya müsbet yorum yapanların içerisinde kaç tane asker kaçağı var ?
3- Sen vatan için ne yaptın ? Vergi kaçırıyor musun ? Kaçak sigara içiyor musun ? Kaçak elektrik kullanıyor musun ?

Kesin olan şu; sağcısı, solcusu, dindarı, masonu bu ülkede iktidar oldu. Bkz Demirel, Ecevit, Çiller, Yılmaz, Erbakan.... Bunların deneyip başarılı olduğu veya denemedikleri ama başarılı olabileceğini düşündüğünüz bir yol, yöntem kaldı mı ?

PKK'nın silah bırakmayacağını düşünenlerin, arkasında başka devletlerin desteğinin olduğunu düşünen arkadaşların, bu ülkedeki PKK sempatizanı 3 milyon insanın fikirlerini değiştirmek, desteklerini kesmek için önerileriniz nedir ?

Askeri yollarla, gittik Kandil'i bastık. Tüm elebaşlarını öldürdük. 5000 PKK'lıyı dağıttık... Sonuç ? Yeni bir 5000 katılım, yeni liderler, yeni yapılanma vs vs... Halk desteği kesilmedikçe PKK bitmez. Halk desteği kesilir ve dış destek devam ederse, PKK minimize edilebilir. Halkın desteklemediği hiç bir yapı, marijinalize olmaktan kurtulamaz. Bu müzakereler PKK'nın dağdan inmesinden ziyade, PKK'lı sivillerin desteğini almak içindir. Denenmelidir !

Ayrıca ETA ve IRA örnekleri karşımızda dururken, Federal Almanya'nın gücü, Ingiltere'nin gücü ortadayken, boşverin hepsini Amerika Birleşik Devletleri ortadayken nasıl olur da federatif yapının bu ülkeyi zayıflatacağını iddia edebilirsiniz ?

Tüm korkularımız "ülke bölünür" mantığı. Bu ülke nasıl bölünebilir, bir izah eder misiniz ? Batılı ile evli doğululuların, doğulu ile evli batılıların boşanmasını mı sağlayacaksınız ? En çok kürtün yaşadığı İstanbul'u mu boşaltacaksınız ? Doğudaki kürtlere bağımsız bir kürt devleti kuruyoruz, buyrun gelin desek kaç tanesi dünyanın 16. ekonomisini, 70 ülkeye vizesiz gidebilme ayrıcalığını, avrupanın bitişiğinde olma şansını bırakıp Irak, Iran, Suriye ve Azerbaycan arasına girerek bir devlet olmayı seçer (realist olmayan küçük bir azınlık dışında) ?

Sizi rahatsız eden Kürtçe konuşulması mı ? Engelleyebiliyor musunuz peki 90 yıldır kürtçeyi ? ABD'nin resmi bir dili yoktur, ne kaybeder ? Ana dilde eğitim ? ABD'de ve bir çok ülkede var. Ve ABD'de anadilde eğitim görme hakkı bulunan çocuklarının okullarının ayrılmasını, aileler protesto ettiler. Ana dili İspanyolca olan çok büyük bir kalabalık (35 milyon) çocuklarını bulundukları okullardan alıp, İngilizce eğitim veren okullara kaydırdılar. Sanıyor musunuz ki dünyada 300 milyondan fazla insanla anlaşabileceğiniz bir dili bırakıp tamamen Kürtçe eğitim yapan okullara rağbet olacak ? Kürtçe kursları açıldı, sonuç ? Tamamı boş.

Arkadaşlar bırakalım bu beyhude korkuları, ekonomiye ağırlık verelim. Biz Türk'üz. Gürcüler de orda... İki ülke arasındaki sınırlar kalktımı ? Evet ! Hakkari'ye giderken 9 defa kimlik kontrolünden geçtim. Peki artık kimliğinizle (tek kontrolle) Gürcistan'a girip, yemeğinizi yiyip dönebiliyor musunuz ? Hakkari'mi Türkiye'dendir, Tiflis mi ? Nedir bunun nedeni ? Güçlü ekonomi ! Ekonominiz güçlü olursa, bırakınız toprak kaybını, reel anlamda topraklarınızı genişletmeniz dahi mümkündür.

Ayrıca MHP'li arkadaşlara sesleniyorum. Sakın ha PKK biterse biz işsiz kalırız diye düşünmeyin. İfade özgürlüğünün oturduğu, PKK'nın sivil destekçilerinin korkusuzca siyaset yaptığı (ve hatta belki bağımsız kürt devletinin bile TBMM'de konuşulabildiği bir ortamda) MHP'li arkadaşların misyonu daha değer kazanır. Tabii ki bu kendini politikacı MHP'li olarak gören arkadaşlar için geçerli. Beline silahı takıp, kürt avına çıkacak olanlar gerçekten işsiz kalacak.

Son Haber : Israil özür diledi, tazminat ödenecek ve ambargo (zamanla) kalkacak. Muhalif arkadaşlara esefle duyurulur.

l3adl3oy

New member
adam oturmuş nasıl kılıfına uydururum demiş dört bir yandan, tarihten, yetmemiş istatistik aramış (artık hepsi ne kadar doğru tartışılır ) daldan dala atlamış en sonda gazı alınmış bir şekilde muhalefete laf atmış. ben kendi açımdan noktasına dahi katılmıyorum ama tebrik ediyorum üşenmemiş yazmış.. :D

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
"En büyük sıkıntımız içimizdeki gizli ve sinsi AKP'lilerdir."
kim mi demiş?

akp nin genel başkan yardımcılarından birisinin sözüdür,inanmayan youtube de seyredebilir :)

e tabiii,liderine uyum sağlayacak yardımcılar gerekli,dün dündür yada ben demedim ! misali,

Hocam'ın sözleri ile: Hadi oradan,hadi oradan :)
siz bunları yıllardır TÜRK milletine kene gibi yapışan "devlet bize bağmiyir" cilerle 3 paket makarnaya tav ettiğiniz yalaka takımına anlatın,zira bu millet günü gelince sazı eline alacaktır.
Sapını düşünmeyin,önemli kısmı biraz arkada :)

streetlamb

New member
bırakın şimdi particiliği, vatan-millet-sakaryacılığı. koyun bakalım takkeleri önünüze. pkk'nın ilk eyleminden bu güne kadar sanırım aşşağı yukarı 30 sene geçti. 30 sene bu adamlar dağ başında birileri tarafından beslendiyse ve bu 3-5 tane çapulcu eşkiyanın bileğini koca devlet bükemediyse, bu BİRİLERİ hakikatten okkalı doşşaklı adamlar. 30 senedir büyütürken gözünün içine bakarak büyüttüğümüz evlatlarımızı sırf bu BİRİLERİNİN ekmeğine yağ sürülmesi için askere alıp eğitimsiz bir şekilde bu 3-5 çakal yavrusuna yem edenler hala ülkemizde yada mecliste kılık değiştirmiş vaziyetteler. APO denilen şahsiyet bu çok doşşaklı birilerinin timsalidir. Tabanca tüfek satanlar, seni beni ayrıştırıp, Sana; bak bu anana babana dinine kitabına sövüyor deyip seni gazlıyor, bana senin için, "bu senin anana babana dinine ülkücülüğüne atatürke her neyse işte sövüyor" deyip milleti birbirine kırdırıp para kazanıyorlar. İstikrarsız devletlerin ekonomisi ile istedikleri gibi oynuyorlar. BORSa olayında 4 milyar dolar ile senin BORSA'nı allak bullak ediyorlar. Şu anda istikrar var gibi görünüyor ama yabancılar BORSA'dan elini bir çeksin güm diye gideriz. Bizim yaşadığımız ortam zaten bizim değil. Hakikatten yeni anayasa ve yeni başkanlık sisteminin bize çok iyi geleceği kanısındayım. Tecavüz kaçınılmaz zevk almaya bakalım. Ya bu deveyi güdelim ya bu diyardan gidelim. Bakın adamlar emellerini gerçekleştirmek için kendi insanlarını ikiz kulelerde öldürüp müslümanlar yaptı dediler IRAK'a girdiler. Dünyanın en milliyetçi insanları Japolnlar, adamlar japonların tepesine 2 tane atom bombası salladılar. Adamlar kendi başkanını kennedy yi öldürdüler. Yemeyin birbirinizi de adamlar sevinmesin.