İmam ve Tanrı ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

doomsday41

New member

Senide allah yolladı benide allah yolladı atatürküde allah yolladı şuhursuz şuhursuz konuşma kula vahiy gelir peygamber olur atatürkedemi vahiy geldi?? Kimse atatürkü sevmiyorum demedi hakarette etmedi bazı parlak zekalar atatürkün peygamber oldugunu düşünüyo sadece bunun gerçek olmadıgını savunmaya çalışıyorum(Aslında gülünç bişi bazıları buna inanıyo ve aksini savunmak zorunda kalıyoruz..gülünç :)) Hala gelmiş bunu savunuyosunuz eğer atatürkün peygamber olduguna gerçek inanıyosanız dicek bişi yok Hepinize Lanet Olsun Allah Sizi Islah Eylesin..!!

kardeşim tutturmuşsun Atatürkü peygamber olarak göstrmeye çalışıyosunuz deyip duruyosun şu anda burda kimsenin bunu yapmaya çalıştığı yok haşa Atatürk ppeygamber deildir ama sen hayal dünyasında yaşıyosun bu bi gerçek...

mimarcll

New member
yeryüzü onun yüzü suyu hürmetine yaratılmıştır.gerisi tefferruattır...HZ.muhammed (s.a.v) şahıslar ya da bir cogunun putlastırdıgı kişiler.. 1.si biz tanrı demeyiz ALLAH derizzz.. 2.si bizim köy imamlarımız fıkra bile olsa rabbine kırgınlıkta bulunamaz.. 3.sü ise gercek müslümana sorsalar siz herseyi bilirmisiniz diye.hayır biz alkasız bir fıkrayla alakasız bir baglantı yapanlar gibi herseyi deil..BİZ ANCAK HADDİMİZİ biliriz deriz ok... Okadar

ases

Altın Üye
bütün yazıları okudum iki tartışma var;

Birincisi;
senin tanrın farklı benim tanrım farklı diye...
ALLAH'ın salak lafını kullanacağına inanan herkesle bizim tanrımız farklıdır.
başka tanrı varmı?
hayallerinde ki tanrı.. işine gelen kuralları vijdanlarını rahatlatmak için uydurdukları tanrı...

İkincisi;
Peygamberimiz ve Atatürk karşılaştırması..
Alemlere rahmet olarak gönderilen insanı biriyle karşılaştırabilecek insanlarla peygamberimiz de farklıdır...

peki onlarınki kim?
hayallerinde ki lider.... hayatında örnek aldığı tek insanın peygamber efendimiz olduğunu söyleyen Atatürk'ü kendi amellerine uydurarak kullandıkları Atatürk.. işte o Atatürk bu Atatürk değil!!

balık baştan kokar tartışmak manasız...

BONBOM98

New member

haklısın yakında oyun hamurundan atatürk yapıp tapcaklar:)

Yüce atatürk milletimizi koru:D

Senide allah yolladı benide allah yolladı atatürküde allah yolladı şuhursuz şuhursuz konuşma kula vahiy gelir peygamber olur atatürkedemi vahiy geldi?? Kimse atatürkü sevmiyorum demedi hakarette etmedi bazı parlak zekalar atatürkün peygamber oldugunu düşünüyo sadece bunun gerçek olmadıgını savunmaya çalışıyorum(Aslında gülünç bişi bazıları buna inanıyo ve aksini savunmak zorunda kalıyoruz..gülünç :)) Hala gelmiş bunu savunuyosunuz eğer atatürkün peygamber olduguna gerçek inanıyosanız dicek bişi yok Hepinize Lanet Olsun Allah Sizi Islah Eylesin..!!

mesajlarında görüldüğü üzere kendin çalıp kendin oynuyosun sonrada şöle böle diyenmi oldu gibisinden tutarsızca kendini savunuyorsun :D
kimse atatürke peygamber demiş değil ama sen değil peygambere benzetmeyi, atatürkü allaha benzettmişsin ve bu benzetmeyi başkalarının üzerine yıkmaya çalışıyorsun:clap:clap

klavuz13

Banned
hani bir atsözümüz vardır...

bir deli bir kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış...

Bu konuda tam öyle ya... Atasözümüz mecazende anlatılanı çok güzel ifade ediyor...

Allah rahmet eylesin ATALARIMIZA...

Bakın "Allah" lafzını kullanıyorum, TANRI değil...

Çünkü Hristiyanlar Tanrı kelimisenii kullanır...

Türk oğlu Türk müslüman olan ALLAH diye nida atar..

TANRI olarak değil... Tabii müslümansa...

neyi tartışıyorsunuz arkadaşım...

Bir fıkrayı..

Fıkrada ne var...

"Tanrı" ve İmam...

Fıkraının içeriği bile İslama ters ama hadi Fıkra deyip gülelim... :durdurun:durdurun:durdurun

eee bu kadarda kalınmamaış Fıkrayı Türkiye gündemine çevrilmiş...

Bir an Serbest Kürsünün, Fıkralar Türkiye programına döndüğünü sandım...

Fıkrada olsa o fıkrada ALLAH'ın haşa haşa aciz olduğu gösteriliyor...
"Kurtarmak icin daha ne yapacaktik..."

Yaradan aciz değildir... Aciz olan insandır...Fıkralarla bu konuda böyle işlenilmez...

Fıkrada Haşa "TANRI"
'Ben bu ulusa örnek alsınlar ve onu izlesinler diye Mustafa Kemal'i gönderdim.

bre adam....

Gel Beraber Enbiya süresi 107. ayetin Türkçe Mealine bakarak ALLAH (C.C) ne buyurduğuna bakalım....

(Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.) [Enbiya 107]

ve birt ayeti kelime daha...

(Biz seni bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik.) [Sebe 28]

Son söz olarak Türkiyeyede, Avrupayada, Asyayada KISACASI ALEMLERE RAHMET OLARAK ATATÜRK DEĞİL, PEYGAMBER EFENDİMİZ GÖNDERİLMİŞTİR.

BNUNU KAFANIZA MÜMKÜNSE ARTIK KAZIYINIZ...

..єЯDєM..

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
hani bir atsözümüz vardır...

bir deli bir kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış...

Bu konuda tam öyle ya... Atasözümüz mecazende anlatılanı çok güzel ifade ediyor...

Allah rahmet eylesin ATALARIMIZA...

Bakın "Allah" lafzını kullanıyorum, TANRI değil...

Çünkü Hristiyanlar Tanrı kelimisenii kullanır...

Türk oğlu Türk müslüman olan ALLAH diye nida atar..

TANRI olarak değil... Tabii müslümansa...

neyi tartışıyorsunuz arkadaşım...

Bir fıkrayı..

Fıkrada ne var...

"Tanrı" ve İmam...

Fıkraının içeriği bile İslama ters ama hadi Fıkra deyip gülelim... :durdurun:durdurun:durdurun

eee bu kadarda kalınmamaış Fıkrayı Türkiye gündemine çevrilmiş...

Bir an Serbest Kürsünün, Fıkralar Türkiye programına döndüğünü sandım...

Fıkrada olsa o fıkrada ALLAH'ın haşa haşa aciz olduğu gösteriliyor...
"Kurtarmak icin daha ne yapacaktik..."

Yaradan aciz değildir... Aciz olan insandır...Fıkralarla bu konuda böyle işlenilmez...

Fıkrada Haşa "TANRI"
'Ben bu ulusa örnek alsınlar ve onu izlesinler diye Mustafa Kemal'i gönderdim.

bre adam....

Gel Beraber Enbiya süresi 107. ayetin Türkçe Mealine bakarak ALLAH (C.C) ne buyurduğuna bakalım....

(Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.) [Enbiya 107]

ve birt ayeti kelime daha...

(Biz seni bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik.) [Sebe 28]

Son söz olarak Türkiyeyede, Avrupayada, Asyayada KISACASI ALEMLERE RAHMET OLARAK ATATÜRK DEĞİL, PEEYGAMBER EFENDİMİZ GÖNDERİLMİŞTİR.

BNUNU KAFANIZA MÜMKÜNSE ARTIK KAZINIYINIZ...
Ataturk ıle Peygamber Efendımızı karsılastırma yapmak ne kadar sacma... Nasıl bır zıhnıyettır anlamadım...

Leke

Altın Üye
Basit bir fıkradan bile DerS çıkaramayarak , olayları nerelere taşımışlar .
Bu fıkrayı biliyordum . Çok güzel bir fıkradır .

DerS alınması için yazılan bir yazıdır .
Ama anlayana .
:goz:

ATaTürk'ün kurduğu bu Cumhuriyeti yıkmak için uraşan Yobaz , Gerici ve Takiyeci kişilere karşı hep burada olacağız .
:victory

T

Banned
Bende şimdi bi fıkra anlatıp sonunu sisteme bağlarım aslında
Günün birinde ingiliz alman ve namık kemal .........
:hhmanD

mrzsngr

New member
Hey Allah'ım Hey...

Atatürk'ün ebedi berzah a gitmeden önce son cevabı aleyküm selam olduğunu bilmeyen yoktur herhalde.. (Nitekim melekler kitabı sağ tarafından verilecek olanlara Selamün Aleyküm diye fısıldarmış)

Böyle bir şahsiyeti kalkıp ta İslam'la çelişki hale göstermek bir abestir,gaflete düşmektir..

Vesselam

SickDreTh

Altın Üye
http://www.hackhell.com/showthread.php?p=3378391#post3378391

konu daha once verıldı.
ayrıyeten buraya fıkra ıcerıklı konu acmanın yasak oldugu da belrtıldı lutfen dıkkat edelım bu konuya.
fıkralar bolumumuz mevcut bu tur konularınız ıcın orayı tercıh etmenız gerekmektedır.

konu kapalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML