İhtarname / Yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevinize son verilmesi

fells2

Banned
…………….. NOTERLİĞİNE

KEŞİDECİ :

VEKİLLERİ :

MUHATAP :

KONU : 1- Yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevlerinize
son verildiği, 2- Haksız ve hukuka aykırı eylemlerle şirkete verdi-
ğiniz zararların tazmini
AÇIKLAMA :

1- Sayın muhatap, ortağı bulunduğunuz müvekkil şirkette uzun süredir yönetim
kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevlerini yürütmektesiniz. Şirketin içine girdiği olumsuz mali durum, işletmelerin üretim ve satışlarında gözlenen kötü gidiş ve alınan duyumlar değerlendirilerek yapılan araştırmada şirketin idaresinde ciddi sorunlar bulunduğu, zamanınızın çoğunu şahsi işlerinize ve ortağı olduğunuz başka bir şirketin işlerine harcadığınız, şirketimizdeki görev ve sıfatlarınızdan yararlanarak hukuka aykırı eylemlerle haksız çıkar sağladığınız, şirkete ağır zararlar verdiğiniz tespit edilmiştir.

2- Bazı işçileri (özellikle tecrübeli ve teknik bilgi sahibi işçileri) ortağı olduğunuz ………… şirketinin üretim birimlerinde çalıştırdığınız, 2 adet …………. makinesi ile 1 adet ……….... makinesini anılan şirketin fabrikasına götürerek orada kullanmakta olduğunuz, yine şirketimize ait ………… ve …………. plaka sayılı kamyonları devamlı olarak ortağı olduğunuz şirketin işlerinde kullandığınız tespit edilmiştir.

3- Yukarıda sayılan hususlar şirketimiz kayıtları, elde edilen belgeler ve tanık bilgileri ile sabittir. Öte yandan bunlar şu ana kadar tespit edilebilen hususlar olup araştırmalar devam etmektedir. Araştırmalar tamamlandığında sonuçları değerlendirilip gerekli görülürse hakkınızda ayrıca suç duyurusunda bulunulacak ve diğer hukuki yollara müracaat edilecektir.

4- Sayın muhatap, kısaca açıklanan nedenlerle ………. tarihinde toplanan yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevlerinize son verilmesine oy birliği ile karar vermiştir.

Sayın muhatap; işbu ihtarnamenin tebliği tarihinden itibaren üç gün içinde izinsiz ve habersiz götürdüğünüz makineleri iade ve teslim etmeniz, hukuka aykırı eylemlerinize derhal son vermeniz, araştırmalar tamamlandığında size ayrıca bildirilecek olan şirket zararlarını tazmin etmeniz, aksi halde aleyhinizde yasal yollara müracaat edileceği ve bu uğurda yapılacak tüm giderler ile avukatlık ücretinin tarafınıza ait olacağı ihtar olunur.

Sayın Noter; üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhi verilecek diğer nüshasının ise tarafımıza verilmesini talep ederiz.

Saygılarımızla,
Keşideci Vekili