ülkü ocakları baskınından ne çıktı dersiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DayWalkerr

ABDUSSABUR
ocakları fırsat olarak gören ve her aklına gelenin arka yapmak amaçlı ocağa üye olduğu bu dönemde çıkan haberler Ülkü ocaklarının vasıfsız ve kokuşmuş gibi gösterilmesi için yetersiz..Çok şükür en verimli ve gerçekten Allah ve vatanı adına çalışanların bir araya geldiği zanlarda bulundum ocaklarda..O zamanlar kimse arka peşinde değildi..Her gün bir seminer, her gün bir sunu olurdu tarih ve sosyal yaşam siyaset hakkında...İslam özü sohbettir ve sohbet hiç eksik olmazdı...En anlamsız, en boş iş düzenlelen satranç turnuvalarıydı...Kütüphaneler başta Kuran'ı Kerim olmak üzere ilmihaller ve tarih kitaplarıyla doluydu...Kısacası kültür merkeziydi neredeyse...Şimdi bir kaç ipsizin ailesinden kaynaklanan serseri yaşantısı sırf ülkü ocakalrına üye diye ve ülkü ocakları ismini kullandığı için Ülkü ocakları şöyle ülkü ocaları böyle demek bilinçsizliktir ve diyen de bilinçsizidir...

BYRM

New member
bu ocakalra uye olan adamların nereye nıcın uye oldukları hakkında hıc bır fıkrı yok hepsının amacı arka yapmak oda nedemekse boyle dusunen admlar nekdar meraklı arksına adam koymaya hee sadece gılıyrm ve acıyrm bu tur arkadaslara

Mephisto

R€B€L
Arka yapmak ıcın ulku ocaklarına uye olanları duydunuzmu =)

-Abi olayım var ulku ocagından sımdı cagırıcam bak gor

Komık gelıyor bana adam gıbı takılcaksanız takılırsınız serserı ıt kopuk yuvası olmaması ıcın ona gore hareket etmelı reislerı :D Hea ama bi adam bi adamdır nasıl davranırlarsa davransınlar derlerse bılemem o tıplere acıyorum gercektende ama adam gıbı adamlarda var tabi genl olarak soylemek gerekırse cogu serseri takımı gazı ne yone verırsen o yone ucar

mustafaacar42

New member
normal başka ne beklenir ki.

nerde 80 öncesi ayağını abdestsiz yere basmayan MİLLİyetçiler.şimdikiler ya zibidi ya da mafya.

mehmetaa

New member
ülkü ocakları deyince aklına kavga geliyor çünkü orta okulda ülkü ocağına takılan ve şimdi ipsiz sapsız kaldırım mühendisliği yapan kişiler sürekli okullarda terör estirirlerdi.bence ülkü ocağı veya diğer ocaklar kapatılmalı hatta gerekire çay ocakları bile kapatılmalı.

niye içimizde ayrım yapıyoruz ülkü ocağına giden kişi milliyetçi gitmeyen değil çocuklar ülkü ocağına gidiyor diye kendilerini farklı zannediyorar ama ileriki yıllarda öyle olmadığının farkına varıyorlar ama iş işten geçiyor.

bence daha öncde dediğim gibi bütün ocaklar kapatılmalı.ayrım bitmeli ve herkes özgür bir şekilde yaşamalı.hiç kimse ülkücü ocaklarına takılıyor diye aşağılanmamalı ve toplumdan dışlanmamalı.

ben ülkücü falan değilim ve bu zamana kadar da hiç oy atmamışımdır MHP ye ama üstlendiği görev itibariyle sempati duyarım amma velakin böyle olayların Türkçülükle ön plana çıkan bi partinin adıyla yan yana yer alması utanç verici bi durum

iSpiK

Kadim Dost
konunun güncelligi gectigi icin kilitli..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML