çağdaş (!) Fatih Sultan Mehmet, Tayyip Efendi

Vtnsvr

New member
ÇAĞDAŞ (!) FATİH SULTAN MEHMET, TAYYİP EFENDİ

Tayyip EFENDİNİN en yaman yalakaları bile ona Fatih Sultan Mehmet yakıştırması yapmamışlardır. Peki, ben neden böyle bir yakıştırma yapıyorum?
Bir taraflarını yırtarak “Ben Osmanlıyım” diye bağıranlar, Osmanlı tarihini “saray beslemesi” tarihçilerin kaleminden okudukları için bu yaygaralarla ortalıkta dolaşırlar. Genelde aynı kişiler için “Ergenekon” da kutsaldır. Ama nedense bu yaratıklar, bir operasyona “Ergenekon” isminin verilmesi karşısında sessiz ve alakasız kalırlar.
Fatih Sultan Mehmet, ön cephelerde Türklerin bulunduğu birlikler sayesinde İstanbul’a girdikten sonra Türkleri nedense unutmuştur. Karşınızda terbiyemi bozmamak için “unutmuştur” diyorum…
“Saray Beslemesi” tarihçiler ve “kulaktan dolma” Osmanlıcılar, bu “unutma” operasyonuna o kadar güzel kılıflar hazırlamışlardır ki; “ihanet” bile bu “kılıflar” karşısında “cüce” kalır.
Bahane ya da kılıf nedir?
“Fatih, İstanbul’un asıl fethini yapmak için, şehri yeniden inşa etmek istiyor” “Bu nedenle de bulduğu bütün Rumları, Ermenileri, Musevileri şehre yerleştiriyor” Ama Türkler, Fatih Sultan Mehmet için 2 nci ve belki de tasnif dışı sıralamada olduklarından İstanbul’a alınmıyor, gelebilenlerin de geri dönmesi için elden ne gelirse yapılıyor.
Fatih’in bu tercihi “İstanbul’u gerçekten fethetmek için yaptı” diyenlere, kimseler kalkıp da Türk evladı Çandarlı’yı katlederken en seçme Rumları neden Veziriazam yaptı diye soramıyorlar. Sebebini mi sordunuz:
“Katranı kaynat kaynat olur mu şeker, cinsini öptüğümün cinsine çeker” özlü sözü ile size cevap verebilirim. Ne mi demek istiyorum? İsteyen Fatih’in “anası”na baksın; nerede ömrünü tamamladığına ve nerede “vefat” ettiğine baksınlar derim. Molla Gürani’nin, Akşemseddin’in Fatih’i ve İstanbul’u neden terk ettiklerini araştırsınlar derim…
Sonuç olarak; Türklük karşısındaki saldırıların başlangıç noktası 29 Mayıs 1453’tür. Türklüğün savaşı 555 yıldır sürmektedir.
Peki, İstanbul ne zaman Türkleşmeye başladı? Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “mübadele” anlaşmalarıyla.

“SARAY BESLEMELERİ”NDEN İNCİLER…

Şimdi sizlerle yine “saray beslemeleri” tarafından allanıp pullanmış, bugüne intikal edinceye kadar da başına teller takılmış bazı alıntıları paylaşmak istiyorum:
“Fatih Sultan Mehmet, Bizans’ın alınmasından hemen sonra, İmparatorluk sarayını gezip incelediği sırada, zindanda yaşlı bir papazı gördü. Yanına vardı ve ona;
“Efendi! Neden hapsedildin, suçun neydi?” diye sordu,
O da; “Sultanım! İstanbul kuşatıldığı sırada İmparator beni huzuruna davet etti ve bana; “Aziz Peder! Türkler İstanbul’a girebilecek mi?” diye sordu. Ben de ilmime güvenerek Ona; “ Efendim ne yazık ki, Türkler buraya hâkim olacaklar” dedim. İmparator hiddetlendi, işkenceyle beni buraya hapsettirdi.” dedi.
Fatih bu olaydan oldukça etkilendi ve papaza şu soruyu yöneltti; “Aziz Peder! İstanbul, bir gün gelir de bizim elimizden de çıkar mı?” dediğinde Papaz; “İçinizdeki fesatçılar, düşmanlar, kendi çıkarlarını düşünüp, devleti soymaya kalkarlarsa ve birde taşınır, taşınmaz mallarını yabancılara satıp, onlardan medet umar duruma düşerlerse, o zaman İstanbul bir başkasının eline geçer” dedi.
Bu söz üzerine Fatih’in tüyleri ürperdi ve oracıkta dizlerinin üzerine çöktü, ellerini açıp “Ya Rab! Ülkemde böyle fesatçılara, devlet düşmanlarına fırsat verme. Onları gazabına uğrat, birlik ve beraberliğimizi bozma” diye niyazda bulundu.”
Saray beslemesi yalakaların süslediği “reklamları” izlediniz… Sanki kendisi o fesadın başı değilmiş gibi..
Şimdi gelelim sadede;
Fatih İstanbul’u aldı ve Türkleri sadece İstanbul’da anasının soyundan gelenlerin “pislikleri”ni temizlesin, onlara hizmetçi ve uşak olsun diye tam 3,5 yıl sonra kabul etti. Ve bu Türkleri bostanlara, şimdiki tabirle varoşlara yerleştirdi. Günter Wallraf’ın “En Alttakiler Türkler” kitabına itiraz edip, Fatih’e benzemeye çalışanlara duyurulur.
Peki ya Tayyip Efendi ile Fatih bağlantısı?
Fatih de İstanbul’un Türkleşmesini istemedi Tayyip Efendi de aynı şeyi istiyor. “Vakıflar Yasası” bu haliyle geçtiği takdirde en çok 10 yıl içinde İstanbul’un 2/3’ü Rumların, Musevilerin ve Ermenilerin eline geçecek ve Türklerin tamamı İstanbul’dan sürülecektir. Fener Rum Başpapazlığı, İstanbul’un 1/3’ünün sahibi olacaktır. “Ergenekon” adı vererek, “asıllarını inkâr” konusuna imza atan bu “çete”, bu nedenle Türk Ortodoks Kilisesi sözcüsü Saygıdeğer Sevgi ERENEROL’u tutuklattırmıştır. Kilisede arama yaptırtmış ve “arama” esnasında “dümen” üzerine “dümen” çevirerek, Tayyip efendinin kankası Karamanlis “mutlu” edilmiştir.
Tayyip efendinin hedefi Atatürk Türkiyesi ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür.
Bütün icraatları bu noktada odaklanmıştır.
Tayyip Efendi dağdaki eşkıyaya “Kemalist” diyen Mehmet ALTAN ile Yasemin ÇONGAR’ın mezhebinden, meşrebinden, menşeindendir.
İşte sizlere Çağdaş Fatih Sultan Mehmet portresi…

Gönderen Cem YAREN zaman: 14:56

http://cemyaren.blogspot.com/2008/02/katrani-kaynak-kaynak-olur-mu-eker.html

sonufkum

New member
daha önce fatihin homo olduğunu duymuştum

''Ama Türkler, Fatih Sultan Mehmet için 2 nci ve belki de tasnif dışı sıralamada olduklarından İstanbul’a alınmıyor, gelebilenlerin de geri dönmesi için elden ne gelirse yapılıyor.''

şimdide bunu duydumm bakalım başka neler çıkıcak aydınlık tarihimizden

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
puhahhahha

Peygamber efendımızın bıle ovguyle bahsettıgı atamız hakkında yazılanlara bak bea bıde bu yazıyı yazanlar ve onaylıyanlar kemalıst gecınmez mı harbıden cıldırırım o zaman Atatürk yerınden kalksada tükürse suratlarına.......bu yazıyı yazanlar ve onaylıyanlar edep, adaptan mahrum beyını zaten hıc olmamıs terbıye sınırlarını kat be kat gecmıstır...Eskıden bazı beyınsızler de Her resmı bayramlarda ve Atatürk un olum yıldonumlerınde osmanlı padısahlarına ıyı bır sovup sapanlarlarmıs...AHH ATAM AHHH bılmem yerınden kalksan ne derdın bunlara suratlarına tukurur sonrada ceker gıderdın herhalde...SEN degılmıydın bıze tarıhı bılmemızı soyleyen sen degıllmıydın TURK DIL VE TARIH KURUMUNU KURAN gunlerce komada kalıp Komadan cıkınca "arkadaslara selam aman dil ve tarıh calısmalarını aksatmayın" dıyen ondan sonra tekrar derın bır uykuya dalıp tekrar uyanmayan.....BUTUN MIRASINI BIRAKTIGIN SENIN PARTIN ISMINI HALK KOYDUGUN MIRASA UYMADI ATAM...SENIN MIRASI HALA BABALAR GIBI YEMEKTE AMA SENIN MIRASINDA BELIRTTIGIN TURK DIL VE TARIH KURUMLARIN HALA HAKLARINI YEMEKTELER...SENIN VASIYETINE SAYGISI YOK AMA AMA YILMAZ TAKIPCIN ONLAR...Biz mi atam?? bizse ATİLLALARA ,METEHANLARA ,KURSATLARA GITTIK.. ATAM......hep senın ısmının arkasına saklanan haınler bızı barbarlıkla sucladılar....Ergenekonu destanımız bılıp caktık gonlumuze cetenın bırı adını vermısmıs de sesımızı cıkarmamıs dıye suclayanlar var.......oysa bılmez o atasını bılmeyenler.....duymaz cıglıklarımızı...ısıne gelenı....duyar onlar.........halada gonlumzde ergenokan uc bes capulcu mu kırlerecek adını........ATAM BOZKURT TU yar ettık bızde tıpkı SENIN GIBI ...BOZKURT BASTONUN HANI O COK SEVDIGIN.... T.C. NİN İLK PARALARINA BASTIGIN O BOSKURTU..........AMA HAZIN VE HUSRAN KI SENI BIZDEN DAHA COK SEVDIGINI IDDA EDENLER SENIN ADINI SURATLARINA MASKE YAPAN CANAVARLAR........Bize İTCİ yakıstırmasını yapmaktalar...Osmanlı ya gıttık atam onada padısah soyle asarmıs boyle asarmıs soyle kadınla gunu gun edermıs...karanlık cag ilan ettıler...........Ya atam hep sanlı bır mılletın torunlarıyız derdın ya BU SENIN ARKANDAN GITTIGINI IDDA EDENLER SENIN SANLI DELIGIN BUTUN TARIHE SOVEREK GOMDU O SANLI TARIHIMIZI .......SENIN YOLUNDAN GITMEYI BATILI GIBI GIYINMEKLE BITTI GITTI DIYOR...kım ne kadar acarsa bır yerlerını onlar modern ve cagdas oluyor...en modernlerımız sagolsun mankenler....Atam gorsen adını dıllerınden dusurmezler ama senın hakkında bı konustularmı GAF GAF GAF..yoktur baska bırsey.....cahıl mı cahıl ılım desen nerde......irfan...artık adı yok....ama onları ornek alırız hep kendımıze......vallahı senı tanıdıklarından daha cok tanırlar kım kımınle nerdeymıs sabah kalkınca ne olmus olaylarını....Sımdı bırılerı FATİH'e homo demekte bırı ıse İstanbulu almısta türkleri uzak tutmus demekte.....sankı Fatıh ermenı ve rum ıcın aldı İSTANBULU.....ah atam ah cok ıyı ogrettıler bıze tarıhımızı ve dılımızı.... hep Türkce derdın ya gozlerın parlardı ne cok ugrasmıstın o yabancı kelımelerden temızlemek ıcın cocugun gıbı sevdıgın Türkce yi..... gelde bırde sımdı gor atam....senın yılmaz takıpcılerını oldugunu idda eden haınler agızlarında ıngılızce almanca ve latınce kelımeler....modernlık ve cagdaslık oluyormus atam.........vallahı atam kalkıp gelsen senıde yobaz ılan ederler bunlar......Benım en buyuk hazınem Türk olmak derdın ya atam... bide FASİT ilan ederlerdi seni........ah atam ah bak gor ne hallerdeyız sımdı...her seye neyse dıyorumda senın adını bunların agızlarında sakız oldukca yıyor ıcım ıcımı....

sonufkum

New member
çarpıtmakta üzerine yokk wallaa

daha önce homo olduğunu kardeş katli olduğuna dair şeyler dumuştum diorum sen kalmış sanki ben fatihe homo demişim gibi mesaj yazıyorsun

ne alıp veremediğin varr anlıyamıyorum hep polemik peşindesin hep ortalığı karıştırmaya çalışıyorsun

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
çarpıtmakta üzerine yokk wallaa

daha önce homo olduğunu kardeş katli olduğuna dair şeyler dumuştum diorum sen kalmış sanki ben fatihe homo demişim gibi mesaj yazıyorsun

ne alıp veremediğin varr anlıyamıyorum hep polemik peşindesin hep ortalığı karıştırmaya çalışıyorsun
Homo kelımesını bırı demıs kımın dedıgının ne onemı var...ben dıyene dıyorum zaten...ben hıc polemık pesınde olmadım msjlarımı okuduysan hıc bırınde ortalıgı karıstıracak bır seyler yazmadım....ama senın her yorumunda polemık her yorumunda kargasa var don ve yorumlarını tarafsızca oku...

Vtnsvr

New member
puhahhahha

Peygamber efendımızın bıle ovguyle bahsettıgı atamız hakkında yazılanlara bak bea bıde bu yazıyı yazanlar ve onaylıyanlar kemalıst gecınmez mı harbıden cıldırırım o zaman Atatürk yerınden kalksada tükürse suratlarına.......bu yazıyı yazanlar ve onaylıyanlar edep, adaptan mahrum beyını zaten hıc olmamıs terbıye sınırlarını kat be kat gecmıstır...Eskıden bazı beyınsızler de Her resmı bayramlarda ve Atatürk un olum yıldonumlerınde osmanlı padısahlarına ıyı bır sovup sapanlarlarmıs...AHH ATAM AHHH bılmem yerınden kalksan ne derdın bunlara suratlarına tukurur sonrada ceker gıderdın herhalde...SEN degılmıydın bıze tarıhı bılmemızı soyleyen sen degıllmıydın TURK DIL VE TARIH KURUMUNU KURAN gunlerce komada kalıp Komadan cıkınca "arkadaslara selam aman dil ve tarıh calısmalarını aksatmayın" dıyen ondan sonra tekrar derın bır uykuya dalıp tekrar uyanmayan.....BUTUN MIRASINI BIRAKTIGIN SENIN PARTIN ISMINI HALK KOYDUGUN MIRASA UYMADI ATAM...SENIN MIRASI HALA BABALAR GIBI YEMEKTE AMA SENIN MIRASINDA BELIRTTIGIN TURK DIL VE TARIH KURUMLARIN HALA HAKLARINI YEMEKTELER...SENIN VASIYETINE SAYGISI YOK AMA AMA YILMAZ TAKIPCIN ONLAR...Biz mi atam?? bizse ATİLLALARA ,METEHANLARA ,KURSATLARA GITTIK.. ATAM......hep senın ısmının arkasına saklanan haınler bızı barbarlıkla sucladılar....Ergenekonu destanımız bılıp caktık gonlumuze cetenın bırı adını vermısmıs de sesımızı cıkarmamıs dıye suclayanlar var.......oysa bılmez o atasını bılmeyenler.....duymaz cıglıklarımızı...ısıne gelenı....duyar onlar.........halada gonlumzde ergenokan uc bes capulcu mu kırlerecek adını........ATAM BOZKURT TU yar ettık bızde tıpkı SENIN GIBI ...BOZKURT BASTONUN HANI O COK SEVDIGIN.... T.C. NİN İLK PARALARINA BASTIGIN O BOSKURTU..........AMA HAZIN VE HUSRAN KI SENI BIZDEN DAHA COK SEVDIGINI IDDA EDENLER SENIN ADINI SURATLARINA MASKE YAPAN CANAVARLAR........Bize İTCİ yakıstırmasını yapmaktalar...Osmanlı ya gıttık atam onada padısah soyle asarmıs boyle asarmıs soyle kadınla gunu gun edermıs...karanlık cag ilan ettıler...........Ya atam hep sanlı bır mılletın torunlarıyız derdın ya BU SENIN ARKANDAN GITTIGINI IDDA EDENLER SENIN SANLI DELIGIN BUTUN TARIHE SOVEREK GOMDU O SANLI TARIHIMIZI .......SENIN YOLUNDAN GITMEYI BATILI GIBI GIYINMEKLE BITTI GITTI DIYOR...kım ne kadar acarsa bır yerlerını onlar modern ve cagdas oluyor...en modernlerımız sagolsun mankenler....Atam gorsen adını dıllerınden dusurmezler ama senın hakkında bı konustularmı GAF GAF GAF..yoktur baska bırsey.....cahıl mı cahıl ılım desen nerde......irfan...artık adı yok....ama onları ornek alırız hep kendımıze......vallahı senı tanıdıklarından daha cok tanırlar kım kımınle nerdeymıs sabah kalkınca ne olmus olaylarını....Sımdı bırılerı FATİH'e homo demekte bırı ıse İstanbulu almısta türkleri uzak tutmus demekte.....sankı Fatıh ermenı ve rum ıcın aldı İSTANBULU.....ah atam ah cok ıyı ogrettıler bıze tarıhımızı ve dılımızı.... hep Türkce derdın ya gozlerın parlardı ne cok ugrasmıstın o yabancı kelımelerden temızlemek ıcın cocugun gıbı sevdıgın Türkce yi..... gelde bırde sımdı gor atam....senın yılmaz takıpcılerını oldugunu idda eden haınler agızlarında ıngılızce almanca ve latınce kelımeler....modernlık ve cagdaslık oluyormus atam.........vallahı atam kalkıp gelsen senıde yobaz ılan ederler bunlar......Benım en buyuk hazınem Türk olmak derdın ya atam... bide FASİT ilan ederlerdi seni........ah atam ah bak gor ne hallerdeyız sımdı...her seye neyse dıyorumda senın adını bunların agızlarında sakız oldukca yıyor ıcım ıcımı....
Kardeşim burası paylaşım yeri yani forum.Forumlarda bilgiler paylaşılır.Birisi bir şey yazınca yazdıgı şeyler sence yanlışsa dogrusunu sen söylersin.Begenmedigin yazı yayınlandı diye önüne gelene saldırılmaz.Ben Atatürk'e hakaret edilmesini bu yazıda göremedim banada göstersene Atatürk'e nasıl hakaret edilmiş.Ayrıca sen veya içinde bulundugun hangi grupsa kendinizi Atatürk'le nasıl özdeştirirsin?Atatürk'ü ancak onun tüm ilkelerine sahip çıkarak özleştirebilirsin.Sadece kendine Milliyetçiyim deama diger ilkelerine sahip çıkma ama kendini Atatürk'le özdeştir ki o kadar serzenişte bulunmuşsun ve Atamızı kendinize ortak etmişsiniz ve sende bu şekilde Atamıza saygısızlık yapmışsın.

HTML