Çikletlerim Neden Ölüyor

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
95 LT Akvaryum İçin Sizce 880 Lt/Saat İç Filitre Yeterlimidir?Yeni Akvaryum Kuracağım Ve Akıl Almak İsterim.Akvaryumum Hazır 80 Cm Ve 95 LT Su Kapasiteli.Bi Akvaryumda Kesinlikle Olmalı Dediğiniz Şeyler Nelerdir?

_TozKoparaN_

Altın Üye
Arkadaşlar herkez çeşitli nedenler vermiş hepside doğru nedenlerdir...

Suyun havasız olması

Suyun çeşme suyu olması sorun değil ama bazı cikletler içindir o normalde dinlenmiş çeşme suyu zarar vermez

Bence sorunun su olabilir akvaryumun kucuk ve yetersiz olabilir aldıgın cikletler birbiri ile uyumsuz olabilir su kulturunun olmaması olabilir olabilirde olabilir anlıcagın...

Önce akvaryumu kurar sın sonra suyu bekletir motorunu calıstırırsın..

Besliceğin cinse odaklanırsın ve o balıkları tek cins yada 2 cins uyumlu beslersin en güzeli budur..
işte yorum budur gerisi bilgi kirliliğine yol açmış

öncelikle ;
pet shopla uğraşan arkadaşım ben 20 cikleti de tek motorla yaşattım o dediğin iş yalan 2.ye falan gerek yok
arıtılmış su sakın kullanma , dinlendirilmiş çeşme suyu olsun en iyisi budur
tuz atmayı unutma , akvaryumda her zaman tuz olsun yararı olur inan bana
yemin kalite olsun ( sera, tetra ) kolpa japon balığı yemi alma , hem balık canlı olur hem de rengini tam alır

ve senin sorunun şu

balıkları alıdığında balıkların olduğu suyu akvaryuma koymamışsın ve balıkları direk akvaryuma atmışsın

önce torba içinde akvaryuma bırak 2-3 saat
daha sonra poşeti del ve 4-5 saat öyle kalsın su poşete gir çık yapsın
ardından balıkları POŞETTEKİ SUYLA BERABER akvaryuma salman en iyisi

sıcaklık 25 derece fena değil ama 27-28 en ideali ancak ben 22de de yaşattığımı bilirim

ve şunu unutma ilk başlarda çok balığın ölecektir ( günahı boynuna )
sonrasında alıştığında kaybın yüzde 5 olur en fazla o yüzden pes etme ve hobine devam et

95 LT Akvaryum İçin Sizce 880 Lt/Saat İç Filitre Yeterlimidir?Yeni Akvaryum Kuracağım Ve Akıl Almak İsterim.Akvaryumum Hazır 80 Cm Ve 95 LT Su Kapasiteli.Bi Akvaryumda Kesinlikle Olmalı Dediğiniz Şeyler Nelerdir?
filtre yeterli fena değil
tuzu , kaliteli yemi olsun bi kere
iç filtre lazım bu arada
kum olursa ii olur hem meşgale hem kiri pek göstermez
içeri3-5 dekor lazım yavrulamada çok mevzu çıkar akvaryumda zula yer lazım
ışıklandırma sana kalmış alırım dersen al
ısıtıcı şart !!!
doğal olarak derece de ve sürekli kontorlde ol rutin d eolsa bakar ol
ve çok başıma geldi ısıtıcı arada kaçırdığı olur arada elini suya sok zaten ciddi çarpmaz ama bakar ol bi de balıklara elektirk verme
tabi ısıtıcının bozulup balıkları buğulama yaptığımı da bilirim o yüzden arada elini sok bak ama elinde metal bişey olmasın ( yüzük vs. )

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
Kum tamam,İç Filitre Tamam,Dekorlar Tamam.Işıklandırma Tamam.Tuz Derken Nasıl Tuz?Isıtıcı Kaç Watt Olsun?Ne Beslememi Kaç Balık Beslememi Tavsiye edersin?
Bide Önereceğin Alet Edevat Marka Varmı?

_TozKoparaN_

Altın Üye
Kum tamam,İç Filitre Tamam,Dekorlar Tamam.Işıklandırma Tamam.Tuz Derken Nasıl Tuz?Isıtıcı Kaç Watt Olsun?Ne Beslememi Kaç Balık Beslememi Tavsiye edersin?
Bide Önereceğin Alet Edevat Marka Varmı?
kaya tuzu lazım
her 50 litreye 1 çorba kaşığı at ve karıştır kaşıkla ( kaşık tahta olsun )

balık için hesaplaycılar var ama tür eğer ki ciklet dersen 20ye kadar yolu var sana kalmış aslına bakarsan

eğer ilk baştaysan yavru al hem maliyeti az olur hem de nasıl alıştıklarını ve büyüdüklerini gözlemlersin

marka işine gelince geçmişte tek geçerdik eheim markasını ama artık çinliler de aynısını yapabiliyor sadece teknik serviste sıkıntıları var ama aradaki fiyat farkını görünce insan düşünmüyor orasını

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
eheim pahalı harbiden biraz ama dediklerini dikkate alacağım saol :)

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
Tamam Kardeş İrtibatı Koparmayalım :)

kursat

New member
işte yorum budur gerisi bilgi kirliliğine yol açmış

öncelikle ;
pet shopla uğraşan arkadaşım ben 20 cikleti de tek motorla yaşattım o dediğin iş yalan 2.ye falan gerek yok
arıtılmış su sakın kullanma , dinlendirilmiş çeşme suyu olsun en iyisi budur
tuz atmayı unutma , akvaryumda her zaman tuz olsun yararı olur inan bana
yemin kalite olsun ( sera, tetra ) kolpa japon balığı yemi alma , hem balık canlı olur hem de rengini tam alır

ve senin sorunun şu

balıkları alıdığında balıkların olduğu suyu akvaryuma koymamışsın ve balıkları direk akvaryuma atmışsın

önce torba içinde akvaryuma bırak 2-3 saat
daha sonra poşeti del ve 4-5 saat öyle kalsın su poşete gir çık yapsın
ardından balıkları POŞETTEKİ SUYLA BERABER akvaryuma salman en iyisi

sıcaklık 25 derece fena değil ama 27-28 en ideali ancak ben 22de de yaşattığımı bilirim

ve şunu unutma ilk başlarda çok balığın ölecektir ( günahı boynuna )
sonrasında alıştığında kaybın yüzde 5 olur en fazla o yüzden pes etme ve hobine devam et

filtre yeterli fena değil
tuzu , kaliteli yemi olsun bi kere
iç filtre lazım bu arada
kum olursa ii olur hem meşgale hem kiri pek göstermez
içeri3-5 dekor lazım yavrulamada çok mevzu çıkar akvaryumda zula yer lazım
ışıklandırma sana kalmış alırım dersen al
ısıtıcı şart !!!
doğal olarak derece de ve sürekli kontorlde ol rutin d eolsa bakar ol
ve çok başıma geldi ısıtıcı arada kaçırdığı olur arada elini suya sok zaten ciddi çarpmaz ama bakar ol bi de balıklara elektirk verme
tabi ısıtıcının bozulup balıkları buğulama yaptığımı da bilirim o yüzden arada elini sok bak ama elinde metal bişey olmasın ( yüzük vs. )
20 Cikleti 1 Motorla Yaşatmışsan Bu Büyük Bir Başarıdır.Bizde 50 LT'lik Akvaryumlar Vardı Ve Her Birinde 1 Motor Takılıydı,Bir Akvaryuma En Fazla 6 Ciklet Koyuyorduk :goz:

_TozKoparaN_

Altın Üye
20 Cikleti 1 Motorla Yaşatmışsan Bu Büyük Bir Başarıdır.Bizde 50 LT'lik Akvaryumlar Vardı Ve Her Birinde 1 Motor Takılıydı,Bir Akvaryuma En Fazla 6 Ciklet Koyuyorduk :goz:
motor derkn iç filtreden bahsediyorum ve öyle 10 liralık kolpalardan değil daha ciddi ürünlerle olacak iş bu çünkü

ki ben litresine 50 demedim ama 50de zor da olsa mümkün ( ufak olucaklar 6-7 cm falan )

ama 20ye kadar gider dediysem senin yaptığın doğru olanı çünkü ideal rakam anca o civarlar haklısın...