1. Anasayfa
 2. Oyun

Xbox, PlayStation ve Nintendo’yu Geçmeye Çalışmıyor

Xbox, PlayStation ve Nintendo’yu Geçmeye Çalışmıyor
0

Xbox patronu Phil Spencer, Xbox’ın Sony ve Nintendo’yu yenmeye çalışmadığını açıkladı. Konsolun üçüncü sırayı almaya devam edeceğini söyleyen yönetici, harika oyunlar çıkarmanın bile bunu değiştirmeyeceğine inanıyor.

Xbox patronu Phil Spencer, Kinda Funny ile yaptığı röportajda bazı önemli açıklamalarda bulundu. Spencer, röportajının bir bölümünde gerçekten iyi oyunlar yapmaktan bahsetti. Xbox’ınızın yerini konsollar arasında taşımaz.Düşündüğünü söyledi.

Ünlü iş adamı, YouTube’da da yayınlanan Röportajda Sony ve Nintendo gibi Oyun konsollarında öne çıkan firmalar hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

Xbox, Nintendo ve Sony’yi geçmeye çalışmıyor

Spencer, konsollar açısından Xbox’ın en büyük iki rakibi olan Sony ve Nintendo’yu geçmeye çalışmadığını ve bunu da yapamayacağını söyledi:sony veya nintendo Geçme işinde değiliz. Bu konuda bizim için bir çözüm ya da zafer söz konusu değil.”

İşadamı açıklamasının devamında üçüncü sırada yer aldıklarını, diğer iki şirketin güçlü olduğunu belirtti. Diğer şirketler tarafından yapılan farklı anlaşmaların Xbox için durumu karmaşıklaştırdığını da sözlerine ekledi. Burada kesin bir açıklama olmasa da Spencer’ın dolaylı olarak PlayStation’ı hedeflediğini söylemek mümkün. Sony’nin oyunların Xbox Game Pass’e gelmesini engelleyen anlaşmalar yaptığına dair söylentiler dolaşıyordu.

Xbox’ın taş devri tasarımı nihayet değişiyor: işte yeni kullanıcı arayüzünün ilk görüntüleri

Spencer, Microsoft’un Xbox sahiplerinin iyi bir deneyim yaşamasını ve ihtiyaçlarının karşılandığını hissetmesini sağlamak için yatırım yaptığını söyledi; ancak geleneksel konsol yarışında Sony ve Nintendo’yu yenemeyeceğini kabul ediyor. Şirketin Game Pass ve bulut Oyun Ancak Spencer, konsolun Xbox markasının “” olduğuna inanıyor.çekirdekFarklı stratejisine rağmen Microsoft’un kendisine odaklanmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Spencer’a göre Starfield gibi büyük oyunlar bunu değiştirmeyecek.

2b687c97f237b42b8fcd5911cae43ec2bacb9b84

İyi oyunların durumu değiştirmeyeceğini de belirten Xbox başkanı şunları söyledi:Harika oyunlar yaparsan her şeyin değişeceğine dair yorumlar görüyorum. Harika oyunlar geliştirirsek konsol dağıtımının büyük ölçüde değişeceğini düşünmek adil değil.”

Spencer”Starfield’ın 10 üzerinden 11’lik bir Oyun olduğunu ve insanların PS5’lerini satmaya başladığı bir dünya yokStarfield gibi uzun zamandır beklenen büyük oyunların bunu değiştirmeyeceğini sözlerine ekledi.

Arabian Hair’da dünya tarihindeki en büyük iş anlaşması geri döndü – Oyun dünyasında kartlar yeniden dağıtılacak!

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir