1. Anasayfa
 2. Sosyal Medya

Twitter’ın Kurucusu Dorsey’in Yeni Platformu Bluesky Açıldı

Twitter’ın Kurucusu Dorsey’in Yeni Platformu Bluesky Açıldı
0

Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’in yeni projesi Bluesky lanse edildi. Ancak platforma katılmak için davetiye gerekiyor ve davetiyeler çok sınırlı. Bluesky’nin özellikleri nelerdir ve neden bu kadar popülerdir?

Bluesky’nin arkasındaki isim, en çok Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su olarak bilinen Jack Dorsey’dir. Dorsey, Bluesky projesini 2019’da duyurdu ve Bluesky’s Twitter’dan ayrı bir platform olacak. ve açık kaynak protokolüne dayalı olacağını söyledi. Dorsey, hedefinin Bluesky ile sosyal medyada daha fazla yenilik ve çeşitlilik yaratmak olduğunu belirtti.

Bluesky kendisini merkezi olmayan bir Sosyal Medya platformu olarak tanımlıyor. Bu platformda kullanıcılar kendi içeriklerini oluşturabilir, beğenebilir, yorum yapabilir ve başkalarının içeriklerini paylaşabilir. Ayrıca platformda farklı topluluklara katılabilir veya kendi topluluklarını kurabilirler. Bluesky’nin hedefi, sosyal ağlarda sansür ve manipülasyonu önlemek ve kullanıcıların verilerinin sahibi olmasını sağlamak.

Bluesky davetiyeleri neden bu kadar değerli?

Tepki Ver !
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  berbat
  Berbat
 • 0
  _zg_n_m
  Üzgünüm
Paylaş

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir