Zoom X4 iki bilgisayar Bağlantı sorunu

speclyzer

New member
Merhaba,
zoom X4 modem kullanıyorum. bu modemde 1 usb 1 ethernet bağlantı noktası var. bağlantıyı bir kişi kullanıyorken hiç bir problem yok. Kardeşim kendi laptopuyla ben de masaüstü makinemle bağlanıyorum. işte o zaman bağlantının performansı gidiyo üstelik download falan da yapmıyoruz bilinen sayafalarda gezinti yapıyoruz, sesli görüntülü konuşma da yapmıyoruz ama bağlantı gidiyor. sayfalar çok zor açılıyo. Bunula birlikte modem aşırı ısınıyo biz de fan taktık, modemi soğutuyo ama sorun devam ediyo.

Bununla ilgili modemin bi ince ayarı olabilir mi? Ya da tavsiye edebileceğiniz bişey (modemi değiştirmek dışında)

speclyzer

New member
evet arkadaşlar modem aşırı ısınıyor demiştim artık ısınmıyor ethernet portunu kaybetmiş durumdayız. anlayacağınız ethernet portu çalışmıyor. Yeni modem almayı düşünüyorum.

Zyxel yada Airties var aklımda hangisini tavsiye dersiniz. 4 ethernet portlu olacak ve ısınma sorunu olmayan bi modem arıyorum..

muratyumuk

New member
Zyxel daha kalitelidir ancak Airties inde sorun çıkardığını görmedim yinede. Ben Zyxel i tavsiye ederim.

tequila89

New member
Tam tersi bende zyxel i tawsiye etmem...eski modemim zyxel di we sürekli baqlantı kopuklukları yasıyordum...US Robotics Airties bunlar faworimdir tawsiye ederim...

Zeytin

Zeytin&Limon
airties almani $iddetle tavsiye edebilirim
us robotics keza ayni $ekilde.

zyxel de gereginden fazla isinma sorunu var 1 yildir isyerinde hic kapanmayan modemimiz problem yaratiyor suan

evdeki modemi 3 yildir kapatmadim diyebilirim :)
hala tik demiyor airties markasi.

muratyumuk

New member
:sopa:Benim bu konudaki bilgilerim biraz tarih öncesinden kalmış galiba.
Bende Airties kullanıcısıyım sorun yaşamadım ancak çalıştığım yerde yine çok ısınınan bir modemi zyxel ile değiştirerek çözüm yoluna gitmiştik. Şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı.

HTML