Zoints Seo ( Arama Motorları için Seo Eklentisi)

c4mb4z_2

New member
dielim ki şimdi ben ilk olarak XML yi ürün yönetcisinden içeri alsam sonra dosyaları forum anadizini dediğiniz ftp://siteadi.com/www attım sonra masaüstünde htacces die txt belgesi oluşturdum ve ftp www kalsörüne attım sitemde artık zoint seo olur mu ?

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
dielim ki şimdi ben ilk olarak XML yi ürün yönetcisinden içeri alsam sonra dosyaları forum anadizini dediğiniz ftp://siteadi.com/www attım sonra masaüstünde htacces die txt belgesi oluşturdum ve ftp www kalsörüne attım sitemde artık zoint seo olur mu ?
Template editlemelerinide yapman gerekiyor.

linklerin bu şekilde

http://www.siteadı.com/cep-tel-icin-oyunlar/12055-best-racing-2008-2009-6-1-a.html

şeklinde html ye dönüştüyse olmus demektir hala php ise olmamıstır.

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Nedenini tam olarak bilmiyorum ama olasılıkları göz önünde bulundurursak;

.htcasses dosyasını editlemen gerekiyor eğer editlemişsen olabilir.

Eğer yeni bir metin dosyasına htcasses oluşturduysan ftp ye attıktan sonra dosya uzantısını .htcasses olarak değiştirmen gerekir bu yüzden olabilir.

Birde kullandığın host serverinin linux olması gerekir windows serverlerde çalışmaz bu yüzden olabilir.

Yukarıda yazdığım olasılıkları gözden geçir ve hala olmuyorsa pm ile site bilgilerini bana ver ben bi bakayım.

c4mb4z_2

New member
Nedenini tam olarak bilmiyorum ama olasılıkları göz önünde bulundurursak;

.htcasses dosyasını editlemen gerekiyor eğer editlemişsen olabilir.

Eğer yeni bir metin dosyasına htcasses oluşturduysan ftp ye attıktan sonra dosya uzantısını .htcasses olarak değiştirmen gerekir bu yüzden olabilir.

Birde kullandığın host serverinin linux olması gerekir windows serverlerde çalışmaz bu yüzden olabilir.

Yukarıda yazdığım olasılıkları gözden geçir ve hala olmuyorsa pm ile site bilgilerini bana ver ben bi bakayım.
Serverim Linux onu geçelim ..

Ben İlk Olarak Eklentiyi İndrdim Daha Sonra Ekteki Dosyaları ( ftp://siteadi.com/www ) attım
ve XML Dosyasını ürün yöneticisinden içeri aldım önce hata verdi dosyaları ftp ye atınca dülzeldi
ama sayfalar açılmadı msn adresim XXXXXXXXXXXXXXX yardım edermisin falcon_tiger

is_for_you

New member
bu ne ya eklentiyi kurdum site artık açılmıyor panele ulaşamıyorum,yedekte almadım o kadar uğraştık siteyi biyerlere getirdik şimdi olucak işmi bu

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
bu ne ya eklentiyi kurdum site artık açılmıyor panele ulaşamıyorum,yedekte almadım o kadar uğraştık siteyi biyerlere getirdik şimdi olucak işmi bu
Mutlaka bi eksiklik vardır kurulum yönergelerini eksiksiz tamamladığınıza eminmisiniz, birde verilen hatayı yazabilirmisiniz, yada site adını bana özel mesaj olarak gönderin bi inceleyim.

Bu arada bu eklenti yüzlerce kişiye kuruldu ve bir sıkıntı olmadı sadece benim hackhell dekik onumda "Dosya tipi: zip Zoints_SEO.zip (32.5 KB (Kilobyte), 78x kez indirilmiştir." görüldüğü gibi 78 kişi intirmiş tahminen bunlardan 50 kişisi kursa bakılan yorumlara göre bi kurulumda hata yapan bi arkadasta sıkıntı oldu ve düzelttik birde sende sıkıntı oldu bu yüzden sitem ederken biraz dikket edelim kendi hatalarınızı bize yansıtmayın biz zaten elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalısıyoruz ve oraya kocaman büyük kırmızı yazı ile KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE YEDEK ALIN !!! diye uyarı yapmışız.

is_for_you

New member
Mutlaka bi eksiklik vardır kurulum yönergelerini eksiksiz tamamladığınıza eminmisiniz, birde verilen hatayı yazabilirmisiniz, yada site adını bana özel mesaj olarak gönderin bi inceleyim.

Bu arada bu eklenti yüzlerce kişiye kuruldu ve bir sıkıntı olmadı sadece benim hackhell dekik onumda "Dosya tipi: zip Zoints_SEO.zip (32.5 KB (Kilobyte), 78x kez indirilmiştir." görüldüğü gibi 78 kişi intirmiş tahminen bunlardan 50 kişisi kursa bakılan yorumlara göre bi kurulumda hata yapan bi arkadasta sıkıntı oldu ve düzelttik birde sende sıkıntı oldu bu yüzden sitem ederken biraz dikket edelim kendi hatalarınızı bize yansıtmayın biz zaten elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalısıyoruz ve oraya kocaman büyük kırmızı yazı ile KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE YEDEK ALIN !!! diye uyarı yapmışız.
yok güzel kardeşim sitemim size değil hata bizdedir mutlaka ondan eminim sitemim aslında bi bakıma kendimeydi,sanırım benim hatam önce eklentiyi kurdum ftp'de değişiklik yapmadan beyaz sayfa sorunu çıktı site açılmıyor herhangibir hata vermiyor,ftp'de editlemeleri yapsam düzelirmi?

is_for_you

New member
tamam kardeşim hallettim dosyaları ftp'ye atmadan xml yükledim ondanmış kusura bakmayın,şimdi editlemeye geçtim headinclude girdim orda senin verdiğin kodları aradım bulamadımbu konuda yardımınızı rica edicem..

kodlar

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=$stylevar[charset]" />
<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" />
<meta http-equiv="Expires" content="-1" />
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />
<meta name="content-language" content="tr" />
<meta name="revisit-after" content="5 Days" />
<meta name="keywords" content="$foruminfo[title_clean], $vboptions[keywords]" />
<meta name="keywords" content="$vboptions[keywords]" />
<meta name="description" content="$vboptions[description]" />
$style[css]
<if condition="is_browser('opera') AND !is_browser('opera', '8.0.1')">
<style type="text/css" id="vbulletin_opera8fix_css">
ul, ol { padding-$stylevar
:20px; }
</style>
</if>
<if condition="$show['editor_css']">
$editor_css
</if>
<script type="text/javascript" src="$stylevar[yuipath]/yahoo-dom-event/yahoo-dom-event.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<script type="text/javascript" src="$stylevar[yuipath]/connection/connection-min.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<script type="text/javascript">
<!--
var SESSIONURL = "$session[sessionurl_js]";
var SECURITYTOKEN = "$bbuserinfo[securitytoken]";
var IMGDIR_MISC = "$stylevar[imgdir_misc]";
var vb_disable_ajax = parseInt("$vboptions[disable_ajax]", 10);
// -->
</script>
<script type="text/javascript" src="clientscript/vbulletin_global.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<if condition="$show['popups']"><script type="text/javascript" src="clientscript/vbulletin_menu.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script></if>

<if condition="$vboptions['externalrss']">
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="$vboptions[bbtitle] RSS Feed" href="external.php?type=RSS2" />
<if condition="$show['foruminfo'] OR $show['threadinfo']">
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="$vboptions[bbtitle] - $foruminfo[title_clean] - RSS Feed" href="external.php?type=RSS2&forumids=$foruminfo[forumid]" />
</if>
</if>
...​

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
tamam kardeşim hallettim dosyaları ftp'ye atmadan xml yükledim ondanmış kusura bakmayın,şimdi editlemeye geçtim headinclude girdim orda senin verdiğin kodları aradım bulamadımbu konuda yardımınızı rica edicem..

kodlar

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=$stylevar[charset]" />
<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" />
<meta http-equiv="Expires" content="-1" />
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />
<meta name="content-language" content="tr" />
<meta name="revisit-after" content="5 Days" />
<meta name="keywords" content="$foruminfo[title_clean], $vboptions[keywords]" />
<meta name="keywords" content="$vboptions[keywords]" />
<meta name="description" content="$vboptions[description]" />
$style[css]
<if condition="is_browser('opera') AND !is_browser('opera', '8.0.1')">
<style type="text/css" id="vbulletin_opera8fix_css">
ul, ol { padding-$stylevar
:20px; }
</style>
</if>
<if condition="$show['editor_css']">
$editor_css
</if>
<script type="text/javascript" src="$stylevar[yuipath]/yahoo-dom-event/yahoo-dom-event.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<script type="text/javascript" src="$stylevar[yuipath]/connection/connection-min.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<script type="text/javascript">
<!--
var SESSIONURL = "$session[sessionurl_js]";
var SECURITYTOKEN = "$bbuserinfo[securitytoken]";
var IMGDIR_MISC = "$stylevar[imgdir_misc]";
var vb_disable_ajax = parseInt("$vboptions[disable_ajax]", 10);
// -->
</script>
<script type="text/javascript" src="clientscript/vbulletin_global.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script>
<if condition="$show['popups']"><script type="text/javascript" src="clientscript/vbulletin_menu.js?v=$vboptions[simpleversion]"></script></if>

<if condition="$vboptions['externalrss']">
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="$vboptions[bbtitle] RSS Feed" href="external.php?type=RSS2" />
<if condition="$show['foruminfo'] OR $show['threadinfo']">
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="$vboptions[bbtitle] - $foruminfo[title_clean] - RSS Feed" href="external.php?type=RSS2&forumids=$foruminfo[forumid]" />
</if>
</if>
...​

Kullandığınız temadaki headinclude kodları düzenlenmiş olabilir eğer bulamıyorsanız o aşamayı atlayabilirsiniz.​

is_for_you

New member
yaptım hepsini en baştaki belirttiğim hariç,şimdi anasayfadan bir konu içerisine girmek istediğimde sayfada hata alıyorum konuya girmiyor ekstra bir ayarmı lazım acaba?
hata
Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator to inform of the time the error occurred and of anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Web Server at divxfrm.net

Not:htaccess yoktu yeni attım ve htaccess dosyasına senin dediklerini ekledim bu sorun oldu

edit: .htaccess dosyasındaki değiştirmem gerekenleri araştırdım sizin şunları bulup ekledim şu an sorun yok gibi çalışıyor...

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*-(f|all)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ forumdisplay.php/$1 [QSA,L]
RewriteRule ^([a-z0-9_\-]*-(t|p)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?\.html)$ showthread.php/$1 [QSA,L]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(index\.php|\.css) [NC]
RewriteRule ^(archive|sitemap)/(.*)$ $1/index.php/$2 [QSA,L]
RewriteEngine On
RewriteRule ^((urllist|sitemap).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
Options +FollowSymLinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.+)/([0-9]+)/$ index.php?tag=$1&page=$2 [NC,QSA,L]
RewriteRule ^(.+)/$ index.php?tag=$1 [NC,QSA,L]

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Siteye baktım şu an sıkıntı yok gibi duruyor eğer bi sıkıntı olursa msn adresimi pm olarak atıyorum ordan halledebiliriz iyi forumlar.

is_for_you

New member
merhaba kardeşim yine ben :) eklentiyi daha önce farklı siteye kurmuştum zaten konuşmalarımız mevcut çalışmıştı fakat şimdi başka bi siteye kurdum yeni aldık hostu vs herşeyi yaptım oldu ama bu sefer konulara girmiyor sayfa 404 hatası veriyor neden olabilir acaba bilginiz varmı?

edit: yine .htaccess hatasıymış düzelttim kolay gelsin.