Zana'ya 60 yıl hapis istemi

nedensiz35

New member
Çeşitli tarihlerde yaptığı 9 ayrı konuşma nedeniyle yargılanan kapatılan DEP'in eski milletvekili Leyla Zana'nın 60 yıla kadar hapsi istendi.

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık Leyla Zana hazır bulundu.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamenin okunmasının ardından savunma yapan sanık Zana, söz konusu tarihlerde yaptığı konuşmaların, fikir ve düşünce hürriyeti kapsamında değerlendirilmesini talep etti.

Duruşmada daha sonra iddia makamı hazırladığı mütalaasını mahkemeye sundu.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında, sanık Zana'nın katıldığı her miting, toplantı ve basın açıklamasında terör örgütünün istemlerine uyarak, propaganda kastını aşıp, terör örgütüne üye olmamakla birlikte suç işlediğinin anlaşıldığını belirtti.

Mütalaada şu ifadelere yer verildi:
“Sanık, Cumhuriyet Başsavcılığımızca alınan beyanlarında, PKK'yı terör örgütü olarak görmediğini, örgütün elebaşı Öcalan'ı da 'Kürt halk önderi' olarak gördüğünü, PKK'nın mücadelesini de 'özgürlük ve demokrasi' mücadelesi olarak gördüğünü belirterek, dolaylı olarak atılı suçlamaları kabul ettiği, tüm dosya kapsamından anlaşılmaktadır.”

Mütalaada, sanık Zana hakkında, “Terör örgütünün propagandasını yapmak” suçunu 9 kez işlediği gerekçesiyle toplam 45 yıl, “Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”ten de 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanık avukatlarının, mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talebini yerinde bulan mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

A.A

SickDreTh

Altın Üye
fikir ve düşünce hürriyeti kapsamında değerlendirilmesini talep etti.
insanın fıkır uretebılmesı ıcın bı fıkrının olması gerekır,fıkrının olması ıcın de calısan bır beynın olması gerekır sende hıc bı halt yokken sadece o yalak cenen bos calısıyor Allah'ın DANA'sı !!

ah sen benım yanımda olacaksın kı ben sana gosterıcem fıkır ve dusunce hurrıyetını kansız sürtük !!

SickDreTh

Altın Üye
:):):)

zana denene karsı fıkırlerımı medenı bır sekılde dıle getıreyım oyle mı?
hıc gulecegım yoktu gercekten..bu tur ınsanlar medenı fıkırlerden anlamaz.
bu ınsanlara karsı medenı olunmaz..hayvan a hayvan gıbı davranacaksın kı oda ne oldugunu anlasın.

SickDreTh

Altın Üye
bana medenıyetten bahseden adama bak :)
leyla zananın avukatımısın sen?yada onu savunan bırı mısın?

SickDreTh

Altın Üye
insanlar dusuncelerını gayet guzel ıfade edebılıyor tıpkı benım yaptıgım gıbı..
pekı sen bu ınsanlara nasıl dusuncelerını belırtırdın..

''aman leyla hanım olmaz boyle konusmalar yazıktır gunahtır'' vs gıbı sacmalıklarla mı?
ben bir TÜRK evladıyım ve nerde nasıl konusulması gerektıgını cok ıyı bılırım ve kıme karsı ne denlı sozler sarfedecegımı de bılırım kımseden bısey ogrenmeye ıhtıyacım yok !!!

benimde kimseye birşey öğretme gibi bir misyonum yok zaten sadece küfür atmakla bişeyin kazanılamayacağını düşünenlerdenim tekrar iyi forumlar

SickDreTh

Altın Üye
bunlar adam olsalardı dağa cıkmazlardı
bunlar adam olsalardı masum ınsanları oldurmezlerdı
bunlar adam olsalardı yemek yedıgı tabaga tukurmezlerdı
bunlar adam olsalardı teror orgutu mensubu olmazlardı

adam olmayana ben laf anlatmaya calısamam herkes hakettıgı seyı duymalılar.
adam olmayana en ıyı soyleyebılecegın soz kufurdur..gercı bu ozurluler kufurden bıle anlamazlar.

GebzeLi

Altın Üye
SickDreth evet LeyLa Zana ne denLi aLt bir insan oLsa da veya dü$ünceLerine uymasa da bir kuraL var dimi hakaret/küfür yasak! Dü$ünceLerini daha medeni bir $ekiLde ifade edebiLirsin kimse kimseyi savunmuyor burda kimsenin de avukatLığını yapmıyor..
Sen o ki$iye hakaret ederek o ki$inin seviyesine dü$mekten ba$ka bir$ey yapmıyorsun...Ve kaLdı ki moderatörsün ve bu ağır davranı$Ların oLgunLuğuna hiç yakı$mıyor doğrusu..
SaygıLar

EDİT : YANLI$ ANLA$ILMI$IM Bİ EDİT ATAYIM DEDİM..
Arkada$Lar tabii ki bende Türk evLadı oLarak kar$ıyım buNLara . Ama forum içinde hakaret etmek bence yanLı$ yani özeLden hertürLü pisLiği hakediyor bunLar.Ben bunLarı savunmuyorum yani yanLı$ anLa$ıLmasın dü$ünceLerim ayrıdır benim...

LeyLa Zana'ya geLince müebbeti hakediyor daha fazLasını!!!

SickDreTh

Altın Üye
SickDreth evet LeyLa Zana ne denLi aLt bir insan oLsa da veya dü$ünceLerine uymasa da bir kuraL var dimi hakaret/küfür yasak! Dü$ünceLerini daha medeni bir $ekiLde ifade edebiLirsin kimse kimseyi savunmuyor burda kimsenin de avukatLığını yapmıyor..
Sen o ki$iye hakaret ederek o ki$inin seviyesine dü$mekten ba$ka bir$ey yapmıyorsun...Ve kaLdı ki moderatörsün ve bu ağır davranı$Ların oLgunLuğuna hiç yakı$mıyor doğrusu..
SaygıLar
acıkcası dusuncelerını kaale almıyorum gebzelı ve bu tur ınsanlarla bu sekılde konusmaya devam edecegım.
kuralları cok ıyı bılıyorum gebzelı hıc suphen olmasın..
ayrıca kımın sevıyesıne dusup dusmedıgımın kararını da sen vermıyorsun oyle degıl mı?
konuyla ılgılı yorumun varsa onu yazmalıydın sende..gereksız ıkılı polemıklere gırmekte uygun degıl.

bende sana onlar normal usluptan anlamazlar dıyorum herkese hakettıgı gıbı hıtab edılır dıyorum (;

ahkara46

New member
SickDreth sana katılıyorum. Bugün terör devam ediyorsa bunun tek sebebi düşünce özgürlüğü adı altında teröre destek verenlerdir. Hangi devlet düşünce özgürlüğü diye teröristlere konuşma hakkı tanıyor Türkiyeden başka. Sen demokrasi adı altında teröristleri meclise getireceksin bir de dağda terörist arayacaksın. Bize kurşun sıkanları hapiste besliyoruz, askerlerimizi ise toprağa veriyoruz...Neymiş efendim insan hakları, düşünce özgürlüğü...Ölen askerler insan değilmi. Türkiye bu konuda çok sert önlemler almalı...

oLdness_07

The Darkness
KesinLikLe doğrusun Sickdreth...
Terör yanLısı insanLara bey'li hanımLı konuşuLmaz tabiki.
Bu pisLiklere yardım yatakLık edenLerin asıLmasını büyük zevkLe izLerim
AssınLar şu domuzLarı,
BöLe düşünenLer oLdukÇa devLetimizin ParçaLanmaya Müsait duruma geLmesi oLdukça NoraLdir !!!

Tunyukuk

New member
Terörün,
Teröristin,
Terörü Ve Teröristi Savunmanın Mazereti Olamazz

O Nasıl Kendi Fikrini Düşüncesini çıkıp Ortalıkta
Bağıra çağıra Söyleyebiliyorsa Karşılığında
Duyacağı Ve Duyması Gerekenleri Tahmin Ediyordur Zaten

Bizim Canımız Yanıyor Elbette Hakaret De Ederiz
Bu Işin Uslübünü Tartışmaksa Tamamen Gereksiz Bence

AYRICA
O BİLE HAKETTİĞİNİ BİLİYORKEN,
YAPTIĞININ SONUÇLARINI BİLİYORKEN
DÜŞÜNCELERİNİ İFADE EDEBİLİYORKEN
FİKİR VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SIĞINACAK LİMAN OLARAK GÖRÜP ARKASINA SAKLANMAYA ÇALIŞIYORKEN

KALKIP DA İNSANLARIN DÜŞÜNCELERİNİ İFADE EDEMEDİKLERİ GİBİ BİR FİKRE KAPILMAK GARİP GELDİ BANA

CarlionE

New member
kimi savunuyosunuz ya.leyla zana pisliğinimi!!!

küfür yasakmış!!!
Allah Allah

ne yasağı yaa.onlar her türlü fırıldaklığı yapsınlar sonra biz küfür edince vay forumda olmzmış.

forumda neyin ne olacağını tabiiki biliyoruz.bize sağ duyuluk taslamayın arkadaşlar.

bu şerefsiz vatan haini köpeklere herşeyi söylerimm.kaldıki kimse aleni bişeyde söylememiş.

Sickdreth kardeşim azına yüreğine sağlık.

arkadaşlar lütfen bidaha böyle pislikler için küfretmeyin falan demeyin bize.

aman haaaaaaaaa!!!!!!!!

HeLLSPoRT

нα¢кнєℓℓ ѕρσя ѕσяυмℓυѕυ
Ne DiCeZ SaYıN ZaNa60 yıl coq yazık kadıncağızamı dicez
gebersin hapiste inş alır 60 70 yıl felam..

HTML