Yurt denetimleri artıyor!

V.ManisaspoR

PLãyß0y
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğrenci yurtlarının denetimlerinin yıl sonuna kadar bitirilmesi ve özel öğrenci yurtlarıyla ilgili tüm iş ve işlemlerin yönetmelik hükümlerine göre yürütülmesi talimatı verdi.

Konya’da bir öğrenci yurdunun kaçak Kur’an kursu verilirken tüp patlaması sonucu yıkılması sonrasında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, valiliklere bugün bir genelge göndererek, 2008 yılında ikinci defa denetimi yapılmayan öğrenci yurtlarının denetimlerinin yıl sonuna kadar bitirilmesi ve özel öğrenci yurtlarıyla ilgili tüm iş ve işlemlerin yönetmelik hükümlerine göre yürütülmesi talimatı verdi.
Bakan Hüseyin Çelik’in imzası ile gönderilen “Denetimler ve Binaların Depreme Dayanıklılığıö başlıklı genelgede, Özel Öğrenci Yurtları Yönetmeliğiönin söz konusu denetimlerle ilgili bazı hükümlerine yer verildi. Bakan Çelik, ortaöğrenim ve yükseköğrenim öğrencilerine yatılılık hizmeti sunan yurtların 2008-2009 öğretim yılı başlamadan hazır hale getirilmesi gerektiğini belirterek, mevzuatına göre eski binalarda deprem güçlendirme belgesinin, yeni binalarda ise depreme dayanıklılık belgesinin bulundurulması gerektiğini anımsattı.

Çelik, “Konunun önem ve özelliği dikkate alınarak 2008 yılında ikinci defa denetimi yapılmayan yurtların denetimlerinin yıl sonuna kadar bitirilmesi, özel öğrenci yurtlarıyla ilgili tüm iş ve işlemlerin yönetmelik hükümlerine göre yürütülmesi hususlarında gereğinin yapılmasını önemle rica ederimö dedi.

egitimmilliyet

HTML