Yurdum Polisi

badchild06

New member
Göstermelik
Birkaç gün önce trafiğin çok işlek olmadığı bir yerde normal olarak kırmızı ışıkta durdum. O an arkama yanaşan trafik polisinin anonsunu aynen aktarıyorum: “34 xxx... devam et, devam et. Sanki biz olmasak duracaksın.”:durdurun

Türk polisi ve UFO
Eveeet, şimdi de o kocaman alkışları Antalya’da UFO gördüğü için polisi arayan vatandaşa “Havadayken yapabileceğimiz bir şey yok, inerse tutuklarız” diyen yurdum polisi için alabilir miyiz?:durdurun:biggrin

Yemin et!
Yıllar önce sabahın erken bir saatinde nasılsa kimse görmez diye kırmızı ışıkta geçip sola döndüm ve 50 metre ilerideki kırmızı ışıkta beklerken trafik polisine yakalandım. Ehliyet ve ruhsatı istediğinde “Ama ışık sarıydı” itirazıma sert bir komutla “Yemin et!” dedi. Resmen kalakaldım, insan yalan yere yemin edemiyormuş. Yemin edemediğimi gören sevgili polis kahkayı basarak “Hadi yırttın, yalan yere yemin etseydin cezayı yazacaktım, bir daha dikkatli ol” dedi ve gitti.:biggrin:durdurun

Kaç oğlum kaç!
Öğlen saatleri. Trafikteyim. Kırmızı ışıkta dururken yandaki kalabalığı fark ediyorum. Bir polis otosu ve kalabalığın ortasında bir genç elini kolunu sallayarak konuşuyor. Kulak kesilip durumu kavramaya çalışıyorum. Çocuk yayalara kırmızı yanarken karşıdan karşıya geçmiş, tabii bunu gören polis ceza yazıyor. Çocuk, “Herkes geçiyordu ben de geçtim” gibilerinden kendini savunuyor. Polis umursamaz bir tavırla ekip arabasına giderken yaşlı bir teyze çocuğa bağırıyor “Kaç oğlum kaç! Arkanda plakan mı var?!” Polis megafonu Bir teyzemiz yayalara kırmızı yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, 10 metre öteden megafon sesi gelir polisten, “Abla, zaten şişmansın bir de pişman olma!”:durdurun

Hayırlı cezalar
Yer İstanbul, Yenibosna. Otobüs durağından çıktık Avcılar istikametine doğru gideceğiz. Otobüs kısa yoldan trafiğe girebilmek için yasaklı yerden “U” dönüşü yapıyor. Yurdum polisi görev başında megafon açık ve o anlamlı anonsu geçiyor: “Otobüsçü! Cezan hayırlara vesile olsun, devam et sen ben plakana gönderirim nasıl olsa.”:durdurun

Kendin dinle
Kocamın arabasını aldığım ve içine sigara kokusu sinmesin diye bütün camlarını açtığım anda en sevdiğim şarkının radyoda çalmaya başlaması üzerine radyonun sesini de sonuna kadar açıp dolaşırken yurdum polisinden gelen anons: “34 xxx..., müziği kendin dinle! Kendin dinle ya da parçayı değiştir!' :durdurun

Alıntıdır

Tunyukuk

New member
Güzelmiş Eline Sağlıkkk

samco_deu

samcho
Bir gün bankamatikten para çekmek için sıraya girdim.O an bir polis otosu gelip yolun kenarına park etmiş aracın plakasını anons ederek aracı bulunduğu yerden kaldırmasını istedi.Önümdeki adam da el kol hareketleriyle aracın sahibi olduğunu ve para çekip gideceğini anlatmaya çalıştı ve polisin ikinci anonsu geldi "100 lira fazla çek ceza yazdık"
Kardeşim kusura bakmazsan rahmetli Şakir Süter'in köşesinde yazdığı bu yazıyla emeğine destek olmak istedim

Emeğine sağlık!!!!

HTML