"YOLNAME"(bakıpta geçme)

Aldırma,yürü.Göğsüne yüreğinden başka muska takma.Vahiy haritan,Nebi kılavuzun,akıl pusulan,iman sermayen,amel azığın,sevgi yakıtın,ahlak karakterin,edep aksesuarın,merhamat sıfatın,şeref ve izzet adın olsun...
Dostum,güneşe bak,toprağa bak,suya bak,fakat arkana bakma...Kimin geldiği önemli değil,kimin gelmediği de...Unutma,yolcu değişir,ama menzil değişmez.

Dostum,yollar yürümek içindir.Fakat,şu gerçeği de hiç unutma:Yürümekle varılmaz,lakin varanlar yürüyenlerdir.Yol boyunca;yola çıkıpta yürümeyenleri,yola oturup,gelen geçenlerin ayağına çelme takanları,yolda metafizik uyuşturucularla keyif çatanları,tel örgülerle çevirdiği yolu,kendisine zindan edip volta atanları,maratona 100 metre koşucusu gibi hızla girip,50. metrede yola yatanları,yürüyüşün uzun ve yolun zahmetli olduğunu görünce,yolculuk üzerinde zar atanları,yürümeyi bırakıp,yol yolcu ve menzil üzerine kalem oynatanları,ayağına batan tek bir dikenin faturasını çıkarıp,ömür boyu tafra satanları,beyaz atlı kurtarıcıyı gözlemek için ufka bakıp bakıp dağıtanları,yanlış kılavuzlara kızıp yolu satanları göreceksin.

Yolda vereceğin her molayı özleştiri durağında vermelisin.Unutma,tevbe özleştiridir.Kendisini hesaba çeken,başkalarınca hesaba çekilmekten kurtulur.Her molada yolda olup olmadığını,yürümen gereken menzil istikametinde yürüyüp yürümediğini kontrol etmen,pişman olmaman için elzemdir.Yön tayini sık sık gerekli olabilir.Haritayı saklayabileceğin en güvenilir yerin yüreğindir.Bir şey daha;pusulayı sahte manyetik alanlardan,paraziter nesnelerden uzak tut.İbreyi saptırırlar da haberin olmayabilir.

Yol emniyetin için gerekli olan şartların başında bilinç gelir.Bilincini tahrif edecek her türlü uyuşturucudan uzak durmalısın.Hobilerinin,fobilerinin,korkularının bilincin üzerindeki saptırıcı etkisini iyi hesap etmelisin.O'ndan başkasından korksan,korktuğun başına musallat edileceğini kesinlikle bilmelisin.Yolda düşeceğin en büyük tuzak,yetersiz korkularının tuzağıdır,yani kendi benliğinin sana kazdığı tuzak.
Hayırlı yolculuklar dostum...
(alıntıdır)
SIZINTI DERGİSİ

photoshopc

New member
bakipta gecilemeyecek inananlarin mutlaka yasamasi gereken gerceklerin özetini anlatan bir konu olmus...gonlune saglik allah c.c. razi olsun kardesim...

MAJESTE

Kadim Dost
yazı harika sızıntı dergisi olay budur zaten bende devamlı okurum

HTML