Yerli yabancı tüm yapımcılara açık davet! İstanbulun Fethi'nin Filmi çekilsin...

sanane1907

New member
Bu Filmi 1 Milyar Kişi İzlemezse adam değilim...

Ve sonunda Fetih 1453
FARUK AKSOY ve ekibine bu muhteşem eser için gönüllden teşekkürler. Arkadaşlar lütfen bu filmi sinemada izleyip orjinal cd dvd blurayini temin edin. Çünkü bana göre bu film hak ediyor...
2008 yılında hayal ettiğim ve açtığım bu konu içeriğini 3 sene sonra hayalimi yerine getiren insanlara teşekkür etmek için değiştirdim. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

de_fans

New member
gerçekten muhteşem ötesi bi yapıt olur
ama bu projeye avrupadan veya hristiyan aleminden destek gelicegini zannetmiyorum
sonuçta insan maglubiyetinin filmini çekmeye yardım etmez

sanane1907

New member
Recep ivedik yada ne bileyim hokkabaz yada gora bunların gişseinin en az 10 katını yapar diye düşünüyorum böyle bir filmin.Hıristiyan alemi ile ilgisi yokki acaba Braveheart(cesur yürek) filmini kaç tane ingiliz izlememiştir merak ederim. Sinema sanat bana göre kaldıki böyle muhteşem bir konuyu tüm dünya en azından merakından 1 kere izleyecektir. Tabi tarihe merakı olanlardan bahsediyorum.

CihanTurK

New member
Buyuk bir tanitim olur ama tecrubeli kisiler tarafindan yapilirsa sacma sapan gercek disi konular islenerek yapilirsa biseye benzemez... Turk tarihi amerikanin olsa heralde 1 dkk da bir film cekilirdi cunku senoryonun sonu olmayacagindan bol bol cekerlerdi. Orta asyadan tut orta avrupaya kadr turki devletlerle alakali kizil derilerin turk oldugu tezleri anadoluda yasayan eski uygarliklar turk musluman olaylari daha bircak sadece ATATURK ile alakali yuzlerde film cekilir........................... yani cok konu var ama sinemada para yok yani yapim icin guclu bir simemamiz yok .......

bochi

New member
Amerika da bizim gibi tarih olsa ortalık tarih filminden geçilmezdi.Bir vietnam savaşından bin tane film çıkardılar.Türkiye den yüksek maliyetli bir film bekleyemeyiz.Eğer sırf yaptıkları harcamaları karşılayacaklarını bilseler görsel efekti bol bir film olabilir ama zararına ki avrupa amerika seyircisi olmasa zarar kaçınılmaz böyle bir film hiç kimse yapmaz.Amerikalılarında bizim tarihimizle ilgili filmler yapacağını zannetmiyorum.

afrasyapp

New member
cok ii düşünmüşsün. amerikalıların battığı vietnam için bile onlarca film çekildi. bizim bi zaferimizi anlatacak bi film bile olsa yeter. keşke bizi duysalar yapımcılar ama zor gözüküyo.
nerde bizde o yürek...

sanane1907

New member
Karamsarlığa düşmeyin arkadaşlar belki sesimizi duyururuz diyeceğim ama baksanızya konuya bile ilgi yok :p

Kaçan Aşık

Yönetmen
Bu tür filmleri cekmek kolay...değil özellikle türkiye icin...

Dizi cekerken bile zorlanıyoruz...

Tut ki 1 Animasyon dizi den daha pahalı...

Ve bunu goze alcak turkıyede yapımcı yok

CihanTurK

New member
kolay isler degil oyle yapmaliyizki dunya hayran kalmali sadece turklere degil dunyaya sevdirmeliyiz. Basta turk sinemasini dunya tanitmaliyiz onlarinda sevecegi filmler yapmaliyizki sonra tarih filmleri arka arkaya koy hem seyirci bulursun hemde yapimci... bir kere tutarsa arkasi gelir...

sinema soguk savas gibi kullanmasini bilince silahtan daha etkilidir. Abd kullaniyor... Once sinemada bir insanlari etkiliyor bakiyor ki tamam kafalarini yikadik sonra yapacagini yapiyorlar...

sanane1907

New member
kolay isler degil oyle yapmaliyizki dunya hayran kalmali sadece turklere degil dunyaya sevdirmeliyiz. Basta turk sinemasini dunya tanitmaliyiz onlarinda sevecegi filmler yapmaliyizki sonra tarih filmleri arka arkaya koy hem seyirci bulursun hemde yapimci... bir kere tutarsa arkasi gelir...

sinema soguk savas gibi kullanmasini bilince silahtan daha etkilidir. Abd kullaniyor... Once sinemada bir insanlari etkiliyor bakiyor ki tamam kafalarini yikadik sonra yapacagini yapiyorlar...
Katılıyorum. Türkiyede milyon tane animasyoncu amatörler var. Hepsi ellerinden tutulmayı bekliyor. Valla kafaya koydum ben bu projeyi baktım olmadı kendim girişecem bu işe.

thesword

New member
Tam destek alır böyle bir proje benden.
Ama bence yüksek bir bütçe ile çekilmeli büyük Yapımcılar tarafından
ne biliyim 20. century, wb, touchstone vs gibi

Ben garanti veriyorum böyle bir filme 100 kişiyi ***ürürüm en azda 10 dvd sattırırım :D

Ayrıca kesinlikle görsel efektler mükemmler olmalı. Basit bir animasyondan çok gerçekten izleyiciyi o savaşa ***ürmeli. Gerçek bir film olmalı yani. Kimse animasyon diyemeyecek kadar gerçekçi olmalı. Tabi böyle bir şeyin maliyeti en kötü 100 milyon dolar :)

kuzeyhanli

New member
kardeşim bende hep düşünürdüm aynı kelime kelime bu film projesi gerçekleşse diye ...
şimdi avrupa bu işi yapmaz adamlar zaten hala düşman istanbulun gidişi yüzünden o iş yaş biraz ...
amerika film sektörü bu işe en uygun zaten o savaşta yaşananları görsel efekleri ancak bu adamlar yapabilir ...o kahramanlıgı duyguyu savaşı amerikanın film sektörü yapabilir ...onlarda bilmiyorum istanbulla alakaları yok ama hiristiyan toplum ...bizde unut zaten rezil oluruz ...anca bu iş çok saglam bi zenginin yapımcılığı üstlenmesi yani iyi para vermesi milyon dolar oda bi risk yine avrupada gösterime soksan tepki olsun diye film gitmez bizim ülkedende ciro çıkmaz adam yani parayı unutacak ticari degil fanzeti düşünecek ...bide film seneryo kurgu bizdeki adam gibi tarihçi araştırmacı kişiler takım olup sağlıklı bi film altyapısı oluşturmaları lazım ...

inşallah param olursa bigün ben yapıcam ama alem yüzyılın filmini görsün...

acı bi olay kardeşimin dediği gibi amerika artık tarihi ne ki çekilecek tarih kalmadı heriflerde ama küçücük şeyleri bile nası film yapıyorlar ...

bizde dünyanın son gününe kadar film yapcak dev yapıtlar çıkarda ah para ve zihniyet ...

biz hala belgesel çekelim iki foto karesi arkada biri konuşsun işte bizde bu ...

işte kardeşim o zor mesela istanbul fethini çeksek adamların elinden dünyanın gözbebeği en kutsal saydıkları kökleri tek sahipleri olan yeri geldik aldık ve artık bizde ...sen bu adamlara biraz zor sevdirirsin ...

abd yaptıgı taktik çok dogru dediğin gibi çok güzel gazlıyorlar milleti öyle gidiyo...

osmanxx

New member
bu filmi hakkıyla gerçekleştirecek bir türk tanımıyorummmm ama elbet birileri çıkar kim bilir..
çok güzel bir film konusu olacağı kesin ama bu güzel konuyu ilk defa gören kişinin de aynı hazzı almasını sağlayacak bir film yapmak olay...
senaryo ve yönetmen muhteşem olmalı ve en az 50 milyon $ bütçe olması bu tarihin hakkı olması için saygılarımla..

KURSAT1956

New member
ya arkadaşlar biz yapalım ondan sonra avrupayada amerikayada izlettirriz yeterki girişimci zengin bi yapımcı bulsak bizim kafadan.. kötü çin filmlerini bile izliyorsak bizler onlar niye bizim tarihimizi izelemesin.... arkadaş sonuna kadar arkandayız ne gerekiyorsa sesimimizi duyurmak için yapalım imza toplayalım nebilem pana filme veyada başka kuruluşları meil yağmuruna tutalım böle kendi kendimize konuşmayla olmaz ama sölimmm.....düşünsenize kavimler gçünün başlangıcını balamir komutasındaki türk ordusunu yada bi dandanakan savaşı düşünmesi bile güzel...

ayaz_16

New member
adamlar afkanistanda ırakta yaptıkları katliamı tv başında şhow haline dönüştürüyor
bizim ne zaferlerimiz var onların hayal dahi edemeyecekleri....
müthiş bir fikir dostum
yaşım 26 ve bazı şeylerin de bu sayede verilmesi gerekiyor gençliğimize bizlere sahip çıkılsın yoksa gerçekten sonumuz hiç hayrı alamet değil arkadaşlar

T-Bag

Theodore
Recep ivedik yada ne bileyim hokkabaz yada gora bunların gişseinin en az 10 katını yapar diye düşünüyorum böyle bir filmin.Hıristiyan alemi ile ilgisi yokki acaba Braveheart(cesur yürek) filmini kaç tane ingiliz izlememiştir merak ederim. Sinema sanat bana göre kaldıki böyle muhteşem bir konuyu tüm dünya en azından merakından 1 kere izleyecektir. Tabi tarihe merakı olanlardan bahsediyorum.
Tüm Türkiye 70 milyon seyreder Keşke Çekilse nerde umarım çekilir bir gün güzel sahneler böle ne bilim 3 saat felan sürsün efektler güzel olsun

sanane1907

New member
Faruk AKSOY ve ekibine böyle muhteşem bir eseri bizlere kazandırdığı için gönülden teşekkürler. Filmi izledim herkese tavsiye ederim resmen hayalimi izledim beyaz perdede...

HTML