Yerli bir p2p olasılığı

mhmtmal

New member
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var ya da belki öneri

Son bir kaç gündür forumun giriş sayfasının en tepesinde bazı programları ve oyunları indirebileceğimiz upload isimli yeni bir bölümün açıldığı yer alıyor. Bu harika bir gelişme ama forumu şöyle kabaca dolaşan birisi bile genelde bu tarz paylaşımlar için kullanılan rapidshare'den kaynaklanan problemlerin dağ olduğunu görebilir.

Benim merak ettiğim veya önerim yerli bir P2P programı yaratılıp (Bitcomet veya Bitlord gibi) paylaşılmak istenen programların isohunt veya piratebay veya spy gibi konulabildiği bir web alanı hackhell'e eklenemez mi?

O programı yaratmak beni aşar. Ama böyle bir gelişme olduğu anda elimde ne var ne yok siteye koymaktan büyük zevk alırım.

Saçma bir fikir mi bilmiyorum. Ya da bu tarz bir fikrin gerçekleşmesi için çok yoğun bir teknik altyapı gerekebilir. Bundan da pek haberdar değilim. Dolayısıyla bu fikri bir öneri veya soru gibi görebilirsiniz.

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Güzel bi öneri tabii. Ama o teknik altyapıyı sağlayabilmek için belli bi meblağ gerekiyor. Hackhell in de reklamdan başka geliri yok bildiğiniz gibi. Gelen reklamlar sitenin gelirini bile karşılamıyor. Bu düşünüldüğünde önerinin gerçekleşmesi düşük bi ihtimal. Belki vip üyelik [para karşılığı] gibi bişey olursa ancak olabilir. Fakat bu düşünülmüyor şuan için sanırım.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
mhmtmal' Alıntı:
Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var ya da belki öneri

Son bir kaç gündür forumun giriş sayfasının en tepesinde bazı programları ve oyunları indirebileceğimiz upload isimli yeni bir bölümün açıldığı yer alıyor. Bu harika bir gelişme ama forumu şöyle kabaca dolaşan birisi bile genelde bu tarz paylaşımlar için kullanılan rapidshare'den kaynaklanan problemlerin dağ olduğunu görebilir.

Benim merak ettiğim veya önerim yerli bir P2P programı yaratılıp (Bitcomet veya Bitlord gibi) paylaşılmak istenen programların isohunt veya piratebay veya spy gibi konulabildiği bir web alanı hackhell'e eklenemez mi?

O programı yaratmak beni aşar. Ama böyle bir gelişme olduğu anda elimde ne var ne yok siteye koymaktan büyük zevk alırım.

Saçma bir fikir mi bilmiyorum. Ya da bu tarz bir fikrin gerçekleşmesi için çok yoğun bir teknik altyapı gerekebilir. Bundan da pek haberdar değilim. Dolayısıyla bu fikri bir öneri veya soru gibi görebilirsiniz.
fikir olarak çok güzel bi fikir
hatta 2006 senesi içinde yapılmış en mantıklı öneri diyebilirim
fakat gerçekleşmesi sadece maddi açıdan değil
yasal olarakta çok zor(mp3 film vb. paylaşım yasaklandığı için)
keşke olsa
o zaman tartışmasız her alanda Türkiye'nin 1 numaralı forumu olur Hackhell

rapidshare konusuna da bi çzöüm bulunamayacak gibi
premium üyelik olmadan rapidshare bana göre bir şaka :(

free!

artık yok...
bana görede rapid konusu saçma.. ama premiumsuz saçma,
5 film indirince zaten rapid kendi parasını çıkarıyor, boşa çile başka yerden indirmeye çalışmak program kulanmak. film-oyun-program meraklısı birisi zaten bu parayı cd lere yada harcadığı zamana veriyor...

mhmtmal

New member
HocusPocus aslında senin VIP üyelikle ilgili söylediklerinde yabana atılır gibi değil. Site yöneticileri en azından bir uygulanabilirliğini sorgulayabilirler. Ben hazırım.

Ayrıca tekrar ediyorum yerli p2p fikri bence çok heyecan verici. Ama olur kılmak için galiba ciddi emek ve sorunları aşmak için sabır gerekiyor. Umarım bir gün olur.

Bu arada Fletch, 2006nın en iyi önerisi falan beni çok şımarttın. Teşekkür ederim.

HTML