Yeni yılınızı kutlayamayacağım...

DÜZCELİ MEHMET

Kendini Arayan Adam
Sevinçli misiniz? Sevinebiliyor musunuz? Nasıl becerebiliyorsunuz, bana da anlatın, ben de öğreneyim. 2006 Eylül' ünde Irak halkı Ramazan' a bombardımanla girerken, sahura Ramazan davulu yerine üzerinde "Ramazan hediyesi" yazan bombaların sesleriyle uyanırken (bazıları uyanamazken), iftar lokmalarım nasıl boğazıma oturduysa, o gün neler düşünüp konuştuysam, bugün İsrail'in katliamı altında yeni bir yıla göbek atarak girilmesi meselesine de aynı gözle bakıyorum. Peşin peşin söylüyorum. Yeni yıl mesajı falan yok! Abartmışsın, noeli değil, biz yeni bir seneye girmeyi kutluyoruz diyenlere verilecek cevabım yok. İstediğiniz kadar kızıp eleştirebilirsiniz. Dünyada Noel' in kutlanmadığı tek yer İsrail. Benim ülkemin haline bak. Her yer kırmızıya bürünmüş, bütün camekanlar yapay sprey karla noeli karşılıyor. Kayak merkezlerinde doluluk oranı %60-70' lere çıkmış. Kırmızı iç çamaşırı ile çam ağacının karşısında gece 24:00' da şampanya patlatmak neye yarayacak? Şampanyanın mantarı ile dünyaya barış mı gelecek? Bu beyaz sakallı, kırmızı şapkalı gençler kim? Mcdonalds' dan 2 noel menüsü alanı mı veriliyorlar. Beyoğlu' nda sabahlayan, kusana kadar içen, sonra da o halinin resimleri arkadaşları tarafından internete düşürülen bu gençler, var mısın yok musun için Amerika' dan mı geldiler? Halbuki isimleri Ahmet, Mehmet, Mustafa. Ya şu bankın üstünde, çocuğun kucağındaki eli bira şişeli kız? Nereli acaba? Berlin? California? İzmit? Venedik? Neydi ismi, Hatice, Ayşe, Merve? Batı ile yaptığımız yarış bu mu? Hiç bir açıdan yaklaşamıyoruz, rezillikte mi geçmeye karar verdik. Görünüşe göre iyi mi gidiyoruz? Yok vazgeçmediysek, dinin emirlerine ve Ata' ya verdiğimiz söze 24 saat ara verip, eğer uyanabilirsek 1 Ocak günü bıraktığımız yerden mi devam edeceğiz? Birkaç fincan acı kahve bizi kendimize getirmeye yetecek mi? Ayılır ayılmaz monitörün karşısına geçip Türklük, İslam, Dünya barışı, Sözde Ermeni Soykırımı, Filistin Katliamı, İnsan Hakları vs meselelerinin savunuculuğunu kimseye bırakmamaya hangi yüzle devam edeceğiz? Saat tam 24:00' de, evlerin ışıklarının yanıp yanıp söndüğü bu sokak neresi? Neresi burası, ben neredeyim. Allah' ım çıldıracağım !

derbederin

Altın Üye
Batı ile yaptığımız yarış bu mu? Hiç bir açıdan yaklaşamıyoruz, rezillikte mi geçmeye karar verdik?
üzülerek de olsa bunun cevabı evet Türk gençliğinin tutturduğu yol gelecek nesillerin de takip edeceği yol maalesef bu yönde

EY TÜRK!

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí

resim herşeyi anLatıyooo....

innuendo

HANZALA
Moderatör
Her cümlenin altına imzamı atıyorum.

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
Süpersin..

PESİMİSTYLE

New member
valla ßir Türk genci olarak evimde 35lik rakımla yeni yıla gireceğim fakat ne çam ağacı aldım ne de evin camlarını spreyle yazılar yazdım yeni yıl içmek için ßahanem senede 2 3 kere içerim .. arkadaşın yazdıklarına aynen katılıyorum gençliğimiz yeni neslimiz maalesef felakete gidiyor kimse engel olamıyor.. Allah Sonumuzu hayırlı kılsın.

MORLOG

New member
bu batılılaşma yolunda attıfgımız adımlardan birisi sadece ama ben böyle olmak istemiyorum atalarım ne yapmışsa onu ey türk silkil ve kendine gel gaflet uykusundan uyan ayrıca arkadaşım eline saglık

DÜZCELİ MEHMET

Kendini Arayan Adam
valla ßir Türk genci olarak evimde 35lik rakımla yeni yıla gireceğim fakat ne çam ağacı aldım ne de evin camlarını spreyle yazılar yazdım yeni yıl içmek için ßahanem senede 2 3 kere içerim .. arkadaşın yazdıklarına aynen katılıyorum gençliğimiz yeni neslimiz maalesef felakete gidiyor kimse engel olamıyor.. Allah Sonumuzu hayırlı kılsın.
Fikrini, içinden geldiği gibi belirttiğin için teşekkür ederim....
(he bu arada, içeceğin için üzüldüm fakat 70' lik içmeyeceğine de sevindim ;)

mutangen

New member
yılbaşının benim için hiçbir önemi anlamı manası yok..... bir tek şunu bilirim RABBE kavuşmaya yaklaşmam.... bir tek ben değil herkes.. ..

HTML