Yeni Notebook aldım yardımm !!

dogann007

New member
slm arkadaşlar.

İş bankası kampanyasından HP Pavilion dv6148 laptop kazandım. ilk önce şaşırdım ne kurulum cd si var ne başka bi cd . açtım pc yi kendi kendisine kurdu windowsu anlamış değilim.

anladığım kadarıyla format gibi bir olay da yok bu pc de

PC Recovery diye bir yazılım varmış bunula sistem kurtarma yapılıyormuş. bir de kurtarma diskleri oluşturma diye birşey varmış onu kendimiz yapacakmışız sanırım. Kullanma klavuzunda anlatıyor ama pek bişey anlamadım. Anladığımı yazdım buraya ne yapmam lazım böyle bir sistem kullan varsa yardımcı olabilir mi şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılar...

BlueLive

New member
yapman gereken 3 tane kaliteli DVD alman sonrada Başlat/Sistem Kurtarma/Sistem kurtarma diski olurşturucuyu şeçmek ve Recovery DVDleri oluştırmak. Hp Pavilion serisi notebooklarda CD gelmez. onun yerinde recovery bölümü vardır sn ordan oluşturmalısın. ama DVD leri oluşturmadan o bölümü silersen yeni sistem kurman gerektiğinde çok fazla sürücü ararsın ve kurmazsın bile... neden dersen bios ayrı istio kurulumda.. tavsiyem mutlaka recovery dvdleri oluştur ve asla kaybetme. çünkü bi notebooktan sadece 1 sefer o diskler oluşturulabiliyor. sistem yeniden kurulsa bile...

System33

New member
Bi arkadaşta PC Recovery dosyalarından birini silmiş. Format atılmadığı için laptopu servise göndermişti. BlueLive 'ın söylediklerini uygula bencede..!!

innfnnty

мα¢αкızı
cd leri kendin yapıcaksın artık vermiolar korsanları yapılıo die ...bluelive nın dediklerini yapp ..hp pavilion kazanmışsın tebrikler,, fazla ısınmamasına dikkat et yoksa çok başın ağrır...benim ağrıyo valla :(

xtazx

New member
MERHABA ARKADASLAR BİKAÇ ŞEY ARAMAK İÇİN GİRMİŞTİM AMA BAŞLIK DİKKATİMİ ÇEKTİ BİR TEKNOKOJİ MAGAZASINDA MAGAZA MUDURUYUM HER GÜN SIK SIK KARŞILAŞTIGIMIZ EN BUYUK PROBLEMLERDEN BİR TANESİ RECOVERY BUNUN SEBEBİ SU ARKADAŞLAR MICROSOFT ARTIK COK FAZLA CD DEGITMAK İSTEMİYOR SATILAN PCLERLE KOPYA KORSAN OLAYLARINA KARSI BU RECOVERY YANİ DİĞER TABİRİYLE GHOST OLAYINI YARATTI BU ŞİMDİLİK NOTEBOOKLARLA BİRLİKTE GELİYOR YANİ SATIN ALDIGINIZ NOTEBOOKUNUZU EGER LİSANSI VARSA RECOVERYSİNİ ALMANIZ GEREKMEKTE AMA İSTERSENİZ KOPYA BİR XP CDSİ İLE BAŞTAN FORMATLAYIP WWW.HP.COM.TR ADRESİNDEN BUTUN DRİVERLARINI İNDİREBİLİRSİNİZ TABİ DİER MARKALARDA DA AYNI ŞEKİLDE COK GENİŞ BİR DRİVER AGLARI BULUNMAKTA SIKINTI YAŞAMANIZA İMKAN YOK MODELİ YAZDIGINIZ ZAMAN BUTUN HEPSİ KARŞINIZA CIKIYOR AMA RECOVERY EN SAGLAMI 20 DAKİKADA TERTEMİZ WİNDOVSUNUZ GERİ GELİYOR ;)

HTML