yeni harddiskte hal.dll hatası gitmiyor

ilker55

New member
arkadaşlar geçenlerde western digital 320 gb disk aldım fakat disk bir türli ayar tutmadı windows xp sorunsuzca kuruluyor fakat yeniden başlattığımda disk hal.dll bulunamadığından başlatılamıyor diye bir hata veriyor.ne yaptısaysam olmadı 2 kere windows cd sinden format attım bir kerede harici disk kutusuna bağladım usb den attım fakat problem çözülmedi biraz araştırdım hatanın boot ini dosyasından olduğu yazıyor fakat ben zaten 3 -4 kez formatlardım boot ini dosyasının kalması imkansız bölümler dahi herşeyi sildim.xp cd si ile bootcgf komutunu kullandım yani kısacası denemediğim yol kalmadı

bir yerde okudum doğrumu yanlışmı bilemiyorum western digital diskte bu hata sürekli oluyormuş bana biraz saçma geldi ama sizinde yorumlarınızı bekliyorum

xp cd im : xp ultimate yani internetten indirdim diğer makinalarda hiç bir sorun çıkarmadı hatta 40 gb diske kurdum hiç bir hata yoktu

ama bu yeni diskte bir türlü düzen tutmadı ne yapacağım bilmiyorum yazı biraz uzun oldu ama okuduysanız şimdiden teşekkürler

hasgerya

Banned
Buradaki dosyayı indirip bilgisayarınızda C:\Windows\System32 dizinine atın.Bilgisayarınızı restart yapın.Sorun düzelmezse yazın lütfen.

katip07

New member
hard disk" inde bad sector (bozuk kesim) olmasın her ne kadar sfır almış olsanda sorun olabilir harddiskin çalışmasına dikkat et

mdemir

New member
boot dosyalarını windowsu tekrar kurmadan da yukleyebilirsin..bilgisayari win kuracakmis gibi cd den baslatıyorsun.. mavi ekran gelince R ye basıyorsunkomut satırına fixmrb yaziyorsun.. ve tekrar baslatıyorsun....
benim birkeresinde boot dosyalarım zarar gormustu bu sekilde yeniledim..

okyans

New member
slm arkadaşlar .Benim sorunum ise hem systemde başlatamıyorum hemde çekirdekteki dosyalarda bir hata oluştu diyor...Bu hatayı nasıl düzelte bilirim güvenli modda pc'yi açamıyorum sadece bios ayarlarını açabiliyorum...format atılmıyor..yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürlrer

HTML