Yeni hard disk

anti key

New member
arkadaşlar yeni sata hard disk almayı düşünüyorum. 120gb almayı düşünüyorum. fiyatına göre dahada üstünü alabilirim ama hangi marka daha iyi ve hangisi daha iyi performans gösterir bilmiyorum.Yani hangi marka ucuz ve bu iş en iyi yapan yardımcı olurmusunuz:melek

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
bence en ıyı performans samsunglarda..fıyatlar zaten bırbırıne cok yakın ayrıca

mörfiyus

New member
n€d!mßuг@ĸ;3700083' Alıntı:
bence en ıyı performans samsunglarda..fıyatlar zaten bırbırıne cok yakın ayrıca
vallahi bu konuda ben de kararsızım kimi diyo ben samsung'dan memnunum kimi diyo seagate al o çok performanslı.. Genelde testlerde seagate kullanılıyo ama şikayet de çok seagate de onu da belitrmek lazım çok sesli diyolar bazı modelleri çok da ısınıyo.. Ama seagate ST3250410AS bu modeli çok metediyolar.. Ben de anlamış değilim benim sorum şu olacak tabi bilen arkadaşlara samsung'un 320gb'lık disklerinin içerisinde kaç adet disk var acaba? Bunu nasıl öğrenebilirim; yoksa herkes kendi görüşünü söylüyo yaa seagate al diyo yada samsung :saskin kafayı yiyecem birbirinin tam zıddını söylüyo galiba bu işler biraz şans işi.. Ama bilen varsa lütfen benmi sorduğum soruyo cevap versin..

Novace

New member
seagate'yi pek tavsiye etmem..
ama samsung aLabiLirsin .

fantomx

New member
ilk olarak 120 gb artık tarihe karıştı gibi bişe piyasada en düşük 160 var oda 40 dolar + kdv civarlarında benim tavsiyem Samsung 500GB 16MB 7200rpm SATA2 HD501LJ hem de ucuz

yazanomer

New member
samsung firmasi artik hdd uretmeyecegini ve tum haklarini seagate' e devrettigini(sattigini) biliyorsunuzdur,

seagate ve samgung aslinda ayni firmalar, ve samsung kategori degistiriyor,

markadan ziyade ilk olarak anakartinizin alacak oldugunuz hdd ile uyumlu olup olmadigini kontrol edin
eger anakartinizin sadece "pata" gisiri var ise sata veya sata2 almak mantiksiz olacaktir,

ilk olarak bunu kontrol edin, ek olarak;
sata 2 destekliyor mu buna bakin uretici firmadan gerekli bilgileri edinebilirsiniz,
eger sata2 destekliyorsa cash bellegin ve rpm hizlarinin yuksek olmasina dikkat edin(or: 7200rpm,32/16mb cash bellek)(32mb cash bellek oneririm)

son olarak samsung ve seagate iyidir,samsung seagate' e oranla biraz daha sesli calisir

hayirli olsun

kolay geslin

HTML