Yeni E. kartı alıcam ama anakarta uyar mı?

ahmetci

New member
Merhaba. Şu anki anakartım Ati Radeon X200 Chipset PCI-ex16 ve şu anki ekran kartım da 256 Mb Ati Radeon X550. Ekran kartımı değiştirmek istiyorum ve gözüme Palit GeForce 9600 GT yi kestirmiştim ancak ana kartım biraz eski olduğu için buna uymaz diye düşünüyorum. bu ekran kartı anakartıma uyar mı? Eğer uymuyorsa çok pahalı olmayacak ana kart tavsiye edebilirseniz sevinirim.Veya buna uyacak bir ekran kartı tavsiye etseniz de olur Crysis gibi oyunları en son kalitede olmasa bile en azndan çalıştıracak bir ekran kartı arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

ahmetci

New member
ge forge 8800gts ekran kartı ana kartına uygun ;) crysşste kasma yapmas.. oyun kasmaLarı geneLde ramden kaynaklanır ;)
teşekkürler. bu konuda pek bilgim yok yeni başladım bu işlere:D o yüzden soruyorum, benim anakartımda tek slot var bir problem yaratır mı?(bazı ekran kartları fan yüzünden 2 slot kaplıyormuş sanırm) ayrıca herhangi bi ekran kartının anakarta uyup uymayacağı nerden anlaşılır? bi arkadaşım anakartım PCI-Ex16 diye hepsini çalıştırır dedi. Doğru mu?

a&v

New member
aynı ekran kartını kullanmaktayız
anakarta ağır gelebilir uyumlu olsada bence sağlam bi anakart hatta bi kasa çak sen

HTML