Yeni aldıgım notebook uma xp kurmalımıyım.

palewar

New member
cogu aRkadas kurmamamı söledi driver sorunu falan oluyormus ben kurmak istiyorum performans ı artırmak için siz ne düşünüyorsunuz arkadaslar.

Madness

Banned
marka ve model yazarsan eğer driver sorunu olup olmayacağına bakarız. Onu bilmeden bir şey söylenemez ki. Mümkün olursa ve XP'ye geçersen bilgisayarından çok daha fazla performan alır ve memnun kalırsın...

creatus

New member
Kullanıcı problemlerine karşın üreticilerde boş durmuyorlar.Artık hemen hemen her yeni çıkan laptop'un driverlerı internete bulunmaktadır.XP yüklemeden önce kesinlikle driverlarınızı bulup yedek alınız.

yazanomer

New member
kardesim ilk basta hayirli olsun diyeyim, gule gule kullan...

simdi gelelim meseleye,

kardesim vistadan xp'ye gecmek her zaman duzgun sonuc vermeyebilir, nasil mi?
yasanan driver problemleri bunun en buyuk kanitidir,
her ne kadar herzaman icin xp desem de bu gecis islemini format zamani gelinceye kadar ertele derim,

kisacasi.bana soracak olursan gittigi yere kadar gitsin,
ayrica notebooklarda enerji tasarrufunun ne kadar onemli oldugunu biliyorsundur,
sistem kaynaklarini kullanma noktasinda vista da bu noktada xp' ye oranla genellikle daha fazla verim alirsin,

eger illaki xp yukleyeyim diyorsan ilk once notebook' una uygun driver' leri bulup ondan sonra format atman daha uygun olacaktir

kolay gelsin

argox1

New member
Kurmana gerek yok dostum driverler vistadaki kadar stabil çalışmaya bilir sonuçta yeni notebookların hepsi vista stabil çalışmaları için ayarlanmışlar gerenk yok...

q_kans

New member
usta eğer hp,asus,toshiba,cbox kısacası internet sitesi olan laptoplardansa sorun olmaz.yada hiç sorun yaşamayacağın bir program var driver magician onla hepsini bulabilriisn ben bilgisayarcı olarak onu kullanıyorum bu zmana kadarda sorun yaşamamdım.nasılsa onalrda recovery var.xp yi kur driverlarını bulamazsan recorver yaparsın yine eski haline döner sorun yaşamamazsın yani ;))

komando_s

New member
Sadece Sata sorunu olabilir Onuda Sata Sorununu Ortadan kaldıran xpler var forumda Onunla aşabilirsin Laptop un xp driverlarını indirip kurarsan bi problem kalmaz benim vistaydı çok yavaştı Xp ye çevirdim 2 kat performansta Çalışıyor tavsiye ederim

HTML