Yeni Açılan Üniversiteler...

ErtugruL

ChemisteR
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13. maddesinin 18.6.2008 tarihli ve 5772 sayılı Kanunla değişik (a) fıkrası hükümlerine göre, "yeni kurulan üniversite" olarak aşağıda isimleri yer alan Devlet üniversitelerine rektör ataması yapılacaktır.

a) Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi
b) Ardahan Üniversitesi
c) Artvin Çoruh Üniversitesi
ç) Bartın Üniversitesi
d) Batman Üniversitesi
e) Bayburt Üniversitesi
f) Bingöl Üniversitesi
g) Bitlis Eren Üniversitesi
ğ) Çankırı Karatekin Üniversitesi
h) Gümüşhane Üniversitesi
ı) Hakkari Üniversitesi
i) Iğdır Üniversitesi
j) Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
k) Kilis 7 Aralık Üniversitesi
l) Kırklareli Üniversitesi
m) Mardin Artuklu Üniversitesi
n) Muş Alparslan Üniversitesi
o) Nevşehir Üniversitesi
ö) Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi
p) Siirt Üniversitesi
r) Şırnak Üniversitesi
s) Tunceli Üniversitesi
ş) Yalova Üniversitesi

Şimdi tüm bu açılan üniversiteler ilk bakışta iyi gibi gelsede ne kadar çok sorunla karşı karşıya kaldığımızı anlamalıyız. Türkiyede zaten onlarca üniversite mevcuttu. Yeni açılan üniversitelerle beraber haliyle mezun sayısıda artacaktır, e zaten türkiyede işsizlik oranı malum. Yani ileride durum daha da vahim olacaktır. Kaldı ki ilkokul açar gibi üniversite açılamaz, belli temelleri çok sağlam atmalısınız ki eğitim ii olsun.
Ben üniversite mezunuyum ve piyasanın ne durumda olduğunu çok iyi görüyorum.Açılan üniversiteler işsizliğe çare değil tamtersine işsizliği artıracaktır...

Görüşleriniz çok önemli...

AntidepresaN

New member
Akademisyen sayısıda yeterli değil..Eğitim kalitesini sürekli düşürmeye çalışıyorlar.Üniversiteleri,ilköğretime çevirdiler.

ErtugruL

ChemisteR
Tek bi amaçları var açılan üniversitelerin rektörlerini kendi yandaşlarından yapıp üniversiteleri ellerine almak...

Nathanael

New member
saçma sapan bir sürü egitim kalitesinden yoksun üniversite açtılar kendi yandaşlarını doldurcaklar hepsine.

HTML