yemek tarifi :D

evde kimse yok bana yemek tarifi lağzım, şöyle patates, soğan sulu basit bişe
kaç gündür kuru yemekten sağlığım bozuldu, bişeler yaptım ama malzemeler tam kaynaşmadı bazısı pişti bazısı çiğ kaldı midem daha kötü oldu, tarif siteleri var ama öle karışık istemiyorum, çorba falan da olur, yardım please :)

react

Admin
Süper Moderatör
Hazır çorba alsana marketlerden ezo gelin fln çok güzel oluyor.

hazır çorbada aldım hazır yemekte, evde yapılanın yerini tutmuyor :D
biri bana soğan, yağ, patates belki biraz tavuk etini nasıl yemek haline getireceğimi yazsa yeterli benim için :D

react

Admin
Süper Moderatör
E artık kızlarımız bir işe yarasın :) Gerçi onların daha mühim işleri var ama :p

react

Admin
Süper Moderatör
:) Hadi be kızlar bakın şuraya açlıktan ölmesin garibim :D

MaYdOnOz

New member
tam olarak malzemeleri sayarsan daha ii yardımcı olabilirim monalisa

react

Admin
Süper Moderatör
Ehaeh bence sen sayma vazgeç hatta fast menu ye :)

SEPTAGH

New member
MonaLisaYiCizenKisi' Alıntı:
hazır çorbada aldım hazır yemekte, evde yapılanın yerini tutmuyor :D
biri bana soğan, yağ, patates belki biraz tavuk etini nasıl yemek haline getireceğimi yazsa yeterli benim için :D

hepsini haşla içine biraz kekik defne yaprapı at çok az da nane sonra salça ile karıştır kısık ateşte 15 dk.Sonra bana teşekkür et;)

Yamayı unuttum önce tavuğu başka bi tencerede haşla suyunu patates soğan ile haşla suyu çekilene kadar su çekilince haşlanmış yavuğu at.Üzerine kekik ve defne yaptağı nane at.

Eğer biraz lüx yapacam dersen folyoya sar ve fırına at ama o zaman da defne ytaprağını biraz fazla koyman gerekecek...Afiyet olsun.

MaYdOnOz

New member
steptag eger tavugu haşlayıp salçalarsa butun yagını haşlanaa suda bırakıcagı için tadi salcalı yemek için biraz yavan olucaktır oyuzden haşalanmıs seyleri salçalamanızı tavsiye etmiyorum.ama suyuna corba yapıcaksanız olabilir tabikide ama suyunu döküceksen haşlamak faydalı değil.

SEPTAGH

New member
MaYdOnOz' Alıntı:
steptag eger tavugu haşlayıp salçalarsa butun yagını haşlanaa suda bırakıcagı için tadi salcalı yemek için biraz yavan olucaktır oyuzden haşalanmıs seyleri salçalamanızı tavsiye etmiyorum.ama suyuna corba yapıcaksanız olabilir tabikide ama suyunu döküceksen haşlamak faydalı değil.

hımmmmm ben de diom neden bunun tadı hep bööle yawan oluyo...Abla sen daa ii biliyon yaww bi el atsana su işe aç kaldı yavrucak:):):)

hazır yemekten ve un gibi dümdüz çorbadan iştahımda kaçtı zaten, patates soğanlı sulu bişe olsun işte eksiği gediği siz tamamlayın,

defne yaprağımı abi hayatımda yemedim o ne, ii ki basit dedik, bide hepsini haşlama olmuyo bi sırası var bunların, bazıları çiğ falan kalıyor tuhaf bişe işte :)

MaYdOnOz

New member
şimdi bak tavukları tavada kızart ondan sonra azcık cig kalsın azcık ama.ondan sonra soganları küpküp dogra tencereye yagı koy kavur sagonları pembeleşssin tada bilirsin arada yumusamıs gibi oldugunda soganlarr içine salça koy bi kasık bir iki cevir ustune yarım bardak cok su koy ondan sonra patateleri halka haka dograyıp tencerenin altına koy usutune tavukları koy tuz koy cay kasıgı kapagını kapat patatesler yumusayıp pişine kadar kısık ateste pişir patateseler baktın oldu yumusadı tavuklar zaten pişmiş olucaktır osure içinde sonrada yiye bilirsin afiyewt olsunn.kendimi tv progranıda yemek anlatan kadınlar gib hissettim hehehehee

react

Admin
Süper Moderatör
Öff git al bi makarna at üstüne tıkın işte :D 15 mesaj olmuş daha yemek bulamadın :D

MaYdOnOz

New member
anlamadıgın bişey varsa sor tamammı monalisa yakma ondan sonra yemegi sakınn :D :D

sOrUnLu, tamam buldum yaw işte MaYdOnOz sağolsun, aynen öle bişe arıyordum :D ama yemek deyip geçmeyin yaw, birine lağzım olur falan gelir o da bakar faydalı bi başlık yani, karışık daha lezzetli bişe isteyende SEPTAGH ın verdiği linkten baksın ;)

MaYdOnOz, anladım artık yaparım ii anlatmışın 0-5 yaş arası herkes anlar yane, sğl.. :D

WARTOX

New member
ehuehuuehuu :D nie uğraşıosun yaw yerinde olsan 2 porsiyon adana sipariş ederdim ewee :D adana sewmessen iskender de olurr :D

The cakan's

New member
HAHA ben 2 haftadan beri bişey yemiyorum Hep FAST FOOD ARTİK GİNA geldi 3 Deste FİŞ doldu ev nereye baksam fişş MAYDONUZ BANA Verdiğin tatli tarifini unutmuyorum Dr. okter miydi neydi.....

HTML