yazdırma sorunu lütfen bi bakın

gaybo

New member
selam arkadaslar ben ashampoo ile dvd ye dosya yazdırıyordum ilk dvd mi yaptım sonra 2. dvdimi taktıgımda yazmadı ashampoo ortam hatası verdi ne oldu anlamadım 6 farklı dvd ile denedim farklı farklı hızlarda denedim genede ortam hatası verdi programı sildim tekrar kurdum gene aynı hatayı verdi nero micro kurdum onla denedim gene yazmadı ...gittim aldıgım yerde denettim orda yazdı sebebi ne olabilir acaba yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

W

WoLF

Guest
Anakartınızın modelini(bilgisayar başlarken pause butonuna bastığınızda görebilirsiniz) not ediniz.

Daha sonra anakartınızın resmi web sayfasını bulup modelinize uygun driver sayfasına yönlenin ve orada bulunan IDE driver'ını download edin.

Driver 'ı bilgisayarınıza yükleyip yeniden başlattığınızda;optiklerinizdenCDROM/DVDROM/CDRW/DVDRW) daha önceden alamadığınız performansı bundan böyle tam olarak alabileceksiniz.

yukarda bi forumdan alıntı ve sorun tam olarak çözülmüş.lens kirlenmiş olabilir.onu da temizleyebilirsin.en son çare olarak cd dvd yazıcının firmware ini güncelleyebilirsin tabi garanti dışı ise...

gaybo

New member
dostum benim anakartım asus a7v400-mx sitesine girdim orda ide diye bir ley göremedim ide nin ne oldugunu açıklarmısın kusura bakma çok tecrübeli değilim bu işde orda

A7V400-MX
intel centrino2
FSB400 K7 integrated solution

This VIA KM400A chipset-based motherboard is just the right solution for Socket-A FSB400 Athlon XP processors. With quality graphics right out of the box and advanced features such as 6-channel audio and 10/100 LAN, the A7V400-MX is a value-rich all-in-one motherboard.

böyle bir şey vardı indirilebilen altında bios bios utilities lan audio vga utilties others gibi sekmeler var ve hepsini içinde indirilecek dosyalar var ama cd wrier için olan hansi bulamadım ayrıca ben bilsisayarı alalı baya oldu ve aldım alalı hiç anakartla ilgili bir şey indirmedim bu sitedekileri indirirsem işime yarar mı ne bilim hız açısından yada herhangi baska bişi açısından ...

ilgilendiğin için teşekkürler

W

WoLF

Guest
iki tür bağlantı türü vardır cd dvd romlar falan bi de harddisk arasında biri ide(paralel ata) biride satadır.

ide paralel atadır.sata serial atadır.ide kablosunun genişliği sataya göre daha geniştir ve makinenin içinde çok yer kaplar.fakat sata nın kablosu dardır.ve girişleri küçüktür ideye göre.birde sata harddiskllerin bazılarında 8 mb önbellek varmış herhalde.oda tabi etkliyo hızını.

yani anlıcan bağlanma türüdür.

işletim sistemin nedir?

gaybo

New member
dostum dediğin ide driver konusunda bende cd si varmıs da ben bilmedigimden kurmuomusum kurdum halloldu teşekkür ederim ... dvd writer bazılarını yazdı bazılarını yazmadı sorun sanırım dvd nin adi kalitede olması yoksa hiç yazmazdı gibi geliyor ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ... ben sana izin verisen başka bir şey sormak istiyorum ben makinaya sıfırdan format attım ve sürücülerle gerekli programları kurdum ghost la kopyasını almak istedim fakat dvd ye atamayacak kadar fazla büyük çıkdı ... c de application data da kaspersky 5 gb yer kaplıyor bu application data ne işe yarıyor ? silsem sorun olurmu makina için .. yardımların için çok teşekkür ederim

W

WoLF

Guest
her kullanıcının program ayarları ayrı ayrı orda kayıt oluyor diye biliyorum

silersen sorun çıkartabilir.ghost değilde acronis true image 2010 u şiddetle tavsiye ederim

kendimde kullanıyorum.onda bölebilirsin dvd ye göre...

HTML