yazın güney bölgelerimizin hali

Laros

New member
bir turist rehberi adayı olarak bu olayı yakından takip ediyorum en çok canımı sıkan konu ise işsiz güçsüz kişiler yazları güney bölgelerine inip bir iki turist kandırıp kendilerini türkiye dışına çıkarma niyetinde peki arkadaşlar bunlar böyle işler yaparken yabancıların türk insanları hakkında neler düşündüklerini biliyormusunuz ne kadar acıdır ki genelleme yapmamkla birlikte düşünceler pek parlak değil böyle arkadaşalr sayesinde ve özellikle yurt dışında yaşayan türklerin yaptığı güzel işler!!!!! her yıl tursit sayısını önemli derecede düşürüyorlar çok acı ama çok gerçek

Kaçan Aşık

Yönetmen
Laros' Alıntı:
ben bu başlığı senin gibi boş beleşler saçmasapan konuşsunlar diye açmadım sana uygun daha iyi yerler var
sana bi tavsiye sır mesaj sayını yükseltmek için yazmış olmak için yazma ki saygı göresin...
Arkadas burda bence cıddı bır yaklasım gostermıs..!!

Bende Turızm Icındeyım Ant Falez Ot. Room Service De stajj yapıyorum...

Dedıklerınde cok haklısın

osiris_cemo

New member
Laros' Alıntı:
çözülmesi imkansız değildir bu konuda ne kadar bilgin var bilmiyorum ama uzun süreli olarak bu konu çok rahat çözülebilir..eğitim ve birazda tarih ve kültür bilinci ile bu konu çözülebilir
Kardeşim bende turizm mezunuyum bu işin çözülmesi imkansıza yakın toptan bir zihniyet değişimi gerekiyor o potansiyelde biri de yok şu anda siyasi alanda.Adam karısını bile görücü usulüyle alıyor ömrü hayatında rahat bir kadın görmeden yaşıyor sonunda bir turiste denk geldiğinde haliyle abazanlığı ortaya çıkıyor ve istenmeyen durumlar vukuu buluyor.Birde maddii imkansızlıklar yüüznden bu yolu seçenler varki onlar tamamen ayrı bir durum onu düzeltmenin yolu ekonomiyi düzeltmeyi ve gelir bölüşümüne adalet sağlamakla olur ki bu yolsuzluk ve köşe dönmeci ortam içinde çok zor.

react

Admin
Süper Moderatör
konudaki gereksiz mesajlar silindi, ve konuyla ilgisiz yazan kişiye uyarı gönderildi.

Laros

New member
osiris_cemo' Alıntı:
Kardeşim bende turizm mezunuyum bu işin çözülmesi imkansıza yakın toptan bir zihniyet değişimi gerekiyor o potansiyelde biri de yok şu anda siyasi alanda.Adam karısını bile görücü usulüyle alıyor ömrü hayatında rahat bir kadın görmeden yaşıyor sonunda bir turiste denk geldiğinde haliyle abazanlığı ortaya çıkıyor ve istenmeyen durumlar vukuu buluyor.Birde maddii imkansızlıklar yüüznden bu yolu seçenler varki onlar tamamen ayrı bir durum onu düzeltmenin yolu ekonomiyi düzeltmeyi ve gelir bölüşümüne adalet sağlamakla olur ki bu yolsuzluk ve köşe dönmeci ortam içinde çok zor.
aslında o kadar haklısın ki... ama ne bileyim belkide gençliğin vermiş olduğu birşey yapma çabası içinde yazdım ama düşündükçe üzülüyorum ne biliyim yani kısa vadede birşeyler yapılmaz bu bir gerçek ama uzun vadede güzel şeyer olabilir mesela turizmin içinde bizim gibi düşünen kişilerle başlayabilir en azından bilgilendirme politikası gibi şeyler...

APOSTOL

New member
osiris_cemo' Alıntı:

ne güzel söyledin..bunu okuyunca fazla bi söze gerek kalmiyor..memleketin en büyük sorunu gelir dağılımındaki dengesizlik ve işsizlik..bu ikisi çözülsün sorun kalmaz kanımca :)...ama bunu bilerek yapmıyorlar..çünkü en iyi siyaset ekonomi işsizlik ve din sömürüsü üzerinden yapılır ki bu bizde sürekli mevcut...

HTML