Yargıtay Partisi olsun

Genç Sivil

New member
Genç Siviller görevde: Yargıtay Partisi olsun

Yargıtay Muhtırası pek tutmayınca Genç Siviller "Ya Yargıtay Partisi olun ya da muhtıra vermeyi öğrenin." diyerek "Muhtıra Yazma Tekniklerini" yazdı.

Yargıtay Başkanlar Kurulu dün, hükümeti ve kimilerine göre de Anayasa Mahkemesi'ni hedef alan 'muhtıra' niteliğinde bir bildiri yayınlamıştı. Yaptığı ilginç eylem ve basın açıklamalarıyla her defasında demokrasi karşıtlarını eleştiren Genç Siviller, Yargıtay'ın e-Muhtırasını bugün saat 12.15'de Güvenpark'ta okudukları basın bildirisi ile protesto etti.

Yargıtay'ın dünkü bildirisi ile adeta anamuhalefet partisi görevine soyunduğunu söyleyen Genç Siviller Yargıtay'a iki öneri de bulundu: "Ya varlığınızı bundan sonra siyasi parti olarak devam ettirin ya da doğru dürüst muhtıra vermeyi öğrenin..."

Yargıtay'a 'Yargıtay Partisi' olarak devam etmeleri halinde "Siyasete Giriş Dersi"ni tavsiye eden Genç Siviller, Yargıtay olarak kalmaları halinde de "e-muhtıra yazma" dersini önerdiler...

İşte Genç Siviller'den Yargıtay Başkanları Kurulu'na e-muhtıra yazma teknikleri;

Etkili bir muhtıra 5 sayfa olmamalıdır. Çok acemice bir iş olmuştur.

İyi bir muhtıra için beyaz bir sayfa alınır, 3 eşit paragrafa bölünür.

Birinci paragrafta ülkemizin içinden geçtiği 'elim' durum kısaca özetlenir. Kardeşin kardeşi kırdığından bahsedilir.

İkinci paragraf mensetsiz saldırılar için kullanılır. Olmamış şeyler olmuş gibi gösterilir.

Üçüncü paragrafta kısaca muhatabınız tehdit edilir.

Her bölümde Atatürk'ten vurucu bir özdeyiş bulunur.

Muhtıralar "Yüce Türk Milleti" diye başlar, dilbilgisi kuralları önemsenmez.

Muhtıralar asla Çarşamba günü verilmez, Cuma günü borsa kapandıktan sonra yayımlanır.

Diyelimki kimse sizin muhtıranızı takmadı. Böyle durumda düş kırıklığına gerek yoktur; "Önümüzdeki muhtıralara bakıyoruz" denir.

Haber: Stratejikboyut

ThugNiggaz

Lollipop G

Genç siviller ha...Alışveriş merkezlerinde dolaşan,starbucktan çıkmayan conversci sümüklü bebeler yargıtaya a ders veriyor.Bak bak bak...

Genç Sivil

New member

Genç siviller ha...Dışarıda dolaşan,starbucktan çıkmayan conversci
Bunları yapanlar bu ülkenin geleceği hakkında yorum getiremez mi.
Bu ülke babanın çiftliği değil.
Senin gibi düşünmeyene ve yaşam tarzı senden farklı olana saygılı olmayı öğreneceksin başka yolu yok.

iice böLümün cıLkını cıkarttınız.. en azından düşüncem bu : )

daha stabiL konular koyun ki güzeL güzeL tartısaLım...
hiçte cılkını çıkaracak bir konu değil arkadaşım kusura bakma.
Yargıtayın ortaya koyduğu komedi bildiriye karşı yapılmış güzel bir tavır var ortada.
alkışlamak lazım:clap

Bu arada stabil konularda iktidar karşıtı konular oluyor sanırım :D

Leke

Altın Üye
Zhuahuahua .
Benim anlamadığım bu genç siviller kim yahu ?

Bir kuruluş mu var bir dernek mi ?
Söyleyin bizde bilelim .
Saçma sapan yazılar yazıyorlar ortaya atıyorlar sonrada Genç Siviller oluyorlar .

Nedir bu Genç Siviller Dernek mi ? Platform mu ? Sivil kuruluş mu ?
Biri bana açıklasın lütfen .

Kendimi 80 lik dede gibi hissetmeye başlıyorum böyle konular açılınca .
:durdurun
:hhmanD

dogy1

New member
Yargıtay bence en doğrusunu yapmıştır artık işlere el atmasının vaktidir...
Böyle giderse heryeri bu akpliler istila edecek ve ne yargıtay nede ülke kalacak
Ayrıca madem muhtıra olayını bu kadar ciddiye almışssınız niye olayı bu kadar dalgaya vurmussunuz.
Ve demokrasi karşıtlarını eleştiren demişsin o zaman bence bir yargıtayı eleştirmene gerek yok bu ülkenin yobazlarını hainlerini dincilerini eleştir kısacası akpyi eleştir yeter.

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
Süper Moderatör

Yargıtayın ortaya koyduğu komedi bildiriye karşı yapılmış güzel bir tavır var ortada.

yargıtay ana yasayı uyguLar bazıLarı ana yasayı çiğnemeye kalkmasın ;)

+ olarak.. iktidara karsıt konular değil.. akp karsıtı olsam da yaptıkları bazı seyleri destekliyorum bunu bilmeni isterim.. ne demek istediğimi bi anlasanız şaşarım zaten : )

Leke

Altın Üye
Zhuahuahua .
Benim anlamadığım bu genç siviller kim yahu ?

Bir kuruluş mu var bir dernek mi ?
Söyleyin bizde bilelim .
Saçma sapan yazılar yazıyorlar ortaya atıyorlar sonrada Genç Siviller oluyorlar .

Nedir bu Genç Siviller Dernek mi ? Platform mu ? Sivil kuruluş mu ?
Biri bana açıklasın lütfen .

Kendimi 80 lik dede gibi hissetmeye başlıyorum böyle konular açılınca .
:hhmanD

Cevap Mı bu şimdi ?

chp nin tek partili dönemindeki siyastinin özlemi içerisinde olduğun için olabilir :D
fazla yadırgama bu durumunu:goz:
Birileri adına başlık açıyorsan ve birilerini savunuyorsan Kim olduklarını Söylede bizde bilelim .
HeA diyorsanki bende bilmem , tanımam , etmem bu kişileri , Bir kurum , Kuruluş , Sivil Toplum Örgütü değil yada bir parti mensubu grup , O zaman Genelleme Yapıp '' GENÇ SİVİLLER '' gibi birşey söylemen saçma olur .
Ben bunu anlatmaya çalıştım ama sen anlamamışsın her halde .
Ne Diyelim Sen Genç takılmaya devam et .
:goz:
Benim 80 Yaşında hissettim dememe verdiğin yanıtsa muhteşem .

dogy1

New member
Bunları yapanlar bu ülkenin geleceği hakkında yorum getiremez mi.
Senin gibi düşünmeyene ve yaşam tarzı senden farklı olana saygılı olmayı öğreneceksin başka yolu yok.

Ben sizin ismi görünce genç falan dedim heralde bu ülkeyi savunanlardan ama fark ettimki sizin sadece adınınız genç..
Yoksa gözlerinde kepenk olanlardan bir farkınız yok gibi.
Neyse ben sizi emekli olmaya giderken görcem bakalım mezarda emekli olurken gene iktidar yanlısımı olcanız?
Yada ekmek 1 milyon olunca?

ThugNiggaz

Lollipop G
***chp nin tek partili dönemindeki siyastinin özlemi içerisinde olduğun için olabilir

Ha şimdide Atatürke faşist dersin..Hani hep tek parti istemiş ya.Tabi 2 tane partide kurdurmamış zaten.

***Aenin geleceği hakkında yorum getiremez mi.

İlk olarak bunlar yorum getiremez demiyorum.Hatta yorum yapabildiklerine bile çok şaşırdım:D.2.Dedemin 22yıl esir kaldığı bu vatan için kapitalist , emperyalist gençlik ancak başkalarıın maşası olabilir.Bunları yapanlar bu ülk yıl önce düşmanlırmızı ne olduki dostumuz oldular.Ne olduki gençlik dedelerini öldürenlere saygı duyuyor?Ama engelemeyesinde çuval değikide büzesin ağızlarını.3. olarakta yaşamtarzı farklı olan herkişye saygım vardır.Ama bunlara asla ve asla yokktur.Bunların saygısına da ihtiyacım yoktur.Ancak starbucksta otururlar,kızlar geçerken hayvan gibi kasılırlar,marka için alev alev yanarlar.Bunları yapanlar ülkenin en eski kurmuna ders veriyorlar.Tabi her güm muhtıra yazıyorlar.Nihat GENÇ in tabiriyle "Bunlar sümüklü böcekler".

*****Diyelimki kimse sizin muhtıranızı takmadı. Böyle durumda düş kırıklığına gerek yoktur; "Önümüzdeki muhtıralara bakıyoruz" denir.

Yargıtayı anaysacıları takmaycakmışlar.Takmamışlar öylemi?Akpnin poposu:D tutştu.Ayrıca bu lafı dünyanın kerhanede çaılşan en aşşağılık bayanların çocukları bile böyle bir laf edemez.
(kabalık etmek istemiyorum)

dogy1

New member
Bu arkadaşlarımızın akp yanlısı olduğu çok belli zatende ama yani kendilerine genç demeleri biraz zoruma gitti..
Bende bir gencim ve daha gözlerime kepenkler inmedi ve umarım inmez

yoldas

New member
sağ-sol , dinci - laik , ilerici - gerici , öğrenci - sivil , genç sivil -yaşlı öğrenci , öğrenci 75 ykr - sivil 1 ytl , yaşlı sivil - genç öğrenci , karı - koca , yazı - tura , ekşi - tatlı , anadolu - avrupa , askleri kanat - sivil kanat , fenerbahçe - galatasaray . oo beybi :durdurun :biggrin :clap

iyice kafayı yedik..

gençsiviller de çok halkçıymış
logoya bak " converse ayakkabı ":hhmanD:hhsopa

ThugNiggaz

Lollipop G
logoya bak " converse ayakkabı

zaten onu görünce jeton düştü benim.Bide akıllarınca dalga geçmişler.Gerizekalılar.

RTE

Banned
Bence seçimlerde CHP ile birleşsin seçim sonrasında tekrar ayrılıp yargı konumuna geçsin :)

bence buda ha süper

Nathanael

New member
converse giyip starbucksta piyasa yapıp, mcdonaldstan karnını doyuran okudugu kitap sayısı 2 yi gecmeyen, cogunun ailesi iktidar sayesinde aldıkları alın teri!!!!!! ihalelerle zengin olan "genç siviller" e bak hele =)

pointır

New member
yargıtayın partisi olmaz yasama yürütme yargı

hepsi bir birinden ayrı şeyler

yargı kendine göre kanunun gereğini yapmıştır

cevap anayasa mahkemesinde karar neyse saygılı olmak zorundayız

bende davaya karşıyım ama fert olarak

sonuç inşallah Memleketimiz için hayırlısı olur

VolkaN

Altın Üye
gereksiz post atmayın sadece smalyden olusan...... bunlar silinecektir begendiniz yorumu teşekkür butonuna basarak degerlendirebilirsiniz

HTML