Yardim(format)

gocen

New member
ARKADAŞLAR ŞU BİLGİSAYARA EL ATIN BİLGİSAYARI DAHA ÖNCE FAT32 OLARAK KURUYORDUM.FORMAT ATARKEN'DE SİSTEM DİSKETİNİ TAKIP FORMAT C DEYİP FORMAT ATIYORDUM.ŞİMDİ BİLGİSAYARI NTFS OLARAK KURDUM.DENETİM MASASINDA KULANICI HESAPLARINI DEGİŞTİRDİM. BİLG ACILMADAN ÖNCE ŞİFRE SORUYOR.HİÇ HATIRLAMIYORUM.DEDİM FORMAT ATAYIM.AMA ATAMADIM:durdurun
NTFS NASIL FORMAT ATILIR.YOLDA KALDIM.Bİ EL ATI VERSENİZ:saskin YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER

shangai11

New member
XP mi kullanıyorsun.

Format İçin;

Önce bilgisayarı CD ile başlatman lazım. Sonra Format kısmından NTFS formatı seçmen yeterlidir.

gocen

New member
xp kulanıyorum ntfs olarak yükledim.Bilgisayar acılırken oturum aç menüsü geliyor.Hatırlamıyorum, ne ismi ne şifreyi nasıl format atıcam bilgisayar acılıyor ama oturum acta kalıyor.YARDIMMM

koca baba

New member
arkadaşık eskiden yaptığın gibi disketle başlatıp format atamazsın artık çünkü bölümü ntfs yapmışsın disketle başlattığında ntfs bölümü göremezsin eğer hdd kin blünmüşse c bçlümü ntfs diğer bölümler fat 32 ise orayı görür c yi görmez xp cd si ile sistemi başlatıp kura geçersen olur ancak kur ekranı geldiğinde hiçbir tuşa basmazsan yine oturum açma ekranına gelirsin

turkfit

New member
yada başlarken f8 le güvenli kipten girince administratordan girip denetim masasından diğer şifreli hesabı silmeyi dene orda silerken şifre istiyomuydu tekrar hatırlamıyorum ama eğer isterse ordan yeni bi hesap açıverdiğinle şifre koymassın. bi dene istersen işe yarayabilir ama diğer şifreli hesap açılışta yine görünür onu kaldırmanın yönteminide bilen arkadaşlara bırakıyorum :)

HTML