Yardımm

joker707

New member
c öğrenmek istiyorum yardımcı olun ark.lar tam olrak nerden başlamalı ,mantığını kolay bi şekilde anlama ,nasıl geliştirmeli vs vs vs... bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim..

yardım edicek kimse yok mu yaw...

ChaosTurka

New member
daha önceden her hangi bi programlama dili ile uğraşmadıysan bi C kitabı al. ordaki örnekleri incele. yaz, çalıştır. ama başka programlama dilleriyle uğraştıysan az çok problemi çözme mantığı kurabilirsin. ne zaman neleri kullanacağını bilebilirsin. böle bi durum söz konusu ise netten e-booklar indirerek çalış.

joker707

New member
problem çözme mantığını bana basit bi şekilde öğreticek kitaba ihtiyacım war dostum bi iki kitap war ama bişeyler bilmeden anlaşılmıyo .. o yüzden basit bi şekilde mantığını anlatıcak bi kitaba ihtiyacım war

CyberProg

New member
1 - Giriş için piyasada programlama mantığı ile ilgili kitaplar var. Şu kitabı al diyemiyorum çünkü o tarz bir kitap okumadım ama hatırladıgım kadarıyla pusula yayıncılık ın bu tarz bir kitabı olması lazım belki ona göz atabilirsin.

2 - C programlama için piyasada bildiğim 3 tane iyi kitap var ancak tam bir giriş için hepsi uygun değil , söyle diyeyim :

* İşte C programlama Dili - kitabı giriş için oldukça iyi olduğu söyleniyor, Ben okumadım.

* C programlama Dili ( K&R ) bundan önce C hakkında biraz bilgi sahibi olman gerekiyor , muhakkak okunması gerekn bir kitap , oldukça güzel örnekleri var. Kitabın yazarı dilin yaratıcısı ve bilgisayar dünyasında saygı gören ( eğer Ingilizce sorun değilse programlamaya girdikten sonra okumanı tavsiye ederim , "The Practice of Programming " kitabının yazarı )

* Ve son olarak C ve Sistem Programcıları Derneği'nden " A'dan Z'ye C Programlama " , ben bu kitaptan öğrendim ancak sıfırdan öğrenmeye çalışan bazı okuyucular sıkıntı yaşadığını söylüyor , ancak okumanı tavsiye ederim. Bu kitap da pusula yayıncılıktan.

3 - C programlama kitabını bitirdikten sonra gelelim ileri seviyeye..

* Uzman C/C++ , bu kitap oldukça işime yaradı. Kitap genel olarak sadece 2 konudan bahsediyor. ( pointerlar ve bellek yönetimi ) ancak oldukça detaylı bir şekilde. Beta yayıncılıktan.

* Genel olarak veri yapıları hakkında kitaplar okuyabilirsin. Rıfat Çölkesenin Veri Yapıları Ve Algoritmalar kitabı var.

* ALGORITMALAR adlı yeni bir kitap cıktı bu sene basında seçkin yayıncılıktan , oldukca geniş bir içerigi var , bundan da faydalanabilirsin.

* Expert C programming ( ingilzice ) adlı bir kitap var. Eger istersen bana özelden ulas sana gondereyim pdf olarak.

4 - Son olarak referans kitapları..

* A'dan Z'ye C kılavuzunu referans olarak da kullanbilirsin.

* Ingilizce sorun olmazsa C: A Reference Manual yazarı: Samuel P. Harbison tavsiye ederim.

Problemler için

* www.nergin.com adresinde yeni baslayanlar icin guzel ornekler ve sorular mevcut.

Son olarak şunları söylemek istiyorum. C programlama dili bazı kişiler için programlamaya başlamak için uygun olmayabiliyor. Eğer C programlama öğrenirken sorun yasayıp bırakma esigine gelirsen bir süreliğine C yi bırak ve pascal diliyle ugras. Kısa bir süre sonra C ye yeniden dönersin. Ve onemli olan bir dilin syntax ı nu bilmek degil programlama mantıgını bilmektir buna baglı olarak da algoritmik dusunce yapısına sahip olmaktır.

ALpMontana

КЯaL´da TaNıMaM КuяaL´da
bence c yı anla bıraz sonra cshap ha gec artık dewır c shap dewrı

HTML