Yardımlarınızı Bekliyorum!

geo

New member
selam arkadaşlar . internetle ilgili bir sorun yaşıyorum önce bir açıklama yapayım

kullandığım internet bir yerel ağ ( öğrenci yurdu tarzı bir yerde birden çok kişinin kullandığı yerel kablolu ağ)
bnm sorunum şu normalde internet iyi kötü idare ediyor yani hızı fena değil ancak bir bilgisayar ağdaki kullanıcılardan biri online olduğunda birden net yavaşlıo hatta zaman zaman kopuyo ( sorun tanıla yaptığımda dns le ilgili hata veri) sorum şu 1 kişinin yerel bir ağ ortamında interneti sömürme gibi bir imkanı var mı ? yoksa ben paranoya mı yapıyorum ( ama test ettim gerçekten o online olunca bağlantı çok kötüleşio)
cevap evetse bu durumdan nasıl kurtulabilirim ( gidip elemanın azını burnunu kırmadan önceki adım)
yada aynısını bende yapabilir miyim?
modem airties faydası olur mu bilmem

çok uzun yazdım galiba ama bnm için çok önemli tek zevkim var bunca ders arasında oda silkroad online oynamak ancak net çok kötü olduğu için onuda oynayamıyorum yardım larınız için tşkrler

mnteke

New member
Arkadaşım modemde sorun var bizde yrel ağ olarak 8 kişi kulanıyoruz 1 ay önce senin dediğin gibi dns hata veriyodu modemi değiştik soun gitti

daghan5151

New member
arkadasım servere yakın ip adresine sahip demekki o arkadaslar.
o yuzden baglatıyı somuruyo download falan yapıo olabilirler sende ipni degiştir messela seninki 192.168.xx.250 onlarınki 192.168.xx.3 falandır bence. sende 192.168.xxx.4 yap mesela
tam emin egilim ama işe yarayabilir

zoece

New member
bence arkadsın download vs. yapıyodur .. emin ol! Ip degistirmek tamamen yanlıs bir olay sonuçta aynı ag üzerindesiniz farklı bi ip alsan nolcak :(

Yapıcak biseyde yok bu durumda yani tek yöntem gidicen rica edicen burası bi yurt dicen bisürü kişi baglanıoz dicen download'ı sana mı kalmıs dicen :)

geo

New member
saolun cvplarınız için . ya normalde çok iyi bir kişi sadece bir kişi online olduğunda direk anlıyorum oyundayım mesela lagsız güzel güzel oynuyorum lag başlıyo bir bakıyom ağ bağlantılarına online olmuş o insan(!) . modemin ayarlarıyla oynayıp bunu yapmış olabilir mi kendine daha fazla net vermiş yada modemin dns lerini bozup kendisine dns numaraları yazmış? ( bu konularda fazla bilgili değilim özür diliyorum saçma birşey söylediysem)

HTML