yardıma ihtiyacım var

ayaz_35150

New member
arkadaşlar format atmaya kaltım bios a girip cd rom seceneini seçcip seva leyip cıktım ama bana böle bi uyarı verdi plaese install xprese recoveriyz from gigabyte cd titlr press anykey tacontine diyo yardımmlütfenn

D@rk

New member
cd yerleştir gibi bişi bozuk cd olabilir sanırım ama ilk defa görüyorum bilmiyorum bios ayarlarını eskiye çevirmeyi dene resimli olarak googleden bulabilirsin bios ayarlarını büyük ihtimalle yanlış bir yeri değiştirdin

ayaz_35150

New member
biosla hiç oynamdım ama cd rom okumuyo olabilirmi ki cd yi cd dağa tertemiz ve dağa öncxede kurmuştum pc nin birine windows ve sorunsuz calışyo acab cd rom boot orak okumuyo olabilirmi ki

D@rk

New member
bence yanlış yeri boot ediyorsun tüm seçenekleri cdrom yapcaksın yani 1 tanesini değil tam olarak hatırlayamıyorum 3 seçenek olması lazım 3 ünüde cdrom anakarttan anakarta fark ediyo

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
cd okuyucu ve yazıcın ayrıayrı ise
yani 2 tane var ise
büyük ihtimalle yanlış yeri boot ediyorsun
boot bölümünde
firstboot seçeneğinde cd okuyucunu seç düzelecektir.

ayaz_35150

New member
ya dendim ama save ledim cıktım tekrar aynı ayarına dönüyoo acaba Bios Pilimi bitik ondan cd boot etmiyo acaba ondan yapıyo olabilirmi ki bütün ayarları dednim cün kii bios girip cdrom seceneiği veirp seva leyip cıkıyom ama cd okumuyo san ki cd rom deiştirdim gene aynı sorunm anlamdım giti cd cızıkta yok yeni cd

haaa bide bu f 7 f 8 f 11 tuşları ilee boot secenekleri cıkmıyoo neden olabilirkii pc de yeni sayılırr yaa

ya bide bu hdd alıp başka bi pc de windows kurmayı denesem sonra tekrar takcam nasıl olur herhangibi bişi olurmu
anakart fln işlemci si fln deişik olsa olurmu sistem uyuşmazlığı olurmu kii?

[KooZ]

New member
arkadaşım anakartın tam modelini yaz yardımcı olayım!

HTML