Yardım

bravea

New member
slm arkadaslar sizlerden bır konuda yardım isteyecektım ben wireless kullanıyorum benım agıma baska birisi girmıs sanırım sıfreyı kırmıs ben bunun kım oldugunu ve izinsiz gırıslerın onune gecmek istiyorum ayrıca giren kısılere ufak bi ders vermekte fena olmaz bu mumkunmu acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkur ederım

AHMUDEM

New member
slm. wireless şifresini güçlendirebilirsiniz. aynı zamanda wireless kanalınız değiştiriniz. giren kişinin halen giriş yapıyorsa mac adresini bloklayınız. ders verme konusuna gelince modem VPN ayarları konusunu inceleyebilirsiniz.

HeLtEdrEnG

Banned
modeminize restart atın (modem arkasındaki çok küçük bir düğmedir) . daha sonra modeminizin arayüzüne girip( 192.168.1.1 yada 192.168.2.1 ) kullanıcı adı ve size verilen parolayı yazıp modeminizi tekrar tanıtın... model arayüzünde bulunan 'wireless etkin' kutucuğunu işaretleyip wirelessinizi açın...
ve wireless güvenlik ayarlarınızda kullanıcı adı ve şifre belirleyip kaydedin..

yine arayüzde mac adresi filtreleme gibi bir seçenek göreceksiniz.. orada eğer sizin kullandığınız bilgisayar haricinde başka bir bilgisayarın mac adresini görüyorsanız ,o adresi yasaklayın..
değişikleri kaydedip çıkın
kolay gelsin

bravea

New member
cok tesekkur ederım yardımınız için şifre cok guclu zaten yaklasık 60 haneden olusuyor sanırım ıyı bılen bırısı veya bırınden benden habersız almıs olabılır

HTML