!yardım! yereL disk karakter probLemi

denixpa

New member

bu karakter probLemi neden kaynakLanır nasıL çözüLür..

diski biçimLendirince karakterLer düzeLyo ama tekrar reboot ettiğimde aynı probLemLe karşıLaşıyorum..

tüm yereL diskLerde aynı probLem var..

son yükLediğim donanım wireLess keyboard & mouse.. ki donanımdan kaynakLandığını da zannetmiyorum çünkü kaLdırıp da denedim..

şimdiden teşekkürLer..

ahmetkayap

New member
ArkadaŞim Bu VİrÜsten Kaynaklaniyor Tek Yolu O BÖlÜme Format Atar Atmaz İlk Etabta Hemen Ca AntİvİrÜs Programini Kurman Bendede Oldu Bu İŞlemlerİ Yaptim Evelallah Bİ Sorun Yok Ca VİrÜs Programi SÜper Koruyor

denixpa

New member
ahmetkayap' Alıntı:
ArkadaŞim Bu VİrÜsten Kaynaklaniyor Tek Yolu O BÖlÜme Format Atar Atmaz İlk Etabta Hemen Ca AntİvİrÜs Programini Kurman Bendede Oldu Bu İŞlemlerİ Yaptim Evelallah Bİ Sorun Yok Ca VİrÜs Programi SÜper Koruyor
virüs yok..

wireLess mouse & kLavye cdsini kurdum .. ondan sonra oLmuş oLabiLir..

virüs yok çünkü format da attım makinaya..

geçerLi biLgisi oLan varsa yanıt bekLiyorum..

tekrar teşekkürLer..

adamant_67

New member
valla kardes bi format at Pc herseyi yeniden yükle derim Pcdeki dosyaların hasar görmüş olabilir!!! virüs yoktur ama dosyalardan kaynaklanabilir!!

denixpa

New member
değerLi yetkiLi arkadaşLar.. çabaLar biLe yeterLi oLdu.. iLgiLerinizden doLayı teşekkür ederim..

sorun çözüLdü.. isterseniz konuyu kapatabiLirsiniz.. faydaLı bi biLgi oLabiLeceğini düşünüyorsanız.. wireLess keyboard sürücüsü media center iLe çakışyo ve hddLerde diL probLemine yoL açyo.. çok aLakasız bi hata ve sorun oLduğunun biLincinde oLarak xp pro ya geçtim sorun haLLoLdu..

diğer işLetim sistemimLe açınca yine karakter probLemi vardı.. kompLe f disk oLayından sonra böyLe probLemi oLan arkadaşLarın sorunu çözüLür.. yaLnız dediğim gibi işLetim sistemi ve wireLess keyboard & mouse sorunu..

herkeze iyi forumLar..

habip

New member
bilemedin kadreş o virüsten kaynaklı yapıyor bidaha başına gelirse herhangi bir dosyayı aç üstten araçlara tıkla klasör seçeneklerine tıkla üstten görünüme gel aşagıda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle seçenneğini kaldır
sonra tekrar o diskin içine gir (örn: bilgisayarımda adres çubuğuna disk adı: enter(D:) yaparak girebilirsin formatlamana gerek yok) autorun dosyası olur orda not defteri ile aç eğer diske sağ tıkladığındaki karışık yazıları görüyorsan o dosyayı sil içinde yine diskin içindeki diğer virüslü gizli dosyaların isimleri de vardır onlarıda sil foool gibi tekrar reboot et kurtulursu ama kurtulamıyorsan diğer partitiondada vardır ve bulmak da bayağı zordur
yanlış anlama bu kadar ayrıntılı anlatmam eğer acemiler varsa onlarında faydalanmasıdır

HTML