yardım winxpde format atmak

platonixx

New member
arkadaslar benim bilgisayarıma virus girdi ve bazı dosyaları sildi ( mesala arama yapmak için arama ya tıkladıımda aranacak kelimeleri yazacağım yer gorunmuo bunun gibi şeyler ) bende bilge format atmak istiyorum hepinizden yardım istiyorum
1 benim bilgde c ve d suruculeri var bunlara birlikte nasıl format atarım
2 format atııktan sonra hangi kartları tanıtmam gerekio
3 sillinmesini istemediiim dosyaları nasıl saklarım
bunların hepsi tahminimce lime ware adlı paylaşım prog yuzunden oldu 3 antivirius 1 spyware vardı sonradan tarama yaptırarak buldum format hakkında detaylı bilgi verenlere minnettar kalıcam
Not forumda arama yaptırdım ama detaylı bilgi bulamadım işletim sistemim xp bilgisayarım acer loptop

jackal ın verdiği linkteki bilgilerden fazlasına ihtiyaacım var pls

osiris_cemo

New member
1-öncelikle xp cdsi ile bilgisayarı başlat(biostan first boot device olarak cd-dvd rom u secerek yapabilirsin) kurulumdan önceki seçeneklereden format atabilirsin.işletim sisteminin kurulacagı yeri seçerken göreceksin
2-hepsini tanıtman lazım ama xp çogunu tanır zaten extra çaba gerektirecek pek birşey olmayacaktır(belki ekran kartı-birde laptopun yanında gelen anakartın cd sinde hepsi vardır zaten)
3-cd ye yaz veya d: sürücüsüne koy yeniden sistemi yüklediğinde d: deki verileri c: ye at d: yi de formatla
4-bir bilgisayarda birden fazla antivirüs programı olmaz sende bir tanesinde karar kıl ve onu yükle sadece (ad-aware veya spybot u da anti spy olarak yükle)

*xp de format nasıl atılacagına dair ayrıntılı bilgiyi gıgıldan bulabilirsin*

HTML