Yardım...! ( Profesyonel & SLR )

viroutic

New member
Selam arkadaşlar,

Konu başlığında olduğu gibi Profesyonel & SLR fotoğraf makinaları için bir araştırma yaptım.
Konu hakkında fazla bilgim olmadığı için piyasada satılan makinalar arasında seçim yapamadım

Nicon serisi bi başka
Canon serisi bir başka özellikler içeriyor.
Bana bu konuda yardım edebilecek biri varmı?

fiyat aralığı bir birini tutmuyor
efektif pikseli çok buyuk fiyatı düşük tam tersi efektif pikseli küçük fiyat uçuk
makinın teknik özellikleri kaliteye göre fiyatı nasıl belirliyor. (yada nasıl kategorize ediliyor)

işin içinden çıkamadım
bu işi profesyonellerine sormak lazım sizlerden yardım bekliyorum

isteğim nasıl olsun

kaliteli görüntü versin kapalı ortamda resim çekeceğim bende compact makina var ama işimi görmüyor :)
SLR diye bi şey duydum ama içerigi nedir bilmem :)

Kısaca bana efektif pikseli iyi bir makina lazım ne almalıyım
Nicon , Canon serisi içinden sizin terciniz ne olurdu ?

fiyat aralığı 2000 (iki bin ) TL ye kadar olabilir.

önerceğiniz başka makinalarda olabilir.

Teşekkürler.

icemen

New member
Canon 500D veya 550D öneririm, Nikon da güzel ama özellik olarak Canon' la hemen hemen aynı ve daha pahalı. Canon hem ucuz hem kaliteli. Üstelik HD video çekimi de yapabilyorsunuz. Menüsü Türkçe. Canon 500D 1500 TL civarında.

viroutic

New member
kaliteli bir nikon yada canon makinayı ucuza almak yurt dışında mümkün bu konuda Yurdum insanının suçu nedir bilmem ama her konuda olduğu gibi her şeyin pahalısı bizde...

başka önerisi olan varsa yinde degerlendirme yapmak istiyorum.

nikon d 7000
ve nikon d90 modelleri oldukça iyi gözlemledim ama kullanıcılarının yardımcı olması benim için daha makbule geçer.

ekonomik olsun diye canon seçmekte ii ama alacagım makina 1 kez olsun iyi olsun düşüncesindeyim.

icemen

New member
Dostum Canon zaten iyi üstelik profesyonel değilsen kafanı çok karıştıracak bu makineler, kendimden biliyorum. çok fazla özellik varl eğer eğitim almadıysan manuel kullanamazsın, o yüzden de çok pahalı alma derim ben.

viroutic

New member
o konuda haklısın profesyonel değilim :( mantıklı düşünmek lazım bilgi için teşekkürler.

HTML