Yardım Lütfen!

Sunepe

New member
bir arkdaşımın pc formatlanacaktı kapanmış siyah ekran geliyormuş. neyse basladım formata Cyi sildim yeniden yukle NTFS normal sekilde derken %37de takıldı. kapattım cabuk bıcımlendırdım pc acıldı formatı attı ancak bır cok programı kurarken hata verdi. Flash disc ten sandm bıcımlendırıp denedım olmadı. Windows CD bozuk dedım değiştirdim xp vista w7 denedım hepsınde takıldı yada program kurmama izin vermedi. Cd surucu deıstırdım yıne olmadı. Hard disc değiştirdim sonunda takılmadan xp kurabıldım ama bır kac program kurduktan sonra yine programlar kurulmamaya basladı. verdıgı hata bir tane degil bir çok hata veriyor.
Windows installer yuklemeyi tamamlayamadı....(Kaspersky..)
kurulum basarısız sonuclandı.... (AVG, Adobe reader, Live messenger...)

baktım araştırdım sonc yok ve SON ÇAREM HH ne yapabılırım? bugun 10-11 saatimi aldı. Bilgi ve paylaşımlarınızı beklıyorum. İyi Çalışmalar!

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
bu kadar değişiklik yaptın ve yine olmadıysa, Donanımsal bir hata olabılır. Özellikle anakartta sorun olabılır

Sunepe

New member
Anlayamıyorum. Bazı programları kurabiliyorken bazilari neden kurulmuyor? msn ve antivir hariç neredeyse hepsi kuruluyor. ben yarına hata kodlarının hepsini yayınyacağım. bir de öyle araştıralım.

HeCToR

New member
Senin Sorunun büyük ihtimaLLe ramde çıkacak azdığın bütün parçaları değişip test ettiysen eğer

Boschwer

M€SHGUL
Simdilik uyumsuzlukdan dogan islemin basari orani dogal olarak hem donanimsal hemde yazilimsal kaynakli %50 dir,ne yazsak bos,bilgisayar hakkinda biraz detayli bilgi verirsen hata kodlari ve sahip oldugu donanim bilgisi yükelenmek istenen software orjinal üretici lisans vs bilgisi degisiklikler modifiye olup olmadigi !! ONDAN SONRA bir olumlu yorum yapma imkani yakalayacagiz diye düsünüyorum .bu haliyle Biraz zaman alacaga benziyor Lakin imkansiz degil,

Sunepe

New member

Hatalardan biri bu. Ayrica az önce ram lerden birini söktüm. kurulmayan Lmessenger ve AdobeR kuruldu. kasper de resimdeki hatayi verdi. avg8.5 önceden kurulamazken kuruldu fakat çalişmadı. 30 dakikaya her türlü yazılım ve donanım bilgisini sunacagım. teşekkürler!

Zeytin

Zeytin&Limon
Sorunun 3 şeyden kaynaklanabilir.
1. hdd belli bir sektöre yazamıyor problem var.
2. ram belli bir sektörüne yazamıyor ve hata veriyor.
3. anakartın kuzey köprüsünde bir problem var ve bu problem veri alışverişini etkiliyor.

makineye linux kurup bi test etmeni isterdim.

Sunepe

New member
hdd yi değiştirdim yazma problemi oldugunu düşünerek. aklıma ram gelmişti ama yok ram den değildir herhalde dedim zaten elimde ddr ram de yoktu. şu anda ram`in birini sökmüş durumdayım ve kurumadığım bir çok programı kurabiliyorum. şükürler olsun! (avg ve kaspersky hariç) xp pro sp3 kurulu bu arada. tavsiyen için teşekkür ederim.

AVG için uyarı şöyleydi; Uygulama yapılandırması doğru olmağından, bu uygulama başlayamadı. yeniden yüklemek....

Zeytin

Zeytin&Limon
2 Ram olduğunu farkettim ramlar dual değilmi?
Slotlar ram seçebilir slotları değiştirerek denemen de çözebilir sorunu.

Sunepe

New member
ben 1şey daha farkettim zeytin kardeşim. Az önce aynı cd ile baska bir makina formatladm ve aynı... java, antivirus gibi seyler yuklenemiyor. sanırım cd bozuldu. aynı cd ile kendı makınama format attım super hızlı gayet iyi şuan cd de bır arıza oldugunu düşünoyrum. ilginiz için teşekkür ederim.

kerym1

New member
format attıktan sonra tazeleme formatını at bi de öyle dene. büyük ihtimalle donanım hatalanmış. ana karta da baktır

HTML