yardım lütfen (hayatım size bağlı)

kazman

New member
arkadaşlar aşşağıdaki sorular bizim sınav soruları bunları yapabilirsem dersten geçiyorum visual basic den anlayan arkadaşlar lütfen yardım!!! hayatım size bağlı şimdiden çooo..k teşekkür ediyorum

1) Ax2+Bx+C=0 şeklindeki bir denklemin A,B,C katsayıları kullanıcı tarafından belirlenecektir. 2. dereceden bu denklemin köklerini bulan visual basic programını yazınız.
2) Boyutu kullanıcı tarafından belirlenecek olan dizinin elemanlarını kullanıcıdan isteyen, ve girilen bu dizi elemanlarını görüntüleyen visual basic programını yazınız.
3) A dizisi içindeki elemanları büyükten küçüğe doğru sıralayan visual basic programını yazınız.
4) Bir string dizi içinde kullanıcı tarafından belirlenen başka bir string aranıyor. Aranan elemanın dizide mevcut olup olmadığını bildiren visual basic programını yazınız.
5) Dışarıdan elemanları girilen iki dizinin elemanlarını bire bir toplayıp, bu toplam değerlerini başka bir diziye atan visual basic programını yazınız.
6) Verilen bir dizi içindeki en büyük ve en küçük elemanı bulan ve ekrana görüntüleyen visual basic programını yazınız

AnTiSpYWaRe

New member
5 MEsajın War Ama yardımcı oLmaya çalışıcam
2,3,6 Sorularını yapabilirim boş kaldığımda siteye eklerim
bu dersi 3 sene görmüştüm hatırlayabildiğim kadarsını yaparım

HTML