yardım gerekli..

qxqx

New member
bilgisayar a garip bişeyler oldu her açıldıgında msn fun box çıkıyor ben istemeden google a ayarlı adres kendiliginden igoogle oldu ve her seferinde düzeltmem gerekiyor bunu her açıldıgında çünkü sürekli eski haline geliyor ve en önemlisi bilgisayar kapanmıyor çogu zaman çalışan programların bazılarını kapattıktan sonra kapanıyor ctrl alt delete le girip bu neden olur gerçekten bulamadım nedenini buna yardım edebilecek biri var mı?

yazanomer

New member
sik kullanilanlar bolumunun bir kopyasini al,internet ayarlarini sifirla,
int. explorer
giris sayfasini bos kullan de
ve gecmisi sil

mozilla kullaniyorsan
araclar>secenekler sekmesine gelip ana sekmesi uzerine tikla,
firefox acildiginda denilen sekmeyi bos kullan olarak ayarla

ne olur ne omaz;

ctrl+alt+del yapip soyledigin sekilde iken tum calisan programlari kapsayacak sekildebir screen shoot alir misin?

www.tinypic.com resimleri bu adresten upload edebilirsin

kolay gelsin

edit:

bu arada igoogle ozellestirilmis google demek ondan zarar gelmez, de altinda yonlendirilmis bir sayfa olabilir

qxqx

New member
şu msn fun box ı kapatmam lazım bişekilde sürekli açılıyor zaten çalışmıyorda nasıl böyle oluyor anlamıyorum kapatmaya bastıgımda kapanmamasının nedeni bu olsa gerek çünkü altta çıkıyor

yazanomer

New member
kardes bilgisayarinda virus olabilir.
msn fun box acildiginda gorev yoneticisinden hangi uzanti adi altinda calistigini bir yere not al

daha sonra

spyware+antivirus+antitrojan programlari yukle, guncellemelerini yap,

internet baglantini kesip bilgisayari guvenli kipte tekrar baslat,

gerekli taramalari yaptir,

sonra;
"baslat>>calistir>regedit" ten f3veya lctrl+f tuslari ile arama konsolunu ac ve msn fun box olarak gordugun ve not aldigin uzanti ismini arama kutucuguna yaz ve tarttir ve bu isim altinda bulduklarini sil

kolay gelsin

qxqx

New member
evet virüs girmiş olabilir neyse bakalım şu söyledigin programları yükleyim

HTML