(Yardım edi lütfen arkadaşlar) Windows Kurulum

ef_uz

New member
Herkese merhabaaa ben yeniyim :)
Ya Konu başlığında da söylediğim gibi kurulum ama bildiğiniz gibi değil...
Ya aslında bilgisayar benim olsaydı sorunum bu kadar büyük olmazdı ama; eniştemin bilgisayarında sorunlar vardı... Windows SP 1 cd sini soktum ve yükselt dedim (bu arada bilgisayarda da SP 1 yüklüydü) yükleniyordu ama ilk önce güncellemeleri yapmak istedi internetten bilgisayar ben iptal ettim onu ve başka bir odaya gittim... Geldim ve bilgisayarın kapalı olduğunu gördüm :saskin açmayı denedim monitör çalışmıyordu, açmayı başardım ama cd'yi okuyamıyor ve windows yüklemesi de yarım kaldı... Ayrıca usb, ethernet ve dsl modemi de tanımıyor... Ee... cd rom da çalışmadığı için sürücülerini de yükleyemiyorum zaten usb yi yüklemeden modem de çalışmıyor... YA ARKADAŞLAR ÇOK SPESİFİK BİR İSTEK OLDU AMA LÜTFEN YARDIM EDİN... DAHA BİLGİSAYARIN BU DURUMDA OLDUĞUNU KİMSE BİLMİYOR... VİCDANIM SIZLIYOR YA... YA MÜMKÜNSE D SÜRÜCÜSÜNDEKİ DOSYALARA ZARAR VERMEDEN YAPMAM LAZIM BUNU... (GÜVENLİ MODU DENEDİM :( )
HERKESE İYİ GÜNLEER...

shangai11

New member
sen şimdi ne yapmak istiyorum arkadaşım. Vistamı yükleyeceksin XP mi.

ÖNce PC nin biosuna girerek CDden başlatma kısmını seçmen gerekiyor. Sonra Vista veya XP cdsini CDROMa koy ve bilgisayarı yeniden başlat. CD boot etmesi lazım eğer CD boot etmiyorsa cdde bir sorun var demektir. CD boot ederse sistemi tekrar kur. Kurarken Sadece C sürücünü formatla D sürücünü forkatlama yoksa bilgilerin gider.

HTML