yardım arkadaşlar lütfen çok acil

lavinm

New member
arkadaşlar pentium d serisi 3 işlemci 1gb ram ve 256 mb onboard ekran kartlı bilgisayarım var birde gigabyte anakartım.hepsinide yeni aldım ama gamon gibi oyunları yada haberturk gibi siteleri açtığım zaman çok takılma oluyor.mouse donuyor.birşeyler oluyor yani bilgisayara.ayrıca mirc gibi programları acıncada böyle oluyor ne yapmam lazım birşey söyeleyeek olan varmı.ustalardan haber bekliyorum..

Madness

Banned
kesin virüs vardır. sistemin çok güzel.Tarama yapmanı öneririm

akifb

New member
soru 1 ne zaman aldın bilgisayarı
soru 2 işletim sistemi hangisi
soru 3 virüs programı kurulumu kuruluysa hangisi
windowsun normalde ağır çalışıyosa bi format atmayı dene

lavinm

New member
yok arkadaşlar ya virüs yok format atıyroum tertemiz cd ile kuruyorum yine böyle oluyo yani hemen böyle oluyo

Madness

Banned
o zaman ekran kartında sorun olmalı. benim aklıma o geliyor. Bilg ısısını kontrol et bakalım. Ya power yada işlemcide ısınabilir çok .

lavinm

New member
win xp sp2 kulanıyorum antivirüs programım kaspersky 7 işlemci ısısı normal ekran kartım ana karta bütünleişk.ancak hardiskim 20 gb ve baya eski yani yaklaşık 5 yıllık birşey.ancak win 98 kullanırken böyle olmuyodu şimdi sistemi yaklaşık 2 ay önce yeniledim aldıgım ilk günden böyleydi

Renovatio1

New member
Büyük bir ihtimal anakarttan kaynaklanıyor 256 mb onboard ekran kartlı bilgisayarım var diyosun oyunlarda kasar bu şekilde.

akifb

New member
bence sen daha fazla bilgisayarla uğraşma götür bi bilgisayarcıya baktır
belki format atamıyosunda olabilir

HTML