yardııım sistem kurtarma cd siyle C ye format nasıl atılıyo

chaigg

New member
arkadaşlar bilen varsa lütfen yardım etsin laptop un yanında sadece sistem kurtarma cd si verdiler format atarken onu takınca başta sadece C nin nekadar olduğunu seç diye bi bölüm var ileri deyince komle HDD format atıyo D de 50 gb dosyam var yedeklemekte imkansız herşeyim siliniyo sadece C ye nasıl format atılıyo bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin :melek

snoppdogg3

New member
1.)Kurtarma cdni kullanma normal bi windows cdsinden yukle.Kurtarma cdleri sanırım pc yi ilk aldıgın günki gibi yapıyor yani tertemiz.
2.)Olmassa kurtarma cdni kullanırsın ,File revover programları var bunlar silinen dosyaları geri getiriyo fakat cok fazla bi bilgim yok.

umamırım yardımcı olabilmişimdir.

chaigg

New member
başka işletim cd si taktığım dada driver sorunu oluyo sistem kurtarmada otomatik yüklüyo driverleri vista olduğu için baya sorun oluyo

murats44

New member
önce makinayı cd den başlatman lazım.makinayı kapat açılırken ard arda del tuşuna bas.çıkan pencerede üstteki sekmelerden boot yazan yere gel ve ordan seç cd rom veya dvd romseçimini yap f10 la kaydet ve çık.makinayı yeniden başlatırken tnc1 veya ghost cd si takılı olsun.açılan sayfada f1 in altındaki 2 tuşuna bas ..sırasıyla gelen seçeneklerden 2-2-6 tuşka okeyle.sonra bekle bazıpencereler açılıp kapanacak.sen sadece bekle en sonda sol altta küçük bi pencere açılacak ..ordan en üsteki seçenek sonra ikinci vesonra tekrar ikinciseçeneği seç açılan pencerede yedek yazan dosyayı seç tarama başlayana kadar mavi işaretli yerleri okeyle..sonrasında makinayı yeniden başlat .geri kapat ve disketen başlamayı ayarlar.hepsi bu kadar

hebeleeee

New member
Bende de vista var.kurtarma cd ile format atmam lazım ama bilmiyorum nasıl yapılır.o verilen linkte çok detaya girmiş.daha kolay bi yolu yok mu?

HTML