Yalanin Fİyati DÜŞtÜ, Şİmdİ Yalan 1 Ytl

jackass666

New member
AKP'nin İstanbul mitingi Zeytinburnu Kazlıçeşme meydanında yapıldı. Katılımın yağun olduğu mitingde konuşan AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Şimdi bildiğiniz gibi mazotçular türedi. Yalanın fiyatı düştü, şimdi yalan 1 YTL'' dedi.

Erdoğan, partisinin Kazlıçeşme'de düzenlediği mitinge ''Aziz İstanbul, Aziz İstanbullular, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum'' diyerek başladı. İnce uzun siyaset yoluna, hizmet ve aşk yolculuğuna İstanbul'dan başladıklarını ifade eden Erdoğan, bu kente bir gün olsun sırtlarını dönmediklerini söyledi.

1 milyonu aşkın insan

''Bu muhteşem meydanda yüreklerini birleştiren 1 milyonu aşkın insan sadece İstanbul için, sadece kendisi için değil, Türkiye için buradadır'' diye konuşan Erdoğan, Türkiye'nin istiklali ve istikbali için burada olduklarını belirtti. Başbakan Erdoğan, İstanbul'daki coşku ve heyecanı 70 milyon insanın özeti olarak gördüğünü, ondan dolayı da herkesi tebrik ettiğini söyledi.

Şimdi yalan 1 YTL

Seçim için son haftaya girildiğini hatırlatan Erdoğan, 43 ile gittiğini, İstanbul'un 44. olduğunu, bütün illerde bu coşkuyu gördüğünü belirtti.

Son dönemde bazı siyasilerin artık işi çizgisinden çıkarıp hakaret etmeye başladıklarını belirten Erdoğan, ''Şimdi bildiğiniz gibi mazotçular türedi. Yalanın fiyatı düştü, şimdi yalan 1 YTL'' dedi. Başbakan'ın bu ifadelerine mitinge katılanların ''yuh'' diyerek karşılık vermeleri üzerine Erdoğan, ''AK Parti'nin yuhu Baykal'ın yuhuna benzemez. AK Parti demokratik sandıkta onu ortaya koyar ve Baykal'ı sandığa gömer, budur'' diye konuştu.

CHP'nin gazete ilanı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugün gazetelerde yer alan ilanında terörün kendisini esir aldığını iddia ettiğini hatırlatan Erdoğan, bu yıl şehit sayısının 73, Baykal'ın hükümette başbakan yardımcılığı yaptığı 1995 yılında ise şehit sayısının 1158 olduğunu söyledi. Erdoğan, ''Biz bir şehidimizin kanını 550 milletvekiline değişmeyiz'' dedi.

Seçim nedeniyle birçok miting yapıldığını dile getiren Başbakan Erdoğan, ''Sayın Baykal senin bir defa bu ülkede Doğu ve Güneydoğu Anadolu diye bir derdin var mı? Kaç kere gittin o bölgelere? Geçen gün Tunceli'ye gittin, orada da yuhaladılar ve iade ettiler'' diye konuştu.

Yalan söylüyorsun

Baykal'ın gazetelerde çıkan bir ilanda ise Türkiye'nin dış borcunun bu hükümet tarafından 453 milyar dolara çıkartıldığını iddia ettiğini de anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Sayın Baykal, senin kılavuzun karga. Ben bunu biliyorum, sen gel bu kılavuzu değiştir. Yoksa hep rezil olacaksın. Durumun iyi değil, sana bu rakamı veren Devlet Planlama Teşkilatı mı, Türkiye İstatistik Kurumu mu? Sen bu rakamı nereden aldın? Türkiye'nin borcu 2006 yılı sonu itibarıyla 183 milyar dolardır. Ben resmi rakamı veriyorum. Biz göreve geldiğimizde milli gelir 181 milyar dolardı. Borcu da neredeyse bu rakamdaydı. Şimdi milli gelir 400 milyar dolar oldu ve Türkiye'nin bunun karşısındaki borcu da göreve geldiğimizde yüzde 79'du, şimdi yüzde 44.8'e düştü. Baykal, niye dürüst davranmıyorsun da yalan söylüyorsun? Sen bu kılavuzu değiştir. Biliyorsun kılavuzu karga olanın... Durumun kötü.''

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Baykal'ın gazeteye verdiği ilanda, devletin şu anda yüzde 19 faizle borçlandığını iddia ettiğini de belirterek, ''Şimdi ben ekonomistim, kendisi hukukçu. Kendine bir ekonomi dersi vermem lazım'' dedi.

Cuma akşamı itibariyle devletin borçlanma faizinin yüzde 17.8 olduğunu, buna da bileşik faiz ya da nominal faiz dendiğini anlatan Erdoğan ''Sayın Baykal ekonomistlerini değiştir. Reel faiz nedir onu bir öğren'' dedi.

Deniz Baykal'ın hesaplarını da İş Bankası'ndan başkalarının takip ettiğini kaydeden Erdoğan, enflasyonla bileşik faiz arasındaki farkın reel faizi verdiğini ve şu andaki reel faizin de yaklaşık olarak 9 ile 10 arasında olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, ''Ben biraz fazla kullanıyorum onu, yüzde 10 diyorum. Yüzde 10 reel faiz. Yüzde 19 nere, yüzde 10 nere?'' diye konuştu.

Sayın Bahçeli, halkıma zulmettin

Erdoğan, kendileri göreve gelmeden önce hükümetin yüzde 63 ile borçlandığını anlatarak, geldikleri noktanın yüzde 18 olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Türkiye güçleniyorsa böyle güçleniyor. Milli gelirimiz onun için 180 milyar dolardan 400 milyar dolara yükseldi. Artık hortumcular yok. Bakınız ihracat 36 milyar dolardan, şimdi 95 milyar dolara çıktı. 59 milyar dolar 4 senede arttı. Kimden devir aldık Türkiye'yi? DSP-MHP-ANAP. Şimdi soruyorum, 22 tane banka hortumlanarak fona devredildi mi? Ne kadar para tuttu biliyor musunuz? O günün rakamıyla 40 milyar dolar. Kimin cebinden çıktı bu para? Halkın, milletin cebinden gitti. Buradan Sayın Bahçeli'ye sesleniyordum. Sen ne topluyordun o zaman? Ne iş yapıyordun? Hükümette başbakan yardımcısı değil miydin? Neyi seyrediyordun? Bak buradan sesleniyorum. Sayın Bahçeli, zulme rıza, zulümdür. Halkıma zulmettin.''

pusumm

New member
dogru sözü ya dogru olan ne kandırılmış kıtalar trenlerle gemılerle tasındı ıstanbula evler aranıyo dagıtılan komutun hattı hesabı yok daha neler neler.. AKP-KK bu ülkenin basına gelmiş en buyuk hatadır.boluculuk bunların zamanında artık suc olmaktan cıkmstır Şimdi soyleyın bakalım akplıler AKP YI kım desteklıyo ABD AB imralı piçi BARZANİ dtp bagımsızları KURT boluculer ERMENILER KAHPELER VB siz nasıl böyle bi gruba dahil olupta İNADINA akp diyosunuz anlamadım hala bugun bişey olsa eminim sizler ne KURDİSTAANA NEDE baska birşeye karsı cıkmazsnız İNADINA AKP Ya sonunda iki KK daha atacaksnız az kaldı

ALLAHIM SEN BİZİ DİN İSTİSMARIYLA GELMİŞ BU ADAMLARDAN KORU .......insan değiller oncelikle liderleri neki bakanlari neolsun kendinden olmayana agzına gelenı soleyen bi zihniyet onu iceri attıran zihniyet sehit babasının elidneki turk bayragı ile tartaklatan zihniyet defol git artık BU VATAN siz satasınız die kurulmadı hocası ne dedi tayyipe DOMUZ USAGI daha bisi demeycem nasıl olsa cogunuz hala inkardasınız

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN

yehovan

Banned
ulan bu akp mitingine katılan insanlar erdoğan mozottan alınan yüzde yüz vergiyi kaldırmıcam olduğu gibi duracak size dünyanın en pahalı mazotunu satıcam diyor. Mitingte ki halk alkışlıyor ? Ya orada gördüğüm insanlar Şak Şak cı yada öyle kulaklarını kapatmış sadece bakıyorlar. KArdeşim Adam göz göre göre kazıklıyor.

Tabi kendi oğullarının gemileri Mazotu Ötv siz alıyor ya normaldir. Halk Kazığı yesin.

Erdoğannın sözlerini maddi acıdan değerlendirirsek. Herkes emin olsun 3 kuruş etmez.

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
Başbakanımız söylemesede ben diğer hükümetlerinde nasıl yönettiklerini çok iyibiliyorum. Şimdi Akp ye karşı olan arkadaşlara da asıl bu yüzden şaşıyorum. Ama yinede düşüncelerinize saygı duyuyorum. Başbakanın bir iki kelime hatası var yok değil ama ben oyuma duygularımı karıştırmıyorum. Mazot 1 ytl zaten şu anda, oda çiftçiye tabiki, yeni birşey değil bu.

Konu için eline sağlık kardeşim.

yehovan

Banned
'bu yıl şehit sayısının 73, Baykal'ın hükümette başbakan yardımcılığı yaptığı 1995 yılında ise şehit sayısının 1158 olduğunu söyledi. Erdoğan, ''Biz bir şehidimizin kanını 550 milletvekiline değişmeyiz'' dedi.'

Oy oy oy sen karşılaştırmaya bak. Sen apo itine sayın de Şehide kelle de ozamanlarda. Talabaniye barzaniye kardeşimde mektup yaz. Bu ülkede kürt sorunu vardır. 36 alt kimlikte yaşan 4 mezhep bilmem kaç azınlıkla mozaik bir ülkeyiz de. Eeee sonra camilerden siyaset yapıp cuma namazlarını mitinge dönüştür bundan önceki seçimlerde. Şimdi bir tek şehit cenazesini kaldırama. Sonra Çığırtkanlık yap....

ihracat arttı diyorsun. İthalat rakamlarından söz edemiyorsun ?

57. Hukumet zamannında para akşını kilitleyen kimdir ? Bankaların üreticiye barocunu 3 gün geçiktirdi die işletmeyi kapattıran kimlerdir ? mısır ticaretinden yumurta ticaretinden trilyonları kaldıran kimlerdir. Hangi bakan cocuklarıdır gemiler yatlar katlar villalar alanlar ? hortumculuğu kim yapmıştır ?

erdoğan sana burdan sesleniyoruz mal varlığın başbakanlık döneminden sonra kaç kat arttı ?+ Bakanlarının

cuntaxx

New member
sayın chamur hadi burayıda kapat sayın modum neoluyo ya akp karsıtı ıkı kelıme yzdıgımız heryeri kapadin olmuyo boyle
YEHOVAN kardesim bosuna konusuyoz biz bosver kanka adamlarda at gozlugu var İNADINA AKP ya

HTML