Yalancıyız...Yalan mı?..?

kor_selin

New member
Kültürümüzde var yalan neme lazim cok dogrucu davut bir millette degiliz.7'den 70' bayanindan bayina,cahilinden okumusuna kadar hepimizin yapisinda yalan var.Inanmiyorsaniz sabah kaltiginizadan aksam yataga girdiginiz vakte kadar birses kaydi yapsaniz irili ufakli elliden fazla yalaninizi tesbit edersiniz.Cünkü dogru söyleyince sevilmeme korkumuz vardir icimizde.Gercekten de öyle sürekli dogru söyleyeni sevmeyiz herzaman dogrular isimize gelmediginden baska bir sebebi yok etnik bir atasözü ile de olayi pekistireyim"Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar"onuncu köydede kesin asarlar.

İsimize gelmedigi heran dogru bize ters gelir.üzerimize dört beden büyük gömlek gibi durur.Eeee dört beden büyük gömlek giymektense dar bir t-schirt daha iyi olur saril yalana..:)

....trafik alkol kontrolü

-Birseyler ictiniz mi?
-Ben mi(arabada tek kisi vardir)
-Evet siz arabanizda sizden baska kimse yok.
-hadi ya,emmi oglu da yanimda olacakti,aniiiiii unutmusum almayi adam telef olmustur yagmurda
-beyfendi birseyler ictinizmi
-İki duble maden suyu
-O zaman suna bir üfleyin
-Üflemesem hava serin üsütürsünüz(üfffffffffffffffff)
-hani icmemistiniz 250pormil,siz siniri bayagi asmissiniz hatta sinir ötesi harekaat bile düzenlemissiniz
-Inan komserim bir yudum raki ictim demekki icine alkolu rippen yapmislar bak su teknolojiye görüyon mu?

.......Adam yatak dössek,nefesi birhayli zor aliyor vermek icinde bir sürü caba sarf ediyor,gözünün feri kacmis,azrail bas ucunda ikidebir saatine bakiyor,

-Nasilsin amca bey
-Iyiyim yegenim..öhöh höhöööh .../\..../\........./\....................
-Allah rahmet eylesin,merhumu nasil bilirdiniz

.....Esnaf hali ticarette olur böyle seyler

-Balik tazemi?(adam baliktan anlamaz zati anlasa sormaz)
-Ne demek abi son nefesini az evvel verdi gariban(balik ölmekle kalmamis nerede ise kirki cikmis)

-Manav beyoglum hep cürükleri koymussun domateslerin
-Olurmu hanim teyze bizde cürük mal olmaz
-Oglum iste 5 dakika önce aldim üsteki iki tanesi saglam gerisi salca,ben salca istemedim ki evladim
-teyzem onun cinsi öyle kenar mahallelerde yetisti onlar garibandir ezik büyüdüler

-benzine su katmissiniz
-Yalandir memur bey,bizim benzin istasyonunda olmaz öyle sey
-Haklisin yalanmis,benzine su katmamissin,icme suyunda bir iki damla bezine rastlandi

........Esimize dostumuz da sürekli duruma göre adina beyaz yalan dedigimiz ki yalanin rengi olmaz yoksa yarin modaci cemil pazenci cikip bu sene pastel tonlar da yalanlar moda der cikar.

-Ya ziya biraz kilomu aldim
-Yok necati abi balik etindesin(külli yalan adam yürüyen diyarbakirkarpuzu formunda)

-hayatim hic bukadar eglendigimi hatirlamiyorum(
-Sahimi necati senin paleye ilgin oldugunu bilmiyordum
-Olmazmi hayatim bale ruhum derinliklerine islemistir benim
(ula yalani iyice abarttin kugu gölü balesinin neresi aksamlari kahvede dört koldan okey ceviren biri icin caziptir)

-Bu sac sana cok yakismis( ufak bir iki makyaj ile 7 cücelerdeki cadi rolüne aday olacak durumdadir,bir süpürgesi eksiktir)
-Sahimi söylüyon recep,senin icin böyle yaptirdim(buda yalan asagi mahalleye acilan yeni kuaför reklam icin dörtebir fiyatina sac yapiyor ondan yaptirdin)

.................yalancini mumu yatsiya kadar ama yalandanda kim ölmüs degilmi.......(yazdik iste)

!!..SeLiN..!!

NeCcko

Altın Üye
Irc dan sonra senı forumda gormek guzel =)

kor_selin

New member
Saol senle karsılasmakta güzel..
:durdurun Evet irc oyun kapandıgına göre ben de artık balon pesinde kosmayı bırakıp hackhellde vakit gecirmeyi düsünüyorum...

jangofet

Downloader Team Leader
kor_selin' Alıntı:
Saol senle karsılasmakta güzel..
:durdurun Evet irc oyun kapandıgına göre ben de artık balon pesinde kosmayı bırakıp hackhellde vakit gecirmeyi düsünüyorum...

önce eline sağlık...

hakkaten irc ne oldu dün bakmadım açıldı mı acaba...

Sensetive

New member
Yalan söylemeyen yoktur.Söylemem diyen de söylüyodur ztn.Ayrıca yalandan kim ölmüş söyleyin anasını satayım

HTML