Y.Küçük'ün kürdistan hayali

ahmert

New member
Y.Küçük'ün büyük oyunu
Ulusalcıların bir numaralı destekçisi ve akıl hocası Prof. Yalçın Küçük, ne kadar vatan sever ve bakın kimleri, nasıl yere göğe sığdıramıyor...

Erhan Çelik'in haberi

Kanal 7 televizyonuna verdiği röportajda Abdullah Öcalan'ın PKK'nın başı olmadığını, Ergenekon Örgütü'nün yöneticisi olduğunu söyleyen Selim Çürükkaya, ulusalcıların akıl hocası Yalçın Küçük'ün PKK bağlantılarını anlattı.

Terör örgütü PKK’nın eski yöneticilerinden Selim Çürükkaya'nın, Kanal 7 Haber Saati’ne yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. Bölücü terör örgüt başının tutuklu bulunduğu İmralı cezaevini inşa eden komutanın Ergenekon davasından firarda, yöneten komutan ve Öcalan’ın ifadelerini alan albayın şu anda tutuklu olduğunu söyleyen Çürükkaya, Öcalan'ın kendi iradesi olmadığını Ergeenkon ne derse onu yaptığını söyledi.

Ergenekon ve PKK terör örgütleri arasında önemli bağlantılar olduğunu iddia eden Selim Çürükkaya, bu bağlantıları sağlayan isimlerin başında Profesör Yalçın Küçük’ün geldiğini iddia etti.

"ÖCALAN'IN KİTLESİNİ YÖNLENDİRİYORDU"

Yalçın Küçük'ün örgütte kendilerinden daha etkili olduğunu söyleyen PKK'nın kurucularından Selim Çürükkaya'nın akıllara durgunluk veren sözleri şöyle; "Yalçın Küçük Öcalan'ın yanına gider gitmez Öcalan’ı yönlendirmeye başladı. Yalçın Küçük tek başına değildi. Bizden daha fazla yetkiliydi. Ben PKK’dan çıktığım zaman merkez komite üyeliği yaptım, basın temsilciliği yaptım ama Yalçın Küçük benden daha yetkiliydi. Yalçın Küçük Öcalan ile sürekli temas halindeydi. Ona ev tutulmuştu Paris’te. Yaptığı şey Öcalan’ın kitlesini yönlendirmekti"

Çürükkaya’nın bu sözleri ortaya çıkan bir görüntüyle de paralellik gösteriyor. Bu görüntüde Yalçın Küçük, 1992 yılında Almanya’nın Bonn şehrinde terör örgütü PKK’nın düzenlediği bir festivalde terör örgütü yandaşlarına seslenirken görülüyor. On binlerce PKK yandaşına hitap eden Küçük konuşmasına, "Hep yüksek olan insanın başı. Hep yükseklerdeki insanın başı. Başını kaldıran insanın başı. Budur güzel olandır diyorum. Bugün diyorum bugün diyorum� Dünyada en güzel baş Kürt başıdır. Çünkü Kürt başını kaldırıyor." diye başlamıştı.

"SELAM BAŞ KALDIRAN KÜRDE"

Yeşil gömlek üzerine giydiği sarı-kırmızı yelekle, terör örgütü PKK’nın sözde bayrağı altında teröristlere seslenen Yalçın Küçük, az önce Türkçe yaptığı konuşmayı bu kez elinde yazılı olan kağıttan Kürtçe okumuş, konuşmasının sonunda dağlardaki teröristlere ve terör örgütü elebaşına selam göndermeyi de ihmal etmemişti; "Selam baş kaldıran Kürde. Selam Kürdistan dağlarına. Selam Kürdistan dağlarındaki kardeşlerime. Selam kardeşime!"

Yalçın Küçük’ün bu sözleri üzerine Selim Çürükkaya’nın yaptığı yorum çok çarpıcı; "Yalçın Küçük ve Öcalan aynı örgütün üyeleridir. Bazı kişiler bunu ben Türk halkının yararına yaptım diyebilir. Değil, sen terörü geliştirdin. Böyle olmasaydı PKK bir terör örgütü olarak böyle şey olabilir miydi? Niye siyasi bir örgüt olmasın ki? Kürtlerde siyasi mücadele verecek kafa yok mu? Vardır ama Ergenekon Kürt sorununun çok demokratik çok adil bir biçimde çözümüne karşı olduğu için olayı bir terör, kaos aracı haline getirdi. Örgütü ortalığı karıştırma örgütü haline getirdi"

Ergenekon sanıklarının sözcülüğünü üstlenen ve her fırsatta bu kişilerin koruyuculuğuna soyunan Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün bu konuşmasıyla ile birlikte bir bölücü örgüt kamlarında çekilmiş olan yüzlerce fotoğraf karesi basına yansımıştı.

(Haber 7)

HTML