Yüksek ID Almak Kaspersky Aktifken Nası Olur?-Yardım

termodinamic

New member
Kaspersky İnternet Security 7.0.0.125 kullanmaktayım,sorunun kaynağıda bu

Bilindiği Gibi eMule'den Hızlı indirmek için Yüksek ID olayını yapmamız gerekiyor

eMule un High ID olması için TCP 4662 UDP 4672 numaralı portları modemden başarıyla açtım,

Kis "Pause Protection" durumundayken eMule Yüksek ID alıyor FAKAT Kis aktifken Düşük ID alıyorum.

Denemek için sadece Kis in Firewall özelliğini devredışı Bıraktım Fakat gene Düşük ID aldım.

Kısaca Kaspersky Açık Durumdayken eMule un Yüksek ID almasını nasıl sağlayabilirim? Hangi Ayarı nasıl değiştirmeliyim?

Yardımlarınızı Bekliyorum

dibiza

New member
kasperskyda firewall ayarlarina gir filitratio systemin altindaki settingse tikla acilan pencerede rules for packet filteringe tikla add de rule name e emule yaz al kutuda local portu isaretle en alttaki kutuda enter port yazisina tikla acmak istedigin portu yaz biraz dallama gibin yazdim ama idare et :D

yada soylede yapabilirsin kasperi ac protection da firewall a tikla sag pencerede view current network activity e tikla acilan pencerede estabilished connections yaziyo tikla ona orada emuleyi bul (tabi bunu yaparken emule calisiyor olmali) uzerine sag tus tikla create a rule e tikla ismine emule yaz okey e tikla

HTML