yök zedeler

erdala

New member
merhaba arkadaşlar sizlerle bi konuyu paylaşmak istiyorum..yök yaptığı işlerle
ülkeyi değil ileri götürmek ülkeyi bataklığa sürüyor.nasıl diyecek olursanız hepinizin bildiği gibi hükümetle yök arasında bir meslek liseleri kanunu kavgası var. ülkemizinde teknik elemanlara ihtiyacı varken ... yök meslek liselerini geliştireceğine cazip hale getireceğine meslek liselileri üvey evlat gibi üniversiteye almadığı gibi şu anda meslek lisesi katsayı farkınıda aşağıya çekmeye çalışıyor...örnek verecek olursak genel liseden mezun olan bir öğrenci öss'yi kazanamadığı zaman ne yapacak ? sonuçta herkes üniversite okuyamaz bu insan bir mesleği olmadığı için işten anlamadığı için çırak olarak işe başlayacak...
ve ülkemizin kalifiye eleman ihtiyacı hergeçen gün artacak bu da ülkenin sanayi ve ekonomik olarak gerilemesine neden olacak... bu ülke bir gün çok zor durumda kalacak olursa bunun hesabını kim verecek...tabi iş işten geçtikten sonra geçen zaman geri gelmez olan yine millete olacak lütfen bu konuda duyarlı olalım.....

react

Admin
Süper Moderatör
haha evet zedeliyor ama sende sabrımı zedeliyorsun. crack-genel bölümünde yök tartışması.

Başlık taşındı..

Gєηco

Altın Üye
bizim duyarlı olmamız hiçbirşeyi değiştirmez kii :)

Gєηco

Altın Üye
ahmetcan' Alıntı:
Elimden geleni yapıcam...
elin deymişken üniversiteyide sınavsız hale getirirsen çok güzel olacak....:)

Türkü

New member
Bakin, Meslek Liselerinin Amaci Liseyi Bitirdiğinde üniversiteye Gitmese Dahi Piyasada Iş Bulabilecek, Yapabilecek Ya Da Kurabilecek TEKNİK ELEMAN Yetiştirmektir. Yani Elektrik Bölümünün Amaci Elektrik Mühendisi Yetiştirmek Değildir. Buna Göre Eğitim Yapilmiyor. Ayni şey Imam Hatipler Içinde Geçerli Bunlar Belirli 1 Amaca Hizmet Eden Kurumlar Kimse Bu Okullardan Mühendis Ya Da Doktor çikmasini Istemiyor, Beklemiyor Ve Buna Uygun Eğitim Verilmiyor.

Zaten Meslek Lisesi Mezunlari Katsayi Farki Olmasada Mühendislik Gibi Bölümleri Kazandiklarinda Lise Eğitimlerinin Farkliliğindan Dolayi çok Ciddi Zorluk çekiyorlar.

ahmetcan

New member
By_GeNcO' Alıntı:
elin deymişken üniversiteyide sınavsız hale getirirsen çok güzel olacak....:)
Hemen bakıyorum ama önce şu katsayıları indirmem gerek :D yaw gerçekten bu başlığın ne işi var forumda anlamadım ondan böle bi msj attım. Böyle şeyler halkın önünde protesto biçiminde dile getirilir benim bildiğim. Burda sadece bakarız...

SEPTAGH

New member
Sınavı kazanamayanların ilk yaptığı şey Y.Ö.K na sataşmak.Adam gibi kimse ders çalışmaz.Afedersiniz karı-kız peşinde koşar sınav zamanı gelincede eğitim sistemi kötü Yök bizi bu hale getirdi.Meslek Liselerine gelince zaten adı üstünde meslek lisesi senin eline bi meslek veriyor devlet.Sen o liseden mezun olduğunda mesleğin elinde oluyor.Gerisi de sana kalmış.Aklını kullanırsan işsiz kalmazsın hiçbir zaman...

İşten anlamadığı için çırak olarak işe başlayacak demişsin...ya ne olacaktı???Genel müdürlükle mi başlayacak???.Kimse bir işin hammalığını yapmadan ustası olamaz...

Çağrı keşke sana 10 kez daha teşekkür edebilseydim...

Leke

Altın Üye
Ben bu eğitim sisteminin ta ................... Başka birşey demek istemiyorum .

'StİnG'

Banned
hükümetin böyle bir halk desteği ile başa gelmesine rağmen ...
mağdur halen devam ediyor ben de kınıyorum bunu ...
ve de aklıma şu soru geliyor
hükümet YOKMU YÖKMÜ?

ahmetcan

New member
Lafı uzatmaya gerek yok bence. Bu sıkıntıların önüne geçilmesi için daha çok hatta aşırı derecede çok üniversite lazım. 70 milyonluk bir ülkede sıksan sıksan 50 üniversite yok. Ee nolucak? Her sene sınava girenler ordusu kat kat büyücek. Ondan sonra yok yöktü yok hükümetti herkes birbirine b.. atıcak tabi. Ülke olarak paramız yok fakiriz geri kalmışız elimizdekileri en iyi şekilde kullanmaya bakalım ilk seneden bir yeri tutturup kurtulalım derim ben...

ifrit

RuHaNi WaRliK
yokun hukumetten ayri basina buyruk olmasina uyuz oluyor, nasil olurda bir kurum meclisten daha buyuk olur, onun kurallarina riyayet etmez we istedigi gibi takilir, soz konusu olan bu ulkenin gelecegi

we bir kac kendini bilmez ahmak yuzunden (kendini ilerici tabir eden beyinsizler) basortululer okullara derslere giremiyor

ben top sakalim yuzunden bir derse alinmadin bir donem boyunca we dersten kaldim

asil gericiler yobazlar bu zihniyeti tasiyanlar

Ataturku de kendilerine siper etmisler, ne olsa biz Ataturkcuyuz diyip isin icinden siyriliyorlar

neyse mewzu derin boyle forumda cozulecek konu degil

abi yök meslek liselerini bence çok eziyor çünkü düz liseliler ne yapabilir ki...

meslek lisesinde adı üstünde meslek lisesi yani adamlar meslek ögreniyorlar ama düz liseliler sadece okuyor............

SEPTAGH

New member
^^_Elvis_17_^^' Alıntı:
abi yök meslek liselerini bence çok eziyor çünkü düz liseliler ne yapabilir ki...

meslek lisesinde adı üstünde meslek lisesi yani adamlar meslek ögreniyorlar ama düz liseliler sadece okuyor............
Yukarıdaki postları okuduysan çağrı bişey yazmış.Devlet Meslek liselerinden profösör ya da öğretmen vs.. çıksın die uğraşöıyor.Sadece ellerine meslek vermek için uğraşıyor.

Düz Liseler ne yapabilir ki sorunun cevabı da şu düz liseler çalışıp başarılı olabilirler.İyi yaww sen düz liseye git ders çalışma aylak aylak gez sınavda batır sonra da yök e laf at.En büyük imkan Düz liselere verilmiş.Madalyonun öbür tarafından bak Düz liselerin tercih alanı daha fazla.Devlet sana bir sürü tercih vermiş.Seç birini hedefle....Ünv.sınavına 8 ay kala 0 matematik yapan biriydim.Şimdi mimarlık mezunuyum.Aydın TIP Fkl.1,75 ile kaçırdım.Anlatmak istediğim Düz liselerin şansı daha fazla.Devlet Meslek liselerinden zaten bişey beklemiyor.Düz liselere yatırım yapıyor.

HTML