Xperia pro batarya sorunu yardım!

bloodyhunt

New member
Arkadaşlar telefonumu alali 3 gün oluyor vatan bilgisayardan benim sıkıntım batarya sorunu 5 saat ggidiyor gitmiyor bu normall değil heralde, uyguulama açınca sömürüyor direk bataryayi şarzdan alınca 1dk sonra hemen düşürüyor %99a fotoğrafta gördüğünüz Gibi ani bir kesinti var mesela anlamsizca ne yapmam lazım telefonumdan memnunum ama bataryadan deegil 5 saatte bir sarzmi edicem, vatanami gideyim garantiye gönderirler sağlam telefonu bozuk gönderirler birde ondan korkuyorum, hiç uygulama açmak istemiyorum o yüzden buda canımı sıkıyor şirkette 2 kişide neo v var aynı batarya 1500Mah ama bizimki en az 1 gün gidiyor diyorlar ki 2 gün gidiyormuş ben kullanmadığım halde niye düşüyor bu batarya. iade edesim geldi...

αqqα уєкяυ

New member
Onarım hakkını kullan en dogal hakkın. Saglam gönderirim bozuk gelir diye düsünme. Büyük ihtimal yeni batarya ile deneme süreci vericeklerdir sana. baktın sorun devam ediyor. değiştirme talebinde bulunursun. Kullandıgın telefon sorunludur. Bu da kanun da ayıplı mal olarak geçer. değiştirme yapmazlarsa da git tüketici hakem heyetine paranı iade al ;)

bloodyhunt

New member
Hevesimi kaçırdılar yaa vericem o telefon 1 ay geçmicek elime.. üstüne sorunumuda %80 gidermiyecekler olan yine bana olacak...

αqqα уєкяυ

New member
Olan yine bana olacak diye bişey yok. Artık tüketici haklarını korumaya yönelik ciddi kanunlar var. peşini bırakma bence. Bizim insanımızın kötü bi huyudur. Amaaaaann ugrasamam haram olsun falan filan hikaye. git sonuna kadar hakkını kullan.

bloodyhunt

New member
Şuan işteyim eve bir gideyim garanti şirketi neresiymiş bakıp bir arayayım ne diyecekler bir çözümmü bulacaklar bataryamı göndericekler telefonumu isteyecekler görelim teşekkürler.

oguz_12

New member
belkide bir çok uygulama açık olduğu için şarjın gidiyordur benim telefonum xperia play oyun oynarsam 1 gün şarj gidiyor oynamazsam 5 6 gün şarj gidiyor 1500 mah lık batarya var menü/ayarlar/uygulamalar/çalışan hizmetler/çalışıyor
sekmesine gel en solda olması gerek ekranda ne varsa üzerine tıkla ''durdur'' de kapat bütün uygulamaları sorun düzelir diye düşünüyorum aldığım ilk gün bendede böyle oldu 3g aktif ise bulunduğun yerde çekmiyorsa oda çok şarj yiyebilir telefonunda bir sorun olduğunu pek sanmıyorum 3gyi kapat açık olan tüm uygulamaları kapat sonra tekrardan haber ver ara sıra bakarım siteye

BurakƷ5

Moderator
bendede xperia s aldım 1 haftayı doldurmadı aynı sorun bendede var

SpooKs `

єภ๔๏קlคz&#3667
Ekran ışığını düşürün %20-40 arası iyi Wifi kapatın gereksiz uygulamaları kapatın o zaman düzelir.