xp ye format nasıl atılır acele yardım!!!!!!!!

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
XP cd sini tak bilgisayarını yeniden baslat baslarken booth menusunu ac ve CD den baslatmayı sec sonra zaten turkce ise XP cd ın herseyı anlatıyoo format atman ıcın

onno_

New member
İlk önce elinde Xp yükleme cdsi olmalı. Cdnin boot olmasına dikkat et. Daha sonra pcyi yeniden başlat. Yeniden başlattığında karşına gelen ilk ekranda (DOS ekranı. Sistem bilgisi veren siyah ekran varya açılışta orası) klavyeden del+enter tuşlarına bas. BIOS a geleceksin. Mavi ekran gelecek. Oradan pc açılışını cd den vermelisin. Yani pc açılırken CD yi okumalı önce Harddisci değil. Sonra yeniden başlat. CD yide cdroma yerleştir. Sistem açılırken otomatik olarak cd den açacak. Sonra ekranda gördüğün yönergeleri takip et ve kur.

onr26

New member
arkadaslar bana format nasıl atılır slayt gösterisi lazım yardımcı olursanız sevinirim... acill

testere35

New member
kardeş xp cd si ile bilgisayarı aç.. zaten tükçe adım adım gösteriyor.. Kurulum yapacağın diski seçerken biçimlendir diceksin okadar..

__crazy

New member
Önce bilgisayarı yeniden başlatın>Delete basın BIOS açılacaktır..Advanced BIOS settings mi öyle bişey yazacak oraya girin Boot Squence girin First Boot Device'i CD-ROM yapın kaydedip çıkın tamamdır ve bilgisayar yeniden başlıcak hemen CD bölümünü açıp CD'yi koy ve bi yazı gelcek herhangi bi tuşa tıkla ve formatlamaya başla

HTML