xp sp3 autorun.inf ve format sorunu...

crime

New member
xp sp3 autorun.inf ve format sorunu...[KISMEN ÇÖZÜLDÜ]

benim sorunum çok büyük bilmem yardımcı olabilrmisiniz....

arkadaşlar bilg.bunun autorun.inf ve virüsünden kaynaklandığını düşünüyorum.
ve ne yazıkki format atamıyorum. format sata disk olayınıda kapatıp yapmaya çlışıyorum fakat olmuyor...aşağıda 190.780mb 0 0atapi falan yazıyor. orada bekliyor ben yeniden restart lamak zorunda kalıyorum ama deişen bişi olmuyor. cd olmadan devam etmek istediğimde windows xp logosu çıkıyor orada biraz bekliyor. sonra hızla bi mavi ekran hata ekranı çıkıyor ama göremiyorum tekrar başa dönüyor maalesef diski açık bıraktıpımda bile biostan aynı sorunlar devam edemşyor....güvenli mod da bile başlatamıyorum ne yapacağımı şaşırdım kurtarabilrimiyim aslında çok önemli şeylerm yok ama ynede kurtarabilirsem y olur. esas sorunum bu olayı nasıl çözerim?...format olayını...acil yardıma ihtiyyacım var....
teşekkürler.

eklemem gereken bi kaç şey daha....
xp sp3 kullanıyorum...ve buradan çalışltırmaya çalılştım bilgisayarı...ve bir diğeri ise internetten dosya indiririken aaşğıda hayatımda şlk kez karşıkaştıım br hata verdi...hata şöyle olavcak sanırım tam hatırlamıyorum ama...C:/.../.../temp..tmp yoksa uzantı exe ve temp1 miydi emin değilim... bu hatayı aldım sonra zaten ne yaparsam yapim bişlgşsayar yavaşladı çok ciddi bi şekşlde...en sonunda dondu ve bekledşm bi hareket lmayınca restar lim dedim restart düğmesine bastım ondan sonra bi daha restart o restart oldu ve elveda windows elveda computer...

yazanomer

New member
zannedersem bir kurulum devam ederken makine kapanmis, ya da sistem boyle gormus sende reset atinca windows gocmus

soyle birsey yapabilirsin

calisisan bir xp cd' si indirip
(antivirus,spyware,antitrojen entegreli olsun, hatta combofix vedracula daentegre edilmisolsun, kendinde yapabilirsin) virusten kurtulabilirsin

2. bir yol,eger sistem acilmiyorsa, zannedersem acilmiyor, virussuz bir hdd bulman lazim,ve buna isletim sistemini kurman lazim, zira baslangicta tetikleme olmasin, ve sistem virussuz acilsin, bunu yapmadan once hdd'leri,ram'lari ve anakart pilini cikartip 5-10 dakika bekle,sonra sistemi topla ve formatini at

kolay gelsin

mymaraz

New member
Kurulum sırasında windows ekranına geldiğin anda mavi ekran hatası veriyorsa bunun nedeni ramda olabilir ama ben sorununu virüs kaynaklı olduğuna inanıyorum imkanın varsa hdd yi sağlam bi bilgisayra virüs tarama programı drakula combofix kurulu olan bi bilgisayara ikinci olarak bağla bi tarattır drakula ve combofixide çalıştırmayı unutma sorunun ram değilse bu işlem sıkıntına çözüm olur.

crime

New member
ŞİMDİ DOSTUM BU PROGRALARI BEN HARİCİ HARDDİSKE NASIL ENTEGRE EDEBİLİRM?XP SP 3LÜ WİN harici harddiske yğkledim ordan açlıştırmayı denicem ama şimdi en büyük endişlem buna da bulaşırmı aslında bulaşırsa çok sörun olmaz ama benişm arşivim başka bş ahrddikste bu format ilemini yaparken oldupu gibi bu işleri de yaparken kalbolalrı takmıycam...neyse çözüm?

yazanomer

New member
demek istedigim suydu,

cd'den calisan bir isletim sistemi edin, bunu nlite programi veya turevleri ile icerisine antivirus,spyware,antitrojen,combofix, dracula gibi virus tarayicilarini entere et, ve dvd-cd rom'dan calistir

ve bilgisayarini tarattir demek istedim

forumda bu tarzda bir isletim sistemi olacakti, ama basligi hatirlayamadigim icin bulamadim,
sende bir ara

bunun yanisira
kablo gibi birseylerden bahsetmedim,
bazi virusler donanima a yerlesebiliryor, makinemizin fisini prizden cektigimiz halde sitemde kalabiliyor(hdd'ler sokulmus durumdayken), bunu anakartin pilden aldigi enerji ile devam ettirebiliyor,
bundan dolayi baska bir hdd takmadan once pili ve ram' lari cikar demistim

eger, makinene baglayabilecegin baska bir hdd varsa arkadasin dedigi gibi isletim sistemini yeni hdd' ye kurar antivirus vs. yukler ve virus taramasi yapabilirsin,

harici hdd' ler genel itibari donusturucu sayesinde tanittirilir, eger bunu tanitabilirsen, ki zor,ugrasman gerekecek, yapabilirsin,

iki tip harici hss vardir, harici hdd' n kutusu aciliabiliyorsa sata baglantilari ile bunu makinene baglayip yeni sistemi kurabilirsin

biraz karisik oldu:D

kolay gelsin

crime

New member
emeğinize tteşekkür ederim ederim sorun çzöüldü..format atmadan hallettim sorunu da dracula ile temizleme yaptım fakat draculada virüsten kurtula tıkladığımda c yi temizledi benim flash yada harici harddsikte bişi bulamadı...bir de removal tool vardı oradaki sil.bat dosyasını çalıltırsım tabi bunları talimatlara uyarak yaptım bi dos ekranı çıkıyor bir sürü sil olayı sonra kendi kendine restartladı ve tekrar normal olarak geldi...acaba temzilemişmidir? teşekkürler...nerden anlayabilrim temzilnediğini?

yazanomer

New member
kardes, klasorler acilmasinda ,isletim sisteminin kararliliginda yani hata verme gibi durumlar olmuyor ve garip dosyalar olusmuyor ya da gormuyorsan sorun yok demektir

kolay gelsin

osmanturk

New member
Ben de harici hdd me sistem yüklemenin yollarını arıyordum.Bir deneyeyim.Paylaştığınız bilgiler için teşekkürler.

HTML